Kommande tävlingar
18/11 Uppsala bridgefest 2017 - Lagg
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 1
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 2
Rapporterade tävlingar
15/10 Ena-träffen
16/09 Albrekts Guld - Omgång 3
16/09 Albrekts Guld - Omgång 2
BK Falkenberg » BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Falkenberg

BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17

Bricka 24

BK Falkenberg, Sverige 2012.07.17

Väst giv
ingen i zon
KDkn2
10654
EK97
10
10743
E87
D
D8642
E6
KDkn9
8652
E73
985
32
kn1043
Kkn95

Optimalt kontrakt: 3D N-1 -100
 NT
N48566
S48566
Ö85866
V85876
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Torgny Carlsson - Jan Enarsson Fredrik Hedesand - Ulf Aronson 5D V-3 E 500 38.0/0.0
Thor Simonsen - Marianne Simonsen Leif Olsson - Mats Pettersson 2D N= E 470 36.0/2.0
Asle L?tken - Hege Falster Thomas Magnusson - Arne Eriksson 4D V-2 Kn 300 34.0/4.0
Per Hagberg - Lars Westerlund Peter Kennerfalk - Tommi Ramstedt 1D N= K 160 32.0/6.0
Gun Bellander - Klas Bellander Kaj G?rsta - Bj?rn Sture Valen 3NT V-3 K 150 30.0/8.0
Peggy Nyholm - Urban Mentzer Britt-Marie Warborn - Per F?hraeus 3 N= K 110 28.0/10.0
Thomas Samuelsson - Sten Johansson Villy Havasi - Per Andersson 2NT Ö-2 Kn 100 24.0/14.0
Christer Winther - Lars Stenlund Bengt Bellander - Jan Gutenwik 3NT Ö-2 5 100 24.0/14.0
Rune Carlsson - Tony Elmroth Tomas Winqvist - Hans Mattsson 2NT Ö-2 2 100 24.0/14.0
Michael Lemborn - Fredrik Alfredsson Arne Larsson - Magnus Eriksson 2 Ö-1 4 50 18.0/20.0
Fredrik Wickstr?m - Kenneth ?sterberg Lars Kennethsson - Arne Blomqvist 3 Ö-1 5 50 18.0/20.0
Lena Petersen - Robert B?ck G?ran Adde - Jan Nilsson 3 Ö-1 Kn 50 18.0/20.0
Pontus Svinhufvud - Johnny Ivarsson G?ran Forss - Niclas ?rnerdal 2 N-1 K -50 14.0/24.0
Eva Gunnarsson - Suzanne Lemborn Bj?rn Andersson - Eva Andersson 1 V= 10 -80 12.0/26.0
Mikael Westerlund - Per Jansson Elisabeth Eide - Kjell Vidar Holm 2 Ö= Kn -110 6.0/32.0
Ove Olsson - Einar J?nsson Mats Gunnarsson - Lars-Bertil Andersson 2 Ö= 9 -110 6.0/32.0
Dag Mangset - Anne Rydning Mats Nilsland - Mikael Rimstedt 2 Ö= 2 -110 6.0/32.0
Lennart Nilsson - Anders Nilsson Peter Modh - Tommy Gunnarsson 2 Ö= Kn -110 6.0/32.0
Jan Johansson - Sune L?bo Pierre Carbonnier - H?kan Tj?rnemo 1 Ö+1 Kn -110 6.0/32.0
Ingrid Petersen - Pelle Borgeke Morgan Svensson - Johan Arvidsson 3 Ö= Kn -140 0.0/38.0