Kommande tävlingar
03/03 Veteran-OBS
04/03 Sista speldag SM Lag, kval
28/03 Nordic Junior Camp
Rapporterade tävlingar
09/02 OBS-tävling för Öppna landslag
03/02 Plattliret
06/01 GavleGuldet
BK Falkenberg » BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Falkenberg

BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17

Bricka 18

BK Falkenberg, Sverige 2012.07.17

Öst giv
N-S i zon
E962
E105
K743
75
74
kn76
kn10
kn98642
KD83
K9432
952
E
kn105
D8
ED86
KD103

Optimalt kontrakt: 3NT S= 600
 NT
N710799
S710789
Ö52543
V52543
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Asle L?tken - Hege Falster Fredrik Wickstr?m - Kenneth ?sterberg 3NT N+1 D 630 37.0/1.0
Gun Bellander - Klas Bellander Torgny Carlsson - Jan Enarsson 3NT S+1 6 630 37.0/1.0
G?ran Adde - Jan Nilsson Bj?rn Andersson - Eva Andersson 3NT S= 6 600 33.0/5.0
Jan Johansson - Sune L?bo Peter Kennerfalk - Tommi Ramstedt 3NT N= 2 600 33.0/5.0
Eva Gunnarsson - Suzanne Lemborn Thomas Magnusson - Arne Eriksson 2 V-4 7 200 30.0/8.0
Michael Lemborn - Fredrik Alfredsson Mats Nilsland - Mikael Rimstedt 3 N+1 2 170 25.0/13.0
Arne Larsson - Magnus Eriksson Per Hagberg - Lars Westerlund 2 N+2 5 170 25.0/13.0
Lena Petersen - Robert B?ck Bengt Bellander - Jan Gutenwik 2 N+2 E 170 25.0/13.0
Peter Modh - Tommy Gunnarsson Ingrid Petersen - Pelle Borgeke 3 N+1 E 170 25.0/13.0
Christer Winther - Lars Stenlund Britt-Marie Warborn - Per F?hraeus 3 Ö-3 K 150 20.0/18.0
Morgan Svensson - Johan Arvidsson Thor Simonsen - Marianne Simonsen 2 N+1 2 140 17.0/21.0
Pierre Carbonnier - H?kan Tj?rnemo Lennart Nilsson - Anders Nilsson 2 N+1 E 140 17.0/21.0
Fredrik Hedesand - Ulf Aronson Mats Gunnarsson - Lars-Bertil Andersson 3 N+1 3 130 14.0/24.0
Rune Carlsson - Tony Elmroth Lars Kennethsson - Arne Blomqvist 2 Ö-2 K 100 12.0/26.0
Dag Mangset - Anne Rydning Pontus Svinhufvud - Johnny Ivarsson 1 Ö-1 K 50 10.0/28.0
Ove Olsson - Einar J?nsson Leif Olsson - Mats Pettersson 2 S-1 6 -100 7.0/31.0
Tomas Winqvist - Hans Mattsson Peggy Nyholm - Urban Mentzer 2 N-1 2 -100 7.0/31.0
Elisabeth Eide - Kjell Vidar Holm Thomas Samuelsson - Sten Johansson 2 Ö= K -110 4.0/34.0
G?ran Forss - Niclas ?rnerdal Mikael Westerlund - Per Jansson 4 N-2 E -200 1.0/37.0
Villy Havasi - Per Andersson Kaj G?rsta - Bj?rn Sture Valen 4 N-2 3 -200 1.0/37.0