Kommande tävlingar
23/03
Laholmsguldet 2024
29/03
Trosa BS Guld
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
Rapporterade tävlingar
17/02
Munka Ljungby Guld
03/02
Plattliret BK S:t Erik
26/01
JSM Par - Omgång 1
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
BK Falkenberg
»
BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17
[Föregående]
[Alla givar]
[Nästa]
[Tävlingsinfo]
[Simultan]
[PBN]
BK Falkenberg
BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17
Bricka 14
BK Falkenberg, Sverige 2012.07.17
Öst giv
ingen i zon
1095
kn10642
D
K642
ED2
8
842
Ekn10975
kn6
EK9753
10753
8
K8743
D
EKkn96
D3
Optimalt kontrakt: 3
D S-1 -100
NT
N
4
7
4
8
4
S
4
7
4
8
5
Ö
7
6
8
5
8
V
7
6
8
5
8
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Fredrik Hedesand - Ulf Aronson
Tomas Winqvist - Hans Mattsson
3
D Ö-2
D
300
37.0/1.0
Kaj G?rsta - Bj?rn Sture Valen
Peter Kennerfalk - Tommi Ramstedt
4
D V-2
D
300
37.0/1.0
Lars Kennethsson - Arne Blomqvist
Michael Lemborn - Fredrik Alfredsson
2
S+1
8
140
32.0/6.0
Villy Havasi - Per Andersson
Bengt Bellander - Jan Gutenwik
2
S+1
8
140
32.0/6.0
G?ran Adde - Jan Nilsson
Elisabeth Eide - Kjell Vidar Holm
2
S+1
8
140
32.0/6.0
Asle L?tken - Hege Falster
Dag Mangset - Anne Rydning
2
S=
8
110
24.0/14.0
Thomas Magnusson - Arne Eriksson
Jan Johansson - Sune L?bo
2
S=
6
110
24.0/14.0
Bj?rn Andersson - Eva Andersson
Lennart Nilsson - Anders Nilsson
2
S=
E
110
24.0/14.0
Pierre Carbonnier - H?kan Tj?rnemo
Torgny Carlsson - Jan Enarsson
2
S=
8
110
24.0/14.0
Gun Bellander - Klas Bellander
Britt-Marie Warborn - Per F?hraeus
2
S=
8
110
24.0/14.0
Fredrik Wickstr?m - Kenneth ?sterberg
Per Hagberg - Lars Westerlund
3
S-1
8
-50
16.0/22.0
G?ran Forss - Niclas ?rnerdal
Eva Gunnarsson - Suzanne Lemborn
3NT N-1
E
-50
16.0/22.0
Peter Modh - Tommy Gunnarsson
Mats Gunnarsson - Lars-Bertil Andersson
3
S-1
E
-50
16.0/22.0
Peggy Nyholm - Urban Mentzer
Ove Olsson - Einar J?nsson
4
S-2
8
-100
9.0/29.0
Leif Olsson - Mats Pettersson
Morgan Svensson - Johan Arvidsson
3
D S-1
4
-100
9.0/29.0
Christer Winther - Lars Stenlund
Thor Simonsen - Marianne Simonsen
3NT S-2
8
-100
9.0/29.0
Rune Carlsson - Tony Elmroth
Pontus Svinhufvud - Johnny Ivarsson
3
D S-1
8
-100
9.0/29.0
Mikael Westerlund - Per Jansson
Mats Nilsland - Mikael Rimstedt
4
D S-2
8
-300
2.0/36.0
Lena Petersen - Robert B?ck
Ingrid Petersen - Pelle Borgeke
4
D S-2
8
-300
2.0/36.0
Thomas Samuelsson - Sten Johansson
Arne Larsson - Magnus Eriksson
4
D S-2
8
-300
2.0/36.0