Kommande tävlingar
18/11 Uppsala bridgefest 2017 - Lagg
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 1
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 2
Rapporterade tävlingar
15/10 Ena-träffen
16/09 Albrekts Guld - Omgång 3
16/09 Albrekts Guld - Omgång 2
BK Falkenberg » BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Falkenberg

BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17

Bricka 10

BK Falkenberg, Sverige 2012.07.17

Öst giv
alla i zon
Kkn1097
7
10942
987
ED854
ED52
873
3
32
K109863
kn65
62
6
kn4
EKD
EKDkn1054

Optimalt kontrakt: 5 S= 600
 NT
N1111586
S1111586
Ö11852
V11852
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Pontus Svinhufvud - Johnny Ivarsson Asle L?tken - Hege Falster 5D V-3 7 800 37.0/1.0
Rune Carlsson - Tony Elmroth Michael Lemborn - Fredrik Alfredsson 5D V-3 9 800 37.0/1.0
Peter Modh - Tommy Gunnarsson Tomas Winqvist - Hans Mattsson 5D S= E 750 34.0/4.0
Lena Petersen - Robert B?ck Mats Gunnarsson - Lars-Bertil Andersson 3NT S+2 3 660 30.0/8.0
Gun Bellander - Klas Bellander Thor Simonsen - Marianne Simonsen 3NT N+2 3 660 30.0/8.0
Christer Winther - Lars Stenlund Leif Olsson - Mats Pettersson 3NT S+2 8 660 30.0/8.0
Morgan Svensson - Johan Arvidsson Peggy Nyholm - Urban Mentzer 5 S+1 E 620 26.0/12.0
Ove Olsson - Einar J?nsson Fredrik Hedesand - Ulf Aronson 5 S= E 600 19.0/19.0
Fredrik Wickstr?m - Kenneth ?sterberg Thomas Samuelsson - Sten Johansson 5 S= E 600 19.0/19.0
Lennart Nilsson - Anders Nilsson Elisabeth Eide - Kjell Vidar Holm 5 S= 3 600 19.0/19.0
Bj?rn Andersson - Eva Andersson Torgny Carlsson - Jan Enarsson 5 S= E 600 19.0/19.0
Jan Johansson - Sune L?bo G?ran Forss - Niclas ?rnerdal 5 S= E 600 19.0/19.0
Per Hagberg - Lars Westerlund Dag Mangset - Anne Rydning 5 S= E 600 19.0/19.0
Arne Larsson - Magnus Eriksson G?ran Adde - Jan Nilsson 4 S+2 E 170 11.0/27.0
Pierre Carbonnier - H?kan Tj?rnemo Britt-Marie Warborn - Per F?hraeus 4 S+2 E 170 11.0/27.0
Mikael Westerlund - Per Jansson Lars Kennethsson - Arne Blomqvist 4 S+1 E 150 8.0/30.0
Villy Havasi - Per Andersson Ingrid Petersen - Pelle Borgeke 6D S-1 E -200 6.0/32.0
Mats Nilsland - Mikael Rimstedt Eva Gunnarsson - Suzanne Lemborn 3NT N-3 3 -300 2.0/36.0
Peter Kennerfalk - Tommi Ramstedt Bengt Bellander - Jan Gutenwik 3NT N-3 3 -300 2.0/36.0
Kaj G?rsta - Bj?rn Sture Valen Thomas Magnusson - Arne Eriksson 3NT S-3 2 -300 2.0/36.0