Kommande tävlingar
18/11 Uppsala bridgefest 2017 - Lagg
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 1
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 2
Rapporterade tävlingar
15/10 Ena-träffen
16/09 Albrekts Guld - Omgång 3
16/09 Albrekts Guld - Omgång 2
Svenska Bridgeförbundet » Nordic Junior Pair Championship, omg 3 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Nordic Junior Pair Championship, omg 3

Bricka 94

, Sverige 2012.04.08

Öst giv
ingen i zon
E4
D5
1054
E87432
D9865
E107
KDkn82
Kkn3
kn432
76
kn1095
1072
K986
E93
KD6

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -100
 NT
N94636
S94646
Ö48696
V48796
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mikael Grönkvist - Ida Grönkvist Sara Svanered - Beyla Edström 2 S+1 E 110 28.0/0.0
Berend Van den Bos - Joris Van Lankveld Ulf Utterström - Therese Nordin 3NT Ö-1 K 50 26.0/2.0
Johan Karlsson - Daniel Gullberg Erik Sjöstrand - Petter Dahllöf Ek 4 S-1 E -50 24.0/4.0
Aarnout Helmich - Gerbrand Hop Daniel Labriz - Erik Levin 3NT N-2 3 -100 18.0/10.0
Vesa Fagerlund - Antti Aimala Hilda Sätherberg - Sara Strömberg 3NT S-2 K -100 18.0/10.0
Malin Englund - Tuve Gustavsson Karri Kytömaa - Teemu Hyvönen 4 S-2 K -100 18.0/10.0
Simon Hult - Simon Ekenberg Even Morken - Kristian B. Ellingsen 4D S-1 K -100 18.0/10.0
Robin Karlsson - Emanuel Unge Irma Petersen - Erik Andersson 4 S-2 K -100 18.0/10.0
Sofie Mähler - Nicklas Sivelind Tina Andersson - Emilie Höber 3 V= E -140 10.0/18.0
Katharina Brinck - Paul Gruenke Maria Juhlin - Filip Nolhage-Olin 3 V= D -140 10.0/18.0
Erik Fryklund - Robin Björkstrand Joel Forssell - Catrin Wahlestedt 2 V+1 D -140 10.0/18.0
Erika Nordström - Joakim Ericson Kristoffer Hegge - Lars Arthur Johansen 3 V+1 D -170 6.0/22.0
Lennart Kjellman - Klara Asplund Andreas Plejdrup - Hassan Karlsen 4D S-2 K -300 3.0/25.0
Sofie Westlin - Linda Sandberg André Hagen - Kristian Stangeland 4D N-2 K -300 3.0/25.0
Mikael Rimstedt - Ola Rimstedt Adam Stokka - Olle Sandström 4 V= E -420 0.0/28.0
Tiffany Adde - Jon Scheutz     - -/13.1