Kommande tävlingar
18/11 Uppsala bridgefest 2017 - Lagg
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 1
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 2
Rapporterade tävlingar
15/10 Ena-träffen
16/09 Albrekts Guld - Omgång 3
16/09 Albrekts Guld - Omgång 2
Svenska Bridgeförbundet » Nordic Junior Pair Championship, omg 3 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Nordic Junior Pair Championship, omg 3

Bricka 92

, Sverige 2012.04.08

Väst giv
N-S i zon
K10876
Dkn43
5
1052
kn94
752
KDkn86
kn3
E3
K986
10742
E76
D52
E10
E93
KD984

Optimalt kontrakt: 5D Ö-3 500
 NT
N1157107
S1157107
Ö28626
V27626
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
André Hagen - Kristian Stangeland Lennart Kjellman - Klara Asplund 3 S+2 6 200 26.0/2.0
Erik Sjöstrand - Petter Dahllöf Ek Joel Forssell - Catrin Wahlestedt 2 N+3 E 200 26.0/2.0
Katharina Brinck - Paul Gruenke Sofie Mähler - Nicklas Sivelind 2 S+3 K 200 26.0/2.0
Mikael Grönkvist - Ida Grönkvist Adam Stokka - Olle Sandström 2 N+2 4 170 20.0/8.0
Robin Karlsson - Emanuel Unge Tina Andersson - Emilie Höber 3 S+1 Kn 170 20.0/8.0
Maria Juhlin - Filip Nolhage-Olin Tiffany Adde - Jon Scheutz 3 N+1 6 170 20.0/8.0
Mikael Rimstedt - Ola Rimstedt Erik Fryklund - Robin Björkstrand 2 N= 4 110 16.0/12.0
Even Morken - Kristian B. Ellingsen Erika Nordström - Joakim Ericson 3 V-1 2 50 12.0/16.0
Hilda Sätherberg - Sara Strömberg Karri Kytömaa - Teemu Hyvönen 3 V-1 5 50 12.0/16.0
Sofie Westlin - Linda Sandberg Kristoffer Hegge - Lars Arthur Johansen 3 V-1 10 50 12.0/16.0
Sara Svanered - Beyla Edström Simon Hult - Simon Ekenberg 1NT Ö= 4 -90 8.0/20.0
Malin Englund - Tuve Gustavsson Aarnout Helmich - Gerbrand Hop 3 N-1 8 -100 5.0/23.0
Ulf Utterström - Therese Nordin Irma Petersen - Erik Andersson 3 S-1 K -100 5.0/23.0
Daniel Labriz - Erik Levin Berend Van den Bos - Joris Van Lankveld 4 S-2 K -200 2.0/26.0
Andreas Plejdrup - Hassan Karlsen Vesa Fagerlund - Antti Aimala 3NT S-3 K -300 0.0/28.0
Johan Karlsson - Daniel Gullberg     - -/17.2