Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Svenska Bridgeförbundet » Nordic Junior Pair Championship, omg 3 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Nordic Junior Pair Championship, omg 3

Bricka 90

, Sverige 2012.04.08

Öst giv
alla i zon
ED1084
K52
EKkn75
K3
kn983
83
kn9765
kn97
ED7
D642
1043
652
1064
109
EKD82

Optimalt kontrakt: 3NT S= 600
 NT
N810799
S810799
Ö52513
V53633
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Andreas Plejdrup - Hassan Karlsen Vesa Fagerlund - Antti Aimala 4 N+2 2 680 25.0/3.0
Ulf Utterström - Therese Nordin Irma Petersen - Erik Andersson 4 N+2 7 680 25.0/3.0
Mikael Grönkvist - Ida Grönkvist Adam Stokka - Olle Sandström 4 N+2 5 680 25.0/3.0
Katharina Brinck - Paul Gruenke Sofie Mähler - Nicklas Sivelind 4 N+2 2 680 25.0/3.0
Even Morken - Kristian B. Ellingsen Erika Nordström - Joakim Ericson 4 N+1 10 650 16.0/12.0
André Hagen - Kristian Stangeland Lennart Kjellman - Klara Asplund 4 N+1 3 650 16.0/12.0
Robin Karlsson - Emanuel Unge Tina Andersson - Emilie Höber 4 N+1 4 650 16.0/12.0
Mikael Rimstedt - Ola Rimstedt Erik Fryklund - Robin Björkstrand 4 N+1 4 650 16.0/12.0
Erik Sjöstrand - Petter Dahllöf Ek Joel Forssell - Catrin Wahlestedt 4 N+1 3 650 16.0/12.0
Sara Svanered - Beyla Edström Simon Hult - Simon Ekenberg 3NT N+1 4 630 10.0/18.0
Sofie Westlin - Linda Sandberg Kristoffer Hegge - Lars Arthur Johansen 4 N= 6 620 7.0/21.0
Daniel Labriz - Erik Levin Berend Van den Bos - Joris Van Lankveld 4 N= 3 620 7.0/21.0
Hilda Sätherberg - Sara Strömberg Karri Kytömaa - Teemu Hyvönen 1 N+4 3 200 4.0/24.0
Maria Juhlin - Filip Nolhage-Olin Tiffany Adde - Jon Scheutz 2 N+2 9 130 2.0/26.0
Malin Englund - Tuve Gustavsson Aarnout Helmich - Gerbrand Hop 4 N-2 2 -200 0.0/28.0
Johan Karlsson - Daniel Gullberg     - -/17.2