Kommande tävlingar
25/11 Rekommenderad spelhelg för SM
02/12 Malmö BKs guldtävling
30/12 Allians Guld
Rapporterade tävlingar
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 13
Svenska Bridgeförbundet » Nordic Junior Pair Championship, omg 3 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Nordic Junior Pair Championship, omg 3

Bricka 88

, Sverige 2012.04.08

Väst giv
ingen i zon
K7
kn542
D542
D108
kn6
763
K963
9652
1084
EK109
kn7
E743
ED9532
D8
E108
Kkn

Optimalt kontrakt: 3NT N= 400
 NT
N68799
S68799
Ö65634
V65534
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Joel Forssell - Catrin Wahlestedt Johan Karlsson - Daniel Gullberg 4 S= 5 420 28.0/0.0
Berend Van den Bos - Joris Van Lankveld Malin Englund - Tuve Gustavsson 3NT N= E 400 25.0/3.0
Vesa Fagerlund - Antti Aimala André Hagen - Kristian Stangeland 3NT N= E 400 25.0/3.0
Erika Nordström - Joakim Ericson Sara Svanered - Beyla Edström 2 S+2 7 170 21.0/7.0
Tiffany Adde - Jon Scheutz Sofie Mähler - Nicklas Sivelind 2 S+2 9 170 21.0/7.0
Karri Kytömaa - Teemu Hyvönen Andreas Plejdrup - Hassan Karlsen 2 N+1 Kn 140 12.0/16.0
Hilda Sätherberg - Sara Strömberg Aarnout Helmich - Gerbrand Hop 1 S+2 5 140 12.0/16.0
Simon Hult - Simon Ekenberg Adam Stokka - Olle Sandström 2 S+1 3 140 12.0/16.0
Mikael Grönkvist - Ida Grönkvist Erik Fryklund - Robin Björkstrand 2 S+1 3 140 12.0/16.0
Robin Karlsson - Emanuel Unge Katharina Brinck - Paul Gruenke 2 S+1 3 140 12.0/16.0
Erik Sjöstrand - Petter Dahllöf Ek Mikael Rimstedt - Ola Rimstedt 2 S+1 5 140 12.0/16.0
Irma Petersen - Erik Andersson Daniel Labriz - Erik Levin 3 S= 5 140 12.0/16.0
Sofie Westlin - Linda Sandberg Even Morken - Kristian B. Ellingsen 2 S= 3 110 4.0/24.0
Lennart Kjellman - Klara Asplund Kristoffer Hegge - Lars Arthur Johansen 4 S-1 6 -50 1.0/27.0
Ulf Utterström - Therese Nordin Tina Andersson - Emilie Höber 4 S-1 6 -50 1.0/27.0
Maria Juhlin - Filip Nolhage-Olin     - -/13.1