Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Svenska Bridgeförbundet » Nordic Junior Pair Championship, omg 3 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Nordic Junior Pair Championship, omg 3

Bricka 85

, Sverige 2012.04.08

Nord giv
N-S i zon
Dkn104
Dkn
Kkn65
KD7
832
E985
D83
kn96
K
1076
9742
E8532
E9765
K432
E10
104

Optimalt kontrakt: 5NT S= 660
 NT
N7991110
S71091111
Ö53322
V53322
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Utterström - Therese Nordin Tina Andersson - Emilie Höber 4 N+2 6 680 27.0/1.0
Erik Sjöstrand - Petter Dahllöf Ek Mikael Rimstedt - Ola Rimstedt 4 N+2 2 680 27.0/1.0
Berend Van den Bos - Joris Van Lankveld Malin Englund - Tuve Gustavsson 4 S+1 6 650 13.0/15.0
Karri Kytömaa - Teemu Hyvönen Andreas Plejdrup - Hassan Karlsen 4 N+1 7 650 13.0/15.0
Vesa Fagerlund - Antti Aimala André Hagen - Kristian Stangeland 4 N+1 6 650 13.0/15.0
Lennart Kjellman - Klara Asplund Kristoffer Hegge - Lars Arthur Johansen 4 S+1 3 650 13.0/15.0
Sofie Westlin - Linda Sandberg Even Morken - Kristian B. Ellingsen 4 N+1 5 650 13.0/15.0
Erika Nordström - Joakim Ericson Sara Svanered - Beyla Edström 4 N+1 E 650 13.0/15.0
Simon Hult - Simon Ekenberg Adam Stokka - Olle Sandström 4 N+1 6 650 13.0/15.0
Mikael Grönkvist - Ida Grönkvist Erik Fryklund - Robin Björkstrand 4 N+1 4 650 13.0/15.0
Robin Karlsson - Emanuel Unge Katharina Brinck - Paul Gruenke 4 S+1 5 650 13.0/15.0
Joel Forssell - Catrin Wahlestedt Johan Karlsson - Daniel Gullberg 4 N+1 6 650 13.0/15.0
Tiffany Adde - Jon Scheutz Sofie Mähler - Nicklas Sivelind 4 N+1 7 650 13.0/15.0
Irma Petersen - Erik Andersson Daniel Labriz - Erik Levin 4 N+1 6 650 13.0/15.0
Hilda Sätherberg - Sara Strömberg Aarnout Helmich - Gerbrand Hop 4 N= 6 620 0.0/28.0
Maria Juhlin - Filip Nolhage-Olin     - -/13.1