Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Svenska Bridgeförbundet » Nordic Junior Pair Championship, omg 3 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Nordic Junior Pair Championship, omg 3

Bricka 106

, Sverige 2012.04.08

Öst giv
alla i zon
KDkn7
K104
EKD4
kn8
5
Ekn9763
kn95
D32
E83
852
862
K1076
109642
D
1073
E954

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N896109
S896109
Ö53634
V53634
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Malin Englund - Tuve Gustavsson Sofie Westlin - Linda Sandberg 4D S= E 790 28.0/0.0
Irma Petersen - Erik Andersson Tiffany Adde - Jon Scheutz 3NT N+2 2 660 26.0/2.0
Kristoffer Hegge - Lars Arthur Johansen Mikael Rimstedt - Ola Rimstedt 4 N= 2 620 17.0/11.0
André Hagen - Kristian Stangeland Mikael Grönkvist - Ida Grönkvist 4 S= 5 620 17.0/11.0
Simon Hult - Simon Ekenberg Andreas Plejdrup - Hassan Karlsen 4 N= 5 620 17.0/11.0
Ulf Utterström - Therese Nordin Vesa Fagerlund - Antti Aimala 4 N= 2 620 17.0/11.0
Joel Forssell - Catrin Wahlestedt Even Morken - Kristian B. Ellingsen 4 S= 2 620 17.0/11.0
Maria Juhlin - Filip Nolhage-Olin Berend Van den Bos - Joris Van Lankveld 4 S= 2 620 17.0/11.0
Johan Karlsson - Daniel Gullberg Sara Svanered - Beyla Edström 4 N= 6 620 17.0/11.0
Katharina Brinck - Paul Gruenke Tina Andersson - Emilie Höber 4 N= 2 620 17.0/11.0
Daniel Labriz - Erik Levin Lennart Kjellman - Klara Asplund 3D V-2 E 500 8.0/20.0
Adam Stokka - Olle Sandström Erik Sjöstrand - Petter Dahllöf Ek 3 N+2 5 200 6.0/22.0
Hilda Sätherberg - Sara Strömberg Erika Nordström - Joakim Ericson 2NT N+2 8 180 4.0/24.0
Robin Karlsson - Emanuel Unge Karri Kytömaa - Teemu Hyvönen 6 S-1 E -100 2.0/26.0
Sofie Mähler - Nicklas Sivelind Aarnout Helmich - Gerbrand Hop 5 N-3 5 -300 0.0/28.0
Erik Fryklund - Robin Björkstrand     - -/14.6