Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
2016-12-20


Kaféansvariga under 2017.
januari månad:
V01
170102 måndag Margaretha Bodén - Bo Bodén
170103 tisdag Lag Elisabeths änglar
170104 onsdag Harriet Gunnarsson - Berit Johnsson
170105 torsdag Inget spel på Trettongdagsafton
V02
170109 måndag Paula Andreasson - Roland Andreasson
170110 tisdag Lag Kåresson
170111 onsdag Birgit Hedman - Lena Greenwood
170112 torsdag Bernt Gustavsson - Bo Johansson
V03
170116 måndag Marita Blomqvist Sandberg - Rolf Sandberg
170117 tisdag Lag Jettes karameller
170118 onsdag Lena Ackfeltdt - Anders Ackfeldt
170119 torsdag Margareta Forslund - Ingrid Muhl utgår pga Nygammalt Tove R - Lena L ersätter
V04
170123 måndag Kerstin Albrektsson - Björn Albrektsson rev byte

170124 tisdag Lag Lenas maränger
170125 onsdag Kerstin Georgsson - Christina Svensson rev byte 1/2
170126 torsdag Gudrun Skantze - Ingemar Stråhle
V05
170130 måndag Margaretha Ottosson - Evald Ottosson rev byte
170131 tisdag Jette & Roger

Februari månad:
V05
170201 onsdag Hasse Olofsson - Rolf A utgår Jan-Roger L ersätter
170202 torsdag Gertie Schill - Jan-Inge Christiansson
V06
170206 måndag Lage Ahlström - Ingvor Almbratt
170207 tisdag Lag Larsson
170208 onsdag Glenn Eliasson - Lars Styrmark
170209 torsdag (Lena & Tommy Ljungqvist utgår) Margareta Forslund - Ingrid Muhl erätter
V07
170213 måndag Paula Andreasson - Roland Andreasson
170214 tisdag Lag Toves praliner -
170215 onsdag Lage Olofsson - Tommy Hansson
170216 torsdag Per Carlsson - Claes Eurenius
V08
170220 måndag Astrid Börjesson
170221 tisdag Lag Rogers gullvivor -
170222 onsdag Arnold Andersson - (Tove R utgår), Rolf Arvidsson esätter
170223 torsdag Anna & Claes-Göran Ahrén utgår Inger S - Jan-Roger L ersätter
V09
170227 måndag Inger Strandahl
170228 tisdag Lag Österbyn, deltagarna i lagtävlingen Paul Jones

Mars månad:
V09
170301 onsdag Mona Kåreby - Bengt Kåreby
170302 torsdag Kerstin Johansson - Tommy Oscarsson
V10
170306 måndag Kerstin Albrektsson - Björn Albrektsson
170307 tisdag Lag Elisabeths Änglar
170308 onsdag Ulla Lundgren - Rustan Lundgren
170309 torsdag Boye Sandelius - Christer Pettersson
V11
170313 måndag Marita B Sandberg - Rolf Sandberg
170314 tisdag Lag Kents Kaprifoler
170315 onsdag Elisabeth Olsson - Ulf Runze
170316 torsdag Birgit Hedman - Christer Larsson
V12
170320 måndag Margaretha Ottosson - Evald Ottosson
170321 tisdag- Lag Christinas björnbär
170322 onsdag Artur Andersson - Lennart Löfberg utgår Britt-Inger och Tommy Nilsson ersätter
170323 torsdag Lena Hultgren - Thomas Hultgren
V13
170327 måndag Leona Besserer - Hans Kjellberg
170328 tisdag Lag Svartnäset, deltagare i lagtävlingen Paul Jones
170229 onsdag Bo Johansson - Jan Lundberg
170330 torsdag Jan Nyqvist - Jan-Roger Lilja

April månad
V14
170403 måndag Paula Andreasson - Roland Andreasson
170404 tisdag Lag Kåresson
170405 onsdag Berit Johnsson - Lena G byte med Lena och Anders Ackfeldt se170510
170406 torsdag Rolf Arvidsson - Hasse Olofsson
V15
170410 måndag Astrid Börjesson
170411 tisdag Tisdagsspel, Deltagarna sköter caféterian, (rev Mixtstege utgår)
170412 onsdag Glenn Eliasson - Lars Styrmark
170413 torsdag Vakant Skärtorsdag
V16
170417 måndag Vakant Annandag påsk
170418 tisdag Lag Lasses plommon
170419 onsdag Lennart Löfberg- Artur Andersson
170420 torsdag Åke Griphede & Hans Ekbladh utgår ersätts med Boye S & Christer P se 170518
V17
170424 måndag Ingvor A & Lage A byte till Margaretha & Evald O se 29/5
170425 tisdag Lag Maggans boys
170426 onsdag Pelle Pettersson - Bernt Gustavsson
170427 torsdag Rolf Bergqvist - Lars Bertil Alkstrand
V18
170501 måndag Vakant Första maj
170502 tisdag Lag Lenas blåbär
170503 onsdag Anna Ahren - Claes-Göran Ahrén
170504 torsdag Kerstin Johansson - Tommy Oscarsson

Maj månad
V19
170508 måndag Inger Strandahl
170509 tisdag Birgit Hedman & Christer Larsson -
170510 onsdag Lena & Anders Ackfeldt Byte med Berit J & Lena G se170504
170511 torsdag Per Carlsson - Claes Eurenius
V20
170515 måndag Laila Blomgren - Sten Blomgren
170516 tisdag Lag Bo:s solrosor -
170517 onsdag Gertie Schill - Jan-Inge Christiansson
170518 torsdag Boye Sandelius - Christer Pettersson utgår ersätts av Åke G & Hans E se 170420
V21
170522 måndag Lyona Besserer - Hans Kjellberg
170523 tisdag Lars Styrmark & Glenn Eliasson
170524 onsdag Margaretha Forsgren - Inger Muhl
170525 torsdag vakant Kristi Himmelfärdsdag
V22
170529 måndag Margaretha & Evald O byte till Ingvor A & Lage A se 24/4
170530 tisdag Magnus & Christina Svensson (utgår) Inställt spel
170531 onsdag Mona Kåreby - Bengt Kåreby

Juni månad
V22
170601 torsdag Britt-Inger & Tommy N byte till Kerstin J & Tommy O se 15/6
V23
170605 måndag Margaretha Bodén Bo Bodén
170606 tisdag INGET SPEL TISDAGAR UNDER SOMMAREN
170607 onsdag Kerstin Georgesson Christina Svensson
170608 torsdag Curt S & Margareta G byte till Rolf A & Hasse O se 29/6
V24
170612 måndag Jette Hultén Tommy Hansson
170613 tisdag INGET SPEL TISDAGAR UNDER SOMMAREN
170614 onsdag Arnold Andersson Lage Olofsson
170615 torsdag Kerstin J & Tommy O byte till Britt-Inger & Tommy N se 1/6
V25
170619 måndag Invor Almbratt Lage Ahlström
170620 tisdag INGET SPEL TISDAGAR UNDER SOMMAREN
170621 onsdag Gertie Schill - Jan-Inge Christiansson
170622 torsdag Jan Lundberg - Glenn Eliasson utgår ersätts av Jan Nyqvist - J-R Lilja
V26
170626 måndag Astrid Börjesson
170627 tisdag INGET SPEL TISDAGAR UNDER SOMMAREN
170628 onsdag Lena Greenwood Birgit Hedman
170629 torsdag Rolf A & Hasse O byte till Curt S & Margareta G se 8/6 Byte till Margareta O & Ingrid Muhl

Kaféansvariga under juli månad:
V27
170703 måndag Margaretha Ottosson - Evald Ottoson
170705 onsdag Britt-Inger Nilsson - Tommy Nilsson
170706 torsdag Christer Pettersson - Boye Sandelius
V28
170710 måndag Inger Strandahl
170712 onsdag Lena Ackfeldt - Anders Ackfeldt
170713 torsdag Berit Johnsson - Christer Larsson byte till Kerstin J & Tommy O
V29
170717 måndag Lyona Besserer - Hans Kjellberg
170719 onsdag Elisabeth Olsson - Arnold Andersson
170720 torsdag Jenny Myrendal - Ingrid Gustavsson
V30
170724 måndag Laila Blomgren - Sten Blomgren
170726 onsdag Bernt Gustavsson - Pelle Pettersson
170727 torsdag Kerstin Johansson - Tommy Oscarsson byte till Berit J & Christer L
V31
170731 måndag Margaretha Bodén - Bo Bodén

Kaféansvariga under augusti månad:
V31
170802 onsdag Artur Andersson - Lennart Löfberg utgår Laila Finnskog ersätter
170804 torsdag Per Carlsson - Claes Eurenius
V32
170807 måndag Marita Blomqvist Sandberg - Rolf Sandberg
170809 onsdag Glenn Eliasson - Rolf Bergqvist
170810 torsdag Jenny Myrendal - Ingrid Gustavsson
V33
170814 måndag Kerstin & Björn A byte till Margaretha & Evald O
170816 onsdag Anna Ahrén - Claes-Göran Ahrén
170817 torsdag Margareta Forslund - Ingrid Muhl
V34
170821 måndag Astrid Börjesson
170823 onsdag Kerstin Georgesson - Christina Svensson
170824 torsdag Gertie Schill - Jan-Inge Christiansson
V35
170828 måndag Lena Ljungqvist - Tommy Ljungqvist
170830 onsdag Britt-Inger Nilsson - Tommy Nilsson
170831 torsdag Mona Kåreby - Bengt Kåreby

Kaféansvariga under september månad:
V36
170904 måndag Ingvor Almbratt - Lage Ahlström
170905 tisdag Lag Kåresson
170906 onsdag Jan Lundberg - Bo Johansson
170907 torsdag Christer Pettersson - Boye Sandelius
V37
170911 måndag Margaretha Bodén - Bo Bodén
170912 tisdag Lag Christinas björnbär
170913 onsdag Gudrun Skantze - Ingemar Stråhle
170914 torsdag Birgit Hedman - Curt Sevehem
V38
170918 måndag Kerstin Albrektsson - Björn Albrektsson
170919 tisdag Lag Bo:s solrosor
170920 onsdag Lena Ackfeldt - Anders Ackfeldt
170921 torsdag Ulla Lundgren - Rustan Lundgren
V39
170925 måndag Laila Blomgren - Sten Blomgren
170926 tisdag Christer L Lena G
170927 onsdag Lage Olofsson - Elisabeth Olsson
170928 torsdag Kerstin Johansson - Tommy Oscarsson

Kaféansvariga under oktober månad:
V40
171002 måndag Paula Andreasson - Roland Andreasson
171002 måndag NyGammalt Utbidningskommittén
171003 tisdag Elisabeths änglar
171004 onsdag Anna Ahrén - Lars-Göran Ahrén byte med Artur A & Artur A se 25/10
171005 torsdag Gertie Schill - Jan-Inge Christiansson
V41
171009 måndag Astrid Börjesson
171010 tisdag Jetlag
171011 onsdag Jan Lundberg - Bo Johansson
171012 torsdag Pelle Pettersson - Lars Styrmark
V42
171016 måndag Kerstin Albrektsson - Björn Albrektsson
171017 tisdag Lag Lasses plommon
171018 onsdag Gudrun Skantze - Ingemar Stråhle
171019 torsdag Kerstin Georgsson - Christina Svensson
V43
171023 måndag Margaretha Ottosson - Evald Ottosson
171024 tisdag Lag Rolf A/ Hasse O
171025 onsdag Artur Andersson - Arnold Andersson byte till Anna & Claes-Göran Ahrén se 4/19
171026 torsdag Margareta Forslund - Jan Nyqvist
V44
171030 måndag Marita Blomqvist Sandberg - Rolf Sandberg
171031 tisdag Klubbmatch Lena & Tommy Ljungqvist

Kaféansvariga under november månad:
V44
171101 onsdag Rolf Arvidsson - Hasse Olofsson
171102 torsdag Britt-Inger Nilsson - Tommy Nilsson
V45
171106 måndag Margaretha Bodén - Bo Bodén
171107 tisdag Lag Arnold
171108 onsdag Jan Lundberg - Bo Johansson Tommy O ersätter Jan L
171109 torsdag Gudrun Skantze - Ingemar Stråhle byte till Gertie & Jan-Inge se 30/11
V46
171113 måndag Leona Besserer - Hans Kjellberg
171113 måndag NyGammalt Gunilla Johansson och Tommy Ljungqvist
171114 tisdag Lag Margareta F /Ingrid M
171115 onsdag Per Carlsson - Claes Eurenius
171116 torsdag Christer Pettersson - Boye Sandelius
V47
171120 måndag Jette Hultén - Tommy Hansson
171121 tisdag Lag Vinnarna
171122 onsdag Berit Johnsson - Lena Greenwood
171123 torsdag Curt Sevehem - Laila Finnskog
V48
171127 måndag Inger Strandahl - Anna-Lena Barknetz
171128 tisdag Lag Rolf:s mockatårtor
171129 onsdag Anna Ahrén - Lars-Göran Ahrén
171130 torsdag Gertie Schill - Jan-Inger Christiansson byte till Gudrun & Ingemar se 9/11

Kaféansvariga under december månad:
V49
171204 måndag Paula Andreasson - Roland Andreasson
171205 tisdag Lag Kåresson
171206 onsdag Lena Ackfeldt - Anders Ackfeldt
171207 torsdag Arnold Andersson - Tommy Oscarsson
V50
171211 måndag Laila Blomgren - Sten Blomgren
171211 måndag NyGammalt Inger Strandahl-Jan-Roger L
171212 tisdag Lag Rolf G / Christer P
171213 onsdag Rolf Arvidsson - Hasse Olofsson
171014 torsdag Gudrun Skantze - Ingemar Stråhle
V51
171218 måndag Marita Blomqvist Sandberg - Rolf Sandberg
171219 tisdag Lag Lenas maränger
171220 onsdag Jan Lundberg - Glenn Eliasson
171021 torsdag Curt Sevehem - Jan Nyqvist
V52
171227 onsdag Bernt Gustavsson - Pelle Pettersson
171228 torsdag Per Carlsson - Claes Eurenius























Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80