Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Segrare i Ölandsveckan

1947 Eric Jannersten - Bertil Molander, Stockholm
1948 H Persson - Schylenius, Södertälje/Karlskrona
1949 Seved Brood - Gunnar Olsson, Stockholm
1950 Åke Micklow - Langborg, Katrineholm
1951 Ekblom - Ekblom, Stockholm
1952 Ekblom - Ekblom, Stockholm
1953 Liljeqwist - Sundberg, Skellefteå
1954 Holmberg - Sjömark, Stockholm
1955 Gunnar Olsson - Leo Petrow, Stockholm
1956 Jan Wohlin - Bertil Molander, Stockholm
1957 Lasse Gustavsson - Gerhard Pettersson, Katrineholm
1958 Lasse Gustavsson - Gerhard Pettersson, Katrineholm
1959 Jan Wohlin - Bertil Molander, Stockholm
1960 Jan Wohlin - Bertil Molander, Stockholm
1961 Regeskog - Heden, Brålanda/Göteborg
1962 Lasse Gustavsson - Gerhard Pettersson, Katrineholm
1963 Andersson - Fast, Hägersten
1964 Lasse Gustavsson - Kent Engfors, Katrineholm/Uppsala
1965 Lasse Gustavsson - Kent Engfors, Katrineholm/Uppsala
1966 Gerhard Pettersson - Yngve Norrman, Katrineholm/Mellerud
1967 Björn Axelsson - Jörgen Lindqvist, Lund/Stockholm
1968 Björn Axelsson - Jörgen Lindqvist, Lund/Stockholm
1969 Bernt Sigvardsson - Lennart Hansson, Karlskrona/Kalmar
1970 Wiklund - Wiklund, Falun
1971 Wiklund - Wiklund, Falun
1972 May Moore - Bengt Moore, Göteborg
1973 Björn Axelsson - Lasse Gustavsson, Lund/Katrineholm
1974 Lars Jonsson - Jan Hallén, Kalmar
1975 Britt Blom - Bengt Nygren, Norrköping
1976 May Moore - Bengt Moore, Norrköping
1977 Rune Johansson - Bengt Thuresson, Emmaboda/Vissefjärda
1978 SvenÅke Bjerregård - Jan Roos, Stockholm/Eskilstuna
1979 Lennart Wernersson . Lennart Johansson, Kalmar
1980 Bert-Åke Jansson - Hilding Persson, Södertälje
1981 Bert-Åke Jansson - Hilding Persson, Södertälje
1982 Kent Östberg - Sven-Åke Bjerregård, Kristianstad/Stockholm
1983 Bernt Sigvardsson - Lennart Hansson, Karlskrona/Kalmar
1984 Frank Westman - Hilding Persson, Södertälje
1985 Lars Durlov - Jan Billgren, Lund
1986 Kjell Jonsson - Bengt Thuresson, Vissefjärda
1987 May Moore - Bengt Moore, Göteborg
1988 Per-Arne Karlsson - Göran Nylander, Linköping
1989 Per-Inge Helmertz - Anders Wirgren, Lund/Malmö
1990 Per-Inge helmertz - Anders Wirgren, Lund/Malmö
1991 Lars Magnusson - Taras Flodmark, Stockholm
1992 Lena Kärrstrand - Ronny Ovesson, Göteborg
1993 Lars Durlov - Ulf Nilsson, Lund/Malmö
1994 Ronny Ovesson - Per Östlund, Göteborg
1995 S Rebner - Staffan Larsson, Lund
1996 Per-Inge helmertz - Leif-Åke Nilsson, Klippan
1997 Göran Eklund - Anders Palmgren, Linköping
1998 Ronny Ovesson - Per Sjöberg, Göteborg
1999 Jan Becklén - Magnus Göransson, Lund/Stenungsund
2000 Eva Dinesson - P-E Lundgren, Videdal
2001 David Probert - Zjoed Zandvoort, Malmö/Holland
2002 Bert Kranenborg - Paul Jansen, Holland
2003 Bernt Sigvardsson - Stig Magnusson, Karlskrona/Kalmar
2004 Inställt pga EM-SM i Malmö
2005 Kurt-Lennart Karlsson - Per Westling, Nyköping/Norrköping
2006 Per Sjöberg - Ronny Ovesson, Göteborg
2007 Lars Ohlsson - Göran Rångevall, Sigtuna/Uppsala
2008 Bert Kranenborg - Paul Jansen, Holland
2009 Bernt Sigvardsson - Staffan Hallberg, Karlskrona/Kalmar
2010 Tommy Jansson - Göran Linerudt, Lindesberg/Enskede
2011 Jan Molin - Hilding Rune, Stockholm
2012 Andreas Könyves - Göran Lindberg, Luck
2013 Peter Olofsson - Christer Sandberg, Sölvesborg
2014 Peter Fredin - David Probert, Malmö
2015 Simon Hult - Johan Karlsson, Överum
2016 Mats Nilsland - Susanne Lemborn, Lavel/ Karlskrona
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80