TÄVLINGAR » Matcher & Resultat



Bohuslän-Dals BF
BBS NYSTANET vs. VARGNÄSTET
Spelort: BengtsforsVinnande lag: BBS NYSTANET (113 - 51)
Lennart Vänersborg vs. BUCK
Spelort: VänersborgVinnande lag: BUCK (37 - 22)
Vänersborgslirarna vs. Hulta
Spelort: VänersborgVinnande lag: Hulta (79 - 46)
7117 vs. Yvonne Karlsson
Spelort: MunkedalVinnande lag: 7117 (97 - 30)
Uddevalla, Leif vs. Pionjär
Spelort: UddevallaVinnande lag: Pionjär (64 - 21)
Uddevalla, Dam vs. Benkå
Spelort: UddevallaVinnande lag: Benkå (73 - 45)
På luffen vs. Lille Skutt
Spelort: VänersborgVinnande lag: Lille Skutt (65 - 21)
ORUST vs. Sten á sund
Spelort: SvanesundVinnande lag: Sten á sund (81 - 73)
Berg vs. TJÖRN BRONSDAG
Spelort: StenungsundVinnande lag: TJÖRN BRONSDAG (68 - 45)

Dalabridgen
FLAX vs. D-team
Spelort: LeksandVinnande lag: FLAX (90 - 35)
Hedemora utsocknes vs. Hedemora BS Evas knektar
Spelort: GarpenbergVinnande lag: Hedemora BS Evas knektar (58 - 43)
SLAM vs. EN BET
Spelort: BorlängeVinnande lag: EN BET (55 - 42)
Inga Bet vs. PJO
Spelort: BorlängeVinnande lag: PJO (88 - 25)
Hedemora BS: Mixed vs. Håkan J
Spelort: HedemoraVinnande lag: Håkan J (140 - 9)
Insjön The Stigg vs. Knätofs
Spelort: InsjönVinnande lag: Knätofs (94 - 22)
Malung vs. Finnskoga BS Kjell
Spelort: MalungVinnande lag: Malung (68 - 47)
Pang i bygget vs. Bearys
Spelort: AvestaVinnande lag: Bearys (61 - 34)

Dalabridgen
Sivves Straffdubblare vs. Sluggo
Spelort: LudvikaVinnande lag: Sivves Straffdubblare (81 - 35)

Gotlands BF
Märta vs. Forsberg
Spelort: VisbyVinnande lag: Forsberg (59 - 46)
Bolaget Visby vs. Thomsson
Spelort: VisbyVinnande lag: Bolaget Visby (104 - 21)
Limestone vs. Bud
Spelort: VisbyVinnande lag: Bud (57 - 3)

Gävleborgs BF
STORM vs. Broberg
Spelort: SöderhamnVinnande lag: STORM (55 - 21)
Holmänge BSS, P50 vs. Hit a Worm
Spelort: SöderhamnVinnande lag: Hit a Worm (80 - 16)
Jonskärsmaffian vs. Mo-ligan
Spelort: SöderhamnVinnande lag: Mo-ligan (63 - 51)
Bergsjö vs. Bk Hudik Veteran
Spelort: HudiksvallVinnande lag: Bk Hudik Veteran (90 - 37)
Kalles vs. Osafety
Spelort: HudiksvallVinnande lag: Osafety (118 - 20)
Gäddan vs. Peter
Spelort: SandvikenVinnande lag: Gäddan (63 - 25)
Puttrans demoner vs. Guldkorn
Spelort: GävleVinnande lag: Guldkorn (54 - 30)
Kusinerna från landet vs. Ericson
Spelort: GävleVinnande lag: Ericson (85 - 39)
Sandviken Bertil vs. Gefle
Spelort: SandvikenVinnande lag: Gefle (35 - 27)
Gävle-Dala vs. Rudberg
Spelort: GävleVinnande lag: Gävle-Dala (42 - 33)

Gävleborgs BF
ZMRZLINA vs. Acktjära
Spelort: ArbråVinnande lag: ZMRZLINA (42 - 35)

Göteborgs BF
Petrapak vs. Kungälv Bertil
Spelort: YtterbyVinnande lag: Petrapak (143 - 5)
Kungälv, KRA vs. Kungälv Michael
Spelort: KungälvVinnande lag: Kungälv Michael (84 - 23)
Lerums Pantrar vs. Lerum 2 damer + 2 kungar
Spelort: LerumVinnande lag: Lerum 2 damer + 2 kungar (64 - 50)
Lerum BABA vs. Alingsås "Raset"
Spelort: LerumVinnande lag: Alingsås "Raset" (52 - 47)
Lerums Gubbar vs. Lerum Deadwood
Spelort: LerumVinnande lag: Lerum Deadwood (98 - 51)
Lerum Bahamas vs. Lerum HALB
Spelort: LerumVinnande lag: Lerum HALB (120 - 27)
Lerum Slam vs. Spader Ess
Spelort: LerumVinnande lag: Lerum Slam (46 - 17)
Picasso vs. Kungsbacka Leif
Spelort: MölndalVinnande lag: Picasso (70 - 68)
Andreasson vs. Team MATE
Spelort: Västra FröluVinnande lag: Andreasson (48 - 42)
Redubbelt vs. Frölunda I
Spelort: Västra FröluVinnande lag: Frölunda I (66 - 47)
Team Sailor vs. Våge
Spelort: Västra FröluVinnande lag: Team Sailor (72 - 37)
Blå Brickan vs. BUNK
Spelort: Västra FröluVinnande lag: BUNK (79 - 18)
WEJL vs. BS 53
Spelort: Västra FröluVinnande lag: BS 53 (94 - 69)
Fem stoppar spöktåget vs. Doktor Jan
Spelort: Västra FröluVinnande lag: Fem stoppar spöktåget (52 - 41)
Farmers vs. Nalle
Spelort: Västra FröluVinnande lag: Farmers (51 - 34)
Viva 1 vs. Kungsbacka stensture
Spelort: GöteborgVinnande lag: Kungsbacka stensture (100 - 18)
Westerlund vs. La Viva
Spelort: GöteborgVinnande lag: Westerlund (78 - 27)
Falbeck vs. GT-gänget
Spelort: Hisings KärrVinnande lag: Falbeck (70 - 7)
Everfresh vs. Alsner
Spelort: Västra FröluVinnande lag: Everfresh (60 - 16)
Kings and Queens vs. ALARMIC 031-25 25 25
Spelort: GöteborgVinnande lag: Kings and Queens (97 - 75)

Hallands BF
Laholmsbukten vs. 2 Damer och 2 S ??
Spelort: LaholmVinnande lag: Laholmsbukten (54 - 52)
Team Wicke vs. BK Allians HAJK
Spelort: HalmstadVinnande lag: Team Wicke (67 - 62)
4play vs. Allians Gott och Blandat
Spelort: HalmstadVinnande lag: 4play (61 - 53)
Allians Kapten Klöver vs. Imppossible
Spelort: HalmstadVinnande lag: Allians Kapten Klöver (91 - 34)
Grönkål vs. Laholm1
Spelort: HalmstadVinnande lag: Laholm1 (94 - 12)
Småland/Halland vs. Lag Steningarna
Spelort: GullbrandstoVinnande lag: Småland/Halland (67 - 35)
Albrekts Per på Piren vs. Albrekts Briggen
Spelort: VarbergVinnande lag: Albrekts Per på Piren (103 - 23)
Albrekts Geten vs. Albrekts LOC
Spelort: VarbergVinnande lag: Albrekts Geten (125 - 15)
Albrekts Blanda & Ge vs. Albrekts Hasse
Spelort: VarbergVinnande lag: Albrekts Blanda & Ge (55 - 24)
Albrekts Team Adler vs. Albrekts Sickti
Spelort: VarbergVinnande lag: Albrekts Team Adler (124 - 30)
Albrekts BMW vs. Albrekts Five Ladies
Spelort: VarbergVinnande lag: Albrekts BMW (113 - 13)
Albrekts Knektar vs. Albrekts Curt
Spelort: VarbergVinnande lag: Albrekts Knektar (95 - 32)
Albrekts Kenneth vs. Albrekts 30
Spelort: VarbergVinnande lag: Albrekts Kenneth (87 - 34)
Albrekts Qwins vs. Albrekts Kurts flickor
Spelort: VarbergVinnande lag: Albrekts Kurts flickor (57 - 23)
Albrekts 4 FUN vs. Albrekts Bedini
Spelort: VarbergVinnande lag: Albrekts 4 FUN (112 - 24)
Albrekts Åke vs. Albrekts Bos
Spelort: VarbergVinnande lag: Albrekts Bos (50 - 36)
Albrekts Jesper vs. Albrekts Bolero
Spelort: VarbergVinnande lag: Albrekts Jesper (147 - 5)
Skrea Camping vs. Regina
Spelort: FalkenbergVinnande lag: Skrea Camping (70 - 44)
JOSA FAlkenberg vs. Rimstedt
Spelort: FalkenbergVinnande lag: Rimstedt (96 - 28)
PING vs. Varbergs hole in one
Spelort: FalkenbergVinnande lag: Varbergs hole in one (61 - 52)
Åsa/Frillesås Ulf vs. Åsa/Frillesås Mona
Spelort: StråvallaVinnande lag: Åsa/Frillesås Ulf (77 - 33)
Värö Arne vs. Veddige
Spelort: VäröbackaVinnande lag: Veddige (80 - 13)

Jämtland-Härjedalens BF
H/V Micke vs. H/V Tony
Spelort: HedeVinnande lag: H/V Micke (60 - 28)
H/V Pelle vs. SBK1
Spelort: HedeVinnande lag: SBK1 (69 - 49)
MIKA vs. Hans-Ove
Spelort: ÖstersundVinnande lag: Hans-Ove (93 - 22)
Håll o CO vs. GT2
Spelort: BräckeVinnande lag: GT2 (39 - 33)
Fanbyn vs. Albert med "Hebbes" fjällor
Spelort: ÖstersundVinnande lag: Fanbyn (100 - 21)
Hörnets Lakejer vs. Gumman
Spelort: ÖstersundVinnande lag: Gumman (46 - 40)

Jönköping läns BF
Värnamo Be-Må vs. Bredaryd
Spelort: VärnamoVinnande lag: Bredaryd (57 - 23)
KARLSSONS PÅ TAKET vs. ANDERSTORP 2
Spelort: VärnamoVinnande lag: ANDERSTORP 2 (60 - 18)
HiLo vs. Team G-son
Spelort: JönköpingVinnande lag: Team G-son (55 - 35)
Jönköping vs. Modern standard
Spelort: JönköpingVinnande lag: Modern standard (65 - 60)
Sävsjö/Eksjö Topstars vs. Värnamo BK
Spelort: SävsjöVinnande lag: Värnamo BK (61 - 58)

Medelpads BF
Alnögänget vs. Westman
Spelort: SundsvallVinnande lag: Westman (82 - 40)
QE2 vs. 70+
Spelort: SundsbrukVinnande lag: QE2 (94 - 36)
Thorngren vs. Lazy Jacks
Spelort: SundsvallVinnande lag: Lazy Jacks (64 - 43)
Jansson vs. Surprise
Spelort: AlnöVinnande lag: Surprise (74 - 71)

Mälardalens BF
Fagersta 1 vs. CRAM
Spelort: FagerstaVinnande lag: Fagersta 1 (145 - 17)
S:t Eskil vs. "Masken"
Spelort: EskilstunaVinnande lag: "Masken" (87 - 50)
Skvis vs. Perra
Spelort: ArbogaVinnande lag: Perra (53 - 43)
Fyra hjärtan vs. LARM
Spelort: ArbogaVinnande lag: LARM (62 - 22)
Ursulas grabbar vs. Åkers BK
Spelort: SträngnäsVinnande lag: Åkers BK (44 - 18)
ABB BK Old Guys vs. Gripen 1
Spelort: VästeråsVinnande lag: ABB BK Old Guys (73 - 69)
ABB Skojisarna vs. Blåbär -76
Spelort: VästeråsVinnande lag: ABB Skojisarna (78 - 21)

Norrbottens BF
4-K vs. Norrsken
Spelort: ÄlvsbynVinnande lag: 4-K (52 - 24)
Zoltans adapter vs. ERULES
Spelort: LuleåVinnande lag: Zoltans adapter (120 - 22)
4 Män & 1 Kvinna vs. Team Garfield
Spelort: LuleåVinnande lag: 4 Män & 1 Kvinna (67 - 59)

Skånes BF
Kristianstads BK vs. Sonjas pågar
Spelort: KristianstadVinnande lag: Kristianstads BK (59 - 22)
Åhus BK vs. Degebergarna
Spelort: ÅhusVinnande lag: Åhus BK (48 - 19)
Hässleholms BK vs. Zuck
Spelort: HässleholmVinnande lag: Hässleholms BK (42 - 12)
EFOS vs. Runes rökta
Spelort: BrobyVinnande lag: EFOS (68 - 42)
Team Niso vs. Jannes Gäng
Spelort: EslövVinnande lag: Jannes Gäng (42 - 38)
YSTAD vs. Främlingslegionen
Spelort: YstadVinnande lag: YSTAD (55 - 48)
The Red vs. Öster om leden
Spelort: SkurupVinnande lag: The Red (51 - 39)
SYDPOLEN vs. Ystad och provinsen
Spelort: YstadVinnande lag: Ystad och provinsen (51 - 26)
Team Netten vs. Anatronic
Spelort: YstadVinnande lag: Anatronic (57 - 12)
BK Zonen Zonett vs. BK Zonen Sega Gubbar
Spelort: TrelleborgVinnande lag: BK Zonen Zonett (52 - 37)
BK Zonen Bananen vs. Team Bradbury
Spelort: TrelleborgVinnande lag: Team Bradbury (157 - 18)
BK Zonen Birgitterna med bihang vs. BK Zonen Roger
Spelort: TrelleborgVinnande lag: BK Zonen Roger (153 - 28)
Kellander vs. BK Zonen Dan
Spelort: TrelleborgVinnande lag: Kellander (137 - 29)
BK Zonen Brisse vs. TBEss
Spelort: TrelleborgVinnande lag: BK Zonen Brisse (57 - 44)
BK Zonen Lars vs. BK Zonen Tretton
Spelort: TrelleborgVinnande lag: BK Zonen Lars (54 - 43)
PriBri GAST vs. Guld till sand
Spelort: LimhamnVinnande lag: Guld till sand (66 - 61)
Näset vs. Svedala
Spelort: HöllvikenVinnande lag: Näset (51 - 28)
Anders Adepter vs. Lavec Scania
Spelort: LimhamnVinnande lag: Lavec Scania (136 - 6)
Svantesson vs. Team Slurre
Spelort: MalmöVinnande lag: Svantesson (58 - 48)
Durlow vs. Helvic
Spelort: MalmöVinnande lag: Durlow (53 - 32)
Lagmannen vs. Rits.se
Spelort: MalmöVinnande lag: Rits.se (43 - 38)
Hej knekt vs. HELG
Spelort: MalmöVinnande lag: Hej knekt (70 - 31)
BK Bjärred-Ted vs. My LUCKy club
Spelort: LommaVinnande lag: BK Bjärred-Ted (69 - 57)
Lunds BK vs. LUCK Hörnlund
Spelort: LundVinnande lag: Lunds BK (76 - 46)
50 med omnejd vs. Long Bridge
Spelort: LundVinnande lag: 50 med omnejd (82 - 21)
Åttan vs. Enjoy Lavec
Spelort: LundVinnande lag: Åttan (67 - 49)
Rydebäck vs. Turan
Spelort: HelsingborgVinnande lag: Rydebäck (65 - 42)
LÅSS vs. MÅHL
Spelort: HelsingborgVinnande lag: LÅSS (70 - 48)
Game over vs. Landskrona
Spelort: HelsingborgVinnande lag: Landskrona (85 - 47)
Brandstationen vs. Kullabygdens BK 1
Spelort: HöganäsVinnande lag: Kullabygdens BK 1 (99 - 9)
Munka 3 vs. Kullabygdens BK 4
Spelort: Munka-LjungbVinnande lag: Munka 3 (98 - 26)
Västra Bjäre BK, TN vs. VB Torekov
Spelort: TorekovVinnande lag: Västra Bjäre BK, TN (85 - 31)
Västra Bjäre lag 2 vs. Munka 2
Spelort: BåstadVinnande lag: Munka 2 (47 - 13)

Stockholms BF
Nordost 2 vs. BK Nordost I
Spelort: TäbyVinnande lag: Nordost 2 (61 - 48)
Håkan vs. OLIKA
Spelort: DjursholmVinnande lag: OLIKA (76 - 58)
Golddiggers vs. Malm
Spelort: BrommaVinnande lag: Malm (51 - 35)
Anki vs. Revoke
Spelort: SolnaVinnande lag: Revoke (44 - 36)
Kämparna vs. Hoppa hulle hulle
Spelort: StockholmVinnande lag: Kämparna (96 - 24)
Bahaj vs. Wawebaho
Spelort: StockholmVinnande lag: Bahaj (55 - 46)
Genmark vs. TUJJ
Spelort: StockholmVinnande lag: TUJJ (72 - 23)
Marion vs. Whitegold lizard
Spelort: StockholmVinnande lag: Whitegold lizard (60 - 59)
Gurka vs. PriceRunner
Spelort: StockholmVinnande lag: PriceRunner (54 - 24)
Tyresö vs. Spader 8
Spelort: TyresöVinnande lag: Spader 8 (57 - 44)
Nya Bridgeskolan vs. Betpump
Spelort: StockholmVinnande lag: Betpump (75 - 48)
Team Kawa vs. ARLA
Spelort: StockholmVinnande lag: Team Kawa (54 - 53)
Hegethorn vs. BLÅ
Spelort: StockholmVinnande lag: Hegethorn (84 - 32)
Swepack vs. Fyra S
Spelort: StockholmVinnande lag: Fyra S (51 - 47)
TopBridge of Course vs. Världens Ände Svante
Spelort: SkärholmenVinnande lag: TopBridge of Course (109 - 31)

Stockholms BF
Anna vs. KGB
Spelort: SundbybergVinnande lag: Anna (75 - 36)

Sydöstra Sveriges BF
Luens 53:or vs. Fejarna
Spelort: LammhultVinnande lag: Luens 53:or (46 - 44)
BESK vs. S.O. Compagnie
Spelort: KalmarVinnande lag: S.O. Compagnie (83 - 16)
Lilla Sällskapet.Lasse vs. Calmare Nyckel
Spelort: KalmarVinnande lag: Lilla Sällskapet.Lasse (70 - 32)
SMAA vs. Åkesson Lilla Sällskapet
Spelort: KalmarVinnande lag: Åkesson Lilla Sällskapet (72 - 24)
Stena Recyckling vs. Gardell
Spelort: OskarshamnVinnande lag: Stena Recyckling (59 - 22)
Schindlersvik vs. Blomster
Spelort: OskarshamnVinnande lag: Schindlersvik (72 - 34)
Bertils Kings vs. Konga
Spelort: VäxjöVinnande lag: Konga (59 - 52)
Görans Knäcktar vs. Ingvars Ess
Spelort: VäxjöVinnande lag: Görans Knäcktar (62 - 53)
Hovmantorp vs. Svahn
Spelort: HovmantorpVinnande lag: Svahn (66 - 62)
ÖBBA Tom vs. Sten Karlskrona
Spelort: KarlskronaVinnande lag: Sten Karlskrona (100 - 32)
IFK KARLSKRONA vs. FCTF/Börje
Spelort: KarlskronaVinnande lag: IFK KARLSKRONA (113 - 27)
Älwö vs. Älmhult BK
Spelort: ÄlmhultVinnande lag: Älwö (39 - 20)
Guldfinger vs. Karlshamns BK
Spelort: KarlshamnVinnande lag: Karlshamns BK (116 - 38)
Wesbo vs. Karlshamn BK, Mikkelsen
Spelort: KarlshamnVinnande lag: Wesbo (74 - 41)
Ryd vs. Ann-Britt
Spelort: UrshultVinnande lag: Ann-Britt (50 - 35)
Sölvesborgs BK, Klaavuniemi vs. Sölvesborgs BK, Stagge
Spelort: SölvesborgVinnande lag: Sölvesborgs BK, Stagge (85 - 24)
Sölvesborgs BK, Helenius vs. Sölvesborgs BK, MARS
Spelort: SölvesborgVinnande lag: Sölvesborgs BK, Helenius (55 - 31)
Sölvesborgs BK, Gert vs. Sölvesborgs BK, Reiz
Spelort: SölvesborgVinnande lag: Sölvesborgs BK, Reiz (80 - 30)

Upplands BF
Exodos vs. Köp En Sol
Spelort: EnköpingVinnande lag: Köp En Sol (59 - 52)
Onebuying vs. EBS Röd
Spelort: EnköpingVinnande lag: Onebuying (74 - 36)
Östen med resten vs. Lag Radost
Spelort: UppsalaVinnande lag: Lag Radost (76 - 41)
Disraeli vs. 7up
Spelort: UppsalaVinnande lag: Disraeli (56 - 41)
Fjuckby Hellmoppers vs. Islay
Spelort: UppsalaVinnande lag: Islay (87 - 76)
Yellow vs. The Suburbians
Spelort: UppsalaVinnande lag: Yellow (94 - 19)
Stoned vs. 24 Karat
Spelort: UppsalaVinnande lag: Stoned (37 - 32)
Greven + vs. HÅRT
Spelort: UppsalaVinnande lag: HÅRT (58 - 25)

Värmland-Dals BF
Finnskoga BS Maj-Lis vs. Finnskoga BS Torbjörn
Spelort: SysslebäckVinnande lag: Finnskoga BS Maj-Lis (69 - 45)
Såld som ett sviskon vs. Terminalpoker
Spelort: KarlstadVinnande lag: Terminalpoker (45 - 35)
Pegasuz vs. Polarna
Spelort: KarlstadVinnande lag: Pegasuz (73 - 32)
Åmål Göte vs. Drygt ett halvt ton
Spelort: ÅmålVinnande lag: Åmål Göte (51 - 37)

Västerbottens BF
Red Creek vs. Birch town birds
Spelort: UmeåVinnande lag: Red Creek (117 - 13)
L8 Blå vs. Lerner
Spelort: UmeåVinnande lag: Lerner (121 - 24)
Bobby oh oh vs. GL3
Spelort: UmeåVinnande lag: Bobby oh oh (76 - 19)
Höbers vs. Ruterklubben Dan
Spelort: UmeåVinnande lag: Höbers (71 - 52)
Ruterslaget vs. UmeTur
Spelort: UmeåVinnande lag: UmeTur (55 - 44)
Åboj vs. Slåtterkroken
Spelort: UmeåVinnande lag: Slåtterkroken (75 - 30)
Eriks Lakejer vs. Öbergs
Spelort: UmeåVinnande lag: Eriks Lakejer (54 - 40)

Västergötlands BF
Otterbäcken A vs. Otterbäcken B
Spelort: OtterbäckenVinnande lag: Otterbäcken A (90 - 52)
Mariestad Kerstin vs. Otterbäcken C
Spelort: MariestadVinnande lag: Mariestad Kerstin (79 - 18)
Farmer SanVic vs. BORE
Spelort: SkövdeVinnande lag: Farmer SanVic (137 - 15)
Mofalla vs. Sponty
Spelort: HjoVinnande lag: Mofalla (81 - 49)
Skövde United vs. Mariestad Göran
Spelort: SkövdeVinnande lag: Skövde United (53 - 26)
Team Rackabajsere vs. Skövde
Spelort: HjoVinnande lag: Skövde (48 - 31)
Kocken vs. Ljung Girls
Spelort: SkövdeVinnande lag: Kocken (126 - 37)
Ulvåker vs. Gullvi
Spelort: SkövdeVinnande lag: Gullvi (50 - 16)
Vincent vs. Guldjägarna
Spelort: FalköpingVinnande lag: Guldjägarna (58 - 44)
UBS09 Bo Lantz vs. Murr
Spelort: UlricehamnVinnande lag: UBS09 Bo Lantz (56 - 28)
Kinderna vs. Aspanäs C
Spelort: Östra FrölunVinnande lag: Aspanäs C (91 - 45)
Borås BA Janne vs. Borås BA Thomas
Spelort: BoråsVinnande lag: Borås BA Thomas (75 - 23)
Sven-göran Lennartsson vs. Göran Andersson
Spelort: HerrljungaVinnande lag: Sven-göran Lennartsson (63 - 29)
Ove Lundgren vs. Thomas Niklasson
Spelort: HerrljungaVinnande lag: Ove Lundgren (64 - 28)
Alingsås Max Bidders vs. Alingsås FIKA
Spelort: AlingsåsVinnande lag: Alingsås FIKA (67 - 25)
Vårgårda Lena vs. Vårgårda BS, Conny
Spelort: VårgårdaVinnande lag: Vårgårda BS, Conny (52 - 46)
Alingsås Bäck vs. Alingsåsarna(Nästan)
Spelort: AlingsåsVinnande lag: Alingsåsarna(Nästan) (45 - 43)

Ångermanlands BF
KIMM vs. PAAJ
Spelort: SollefteåVinnande lag: PAAJ (89 - 49)
Härnö Bratell vs. JEEA
Spelort: HärnösandVinnande lag: Härnö Bratell (96 - 21)

Örebro BF
Gubbarna vs. Bergslagsgänget
Spelort: LindesbergVinnande lag: Bergslagsgänget (53 - 50)
Frövis utsocknes vs. Frövi veteranerna
Spelort: FröviVinnande lag: Frövis utsocknes (43 - 42)
Hultmans Frövi vs. Guldfrossa
Spelort: FröviVinnande lag: Hultmans Frövi (71 - 21)
Vi fyra vs. Team Amba
Spelort: LillkyrkaVinnande lag: Vi fyra (50 - 40)
I veligaste laget vs. Optimisterna
Spelort: LillkyrkaVinnande lag: Optimisterna (86 - 16)
VÄLA vs. Pole Pole
Spelort: LillkyrkaVinnande lag: Pole Pole (84 - 11)
Jannes Lirare vs. GÖTARNA
Spelort: LillkyrkaVinnande lag: Jannes Lirare (85 - 33)
Hilmerssons vs. SOL
Spelort: ÖrebroVinnande lag: SOL (60 - 29)
Söders höjder vs. E-gruppen
Spelort: ÖrebroVinnande lag: Söders höjder (78 - 44)
Öhrman vs. Joker
Spelort: ÖrebroVinnande lag: Öhrman (63 - 33)
Smurfarna vs. <b>
Spelort: ÖrebroVinnande lag: <b> (112 - 30)
KULORNA vs. Jantelaget
Spelort: ÖrebroVinnande lag: Jantelaget (59 - 29)
Blå Tåget vs. Det glada gänget
Spelort: ÖrebroVinnande lag: Det glada gänget (57 - 28)
SILLEN vs. SMILE
Spelort: ÖrebroVinnande lag: SILLEN (56 - 37)
ÖDBK2 vs. Bylunds
Spelort: ÖrebroVinnande lag: ÖDBK2 (28 - 0)
Dejo vs. Ladies Fight
Spelort: ÖrebroVinnande lag: Dejo (94 - 25)
CLARP vs. ÖDBK1
Spelort: ÖrebroVinnande lag: ÖDBK1 (80 - 48)
Frej vs. Berlin Road
Spelort: ÖrebroVinnande lag: Berlin Road (71 - 27)
Lanna-Örebridgen vs. Galne Gunnar
Spelort: ÖrebroVinnande lag: Lanna-Örebridgen (81 - 21)
Broråke vs. Ernstberra
Spelort: ÖrebroVinnande lag: Ernstberra (85 - 13)
Goldin vs. Solan
Spelort: ÖrebroVinnande lag: Goldin (137 - 7)
Team Kamplek vs. Malins Praliner
Spelort: LillkyrkaVinnande lag: Malins Praliner (23 - 7)
Grönkvist vs. Nora BK Allan
Spelort: ÖrebroVinnande lag: Grönkvist (W.O)
Håkans Demoner vs. Gun & Co.
Spelort: ÖrebroVinnande lag: Håkans Demoner (119 - 23)
Elgänget vs. Eva-Britts grabbar
Spelort: KumlaVinnande lag: Elgänget (80 - 62)
MK31 vs. Tårtan
Spelort: KumlaVinnande lag: Tårtan (138 - 10)
HDV1 vs. Hallsberg nästa!
Spelort: KumlaVinnande lag: HDV1 (81 - 39)
Dionysos vs. Pålsboda
Spelort: HallsbergVinnande lag: Pålsboda (73 - 28)
Askersund Gutterna vs. Askersund StenA
Spelort: AskersundVinnande lag: Askersund StenA (24 - 6)
Askersundsslam vs. THE Leech
Spelort: AskersundVinnande lag: Askersundsslam (73 - 32)
B Jonsson vs. Hällefors Thomas
Spelort: NoraVinnande lag: Hällefors Thomas (86 - 39)
Hällefors Benny vs. Nora-Roger
Spelort: HälleforsVinnande lag: Nora-Roger (93 - 22)

Östra Mellansvenska BF
Imparna XIX vs. Sangvinikerna
Spelort: MotalaVinnande lag: Sangvinikerna (48 - 33)
TraMo vs. Moa
Spelort: MotalaVinnande lag: TraMo (87 - 79)
SÄBY vs. Snabba bud
Spelort: MotalaVinnande lag: Snabba bud (51 - 30)
Världens Ände Wäpp vs. Världens Ände Idor
Spelort: TrosaVinnande lag: Världens Ände Wäpp (68 - 45)
Gnesta BK "Smart" vs. Gnesta BK "Frippe"
Spelort: GnestaVinnande lag: Gnesta BK "Frippe" (85 - 20)
Gnesta BK "Jan" vs. Gnesta BK "Andrzej"
Spelort: GnestaVinnande lag: Gnesta BK "Jan" (101 - 73)
Gnesta BK "Putte" vs. Gnesta BK "Roger"
Spelort: GnestaVinnande lag: Gnesta BK "Roger" (89 - 16)
Lind vs. Stigtomta
Spelort: NyköpingVinnande lag: Lind (84 - 38)
Tängsta vs. Stolpskott
Spelort: StigtomtaVinnande lag: Tängsta (56 - 52)
Säffling vs. Norrköpingsbridgen City
Spelort: NorrköpingVinnande lag: Säffling (78 - 42)
EELAK vs. Axén KBA
Spelort: NorrköpingVinnande lag: EELAK (64 - 29)
MAD vs. San Sac
Spelort: LinköpingVinnande lag: San Sac (123 - 8)
Team Ema vs. Filbyters Knektar
Spelort: LinköpingVinnande lag: Filbyters Knektar (56 - 10)
Amigas vs. Team Zang
Spelort: LinköpingVinnande lag: Team Zang (151 - 8)
Peking vs. Ljungsbro
Spelort: NorrköpingVinnande lag: Peking (62 - 36)
Hot Iron vs. Kisa BS "SAS"
Spelort: ValdemarsvikVinnande lag: Kisa BS "SAS" (73 - 41)
Vintage vs. Tre Bockar och ett Vattendjur
Spelort: LinköpingVinnande lag: Vintage (75 - 36)
Hjeltarna vs. HELP
Spelort: KisaVinnande lag: HELP (106 - 24)
Mixarna vs. Frissan
Spelort: LjungsbroVinnande lag: Frissan (89 - 52)
GUS vs. Lirarna
Spelort: LjungsbroVinnande lag: Lirarna (103 - 23)
 
Rapporterade matcher
Rond 2: 256 / 256
Deltagande lag
DistriktAntal lagAktiva
Bohuslän-Dals BF 2116
Bohuslän-Dals BF11
Dalabridgen 2115
Dalabridgen11
Gotlands BF 76
Gävleborgs BF 3022
Gävleborgs BF11
Göteborgs BF 5439
Hallands BF 5844
Jämtland-Härjedalens BF 1612
Jönköping läns BF 1411
Medelpads BF 77
Mälardalens BF 2015
Norrbottens BF 76
Skånes BF 8866
Stockholms BF 4030
Stockholms BF11
Sydöstra Sveriges BF 4936
Upplands BF 2216
Värmland-Dals BF 1310
Västerbottens BF 1814
Västergötlands BF 4735
Ångermanlands BF 74
Örebro läns BF 8463
Östra Mellansvenska BF 5341
Klicka på rubrik för att sortera