Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Publicerad: Wednesday 16 October 2013

Distriktstävlingsledarträff 2013

Program och deltagarlista DTL-träff 2013

Översikt | Deltagare Riksstämma | Kallelse | Program | Resebidrag och kostnader | Anmälan | Rumsbokning | Fullmakt | Karta | DTL-träff


Lördagen den 19 oktober
16.15 – 16.45 Välkommen till DTL träff CRA, CGR
16.45 – 18.00 Generellt regelverk 2013-2014, CRA
18.00 – 18.15 Kaffepaus
18.15 – 19.15 Våra TL utbildningar, CGR
19.15 – 19.45 Swedish Cup & Vinterfestival, CRA
20.00 – Middag

Söndagen den 20 oktober
09.00 – 10.30 Att vara DTL CGR
10.30 – 12.30 Tid till förfogande (Info om MP-ändringar under senare år,
Disciplinnämnden, Info om ändringar i Allsvenskans
spelprogram/upplägg, Frågeställningar från distrikten), CRA, CGR
12.30 – 13.00 Utvärdering, sammanfattning och avslutning, CRA
13.00 – Lunch och hemfärd

/Med reservation för förändringar /

Deltagare från Förbundet


Ledning
  1. Carl Ragnarsson, cmdrcalle@gmail.com, Ordförande TK.
  2. Christer Grähs, christer.grahs@hylte.se, Ordförande LK.

    Personal
  3. Stefan Westlund, s.westlund@outlook.com, Kansli
  4. Thomas Winther, twi@svenskbridge.se, Rikskonsulent
  5. Tommy Andersson, tommyan01@gmail.com, Rikskonsulent
  6. Carina Wademark, carina@svenskbridge.se, Webb/info
  7. Andreas Jansson, aja@svenskbridge.se, Teknik

    Från distrikten

    Stockholm
  8. Karl Persson, BK S:t Erik, kalle.bridge@gmail.com

    Uppland
  9. Linnea Edlund, Uppsalabridgen, linnea.edlund@gmail.com
  10. Ryszard Sliwinski, Uppsalabridgen, rysiek.sliwinski@filosofi.uu.se

    Östra Mellansvenska
  11. Torsten Åstrand, Avlidna medlemmar, torsten.astrand@telia.com

    Jönköping

    Sydöstra
  12. Bernt Sigvardsson, IFK Karlskrona, berntsigvardsson@gmail.com

    Gotland
  13. Bosse Lindberg, Visby BS, bosse.vbs@gmail.com
  14. Märta Lindberg, Visby BS, marta.lindberg@gmail.com

    Skåne
  15. Fredrik Jarlvik, Malmö BK, skanes.bf@telia.com

    Halland

    Göteborg
  16. Tobias Bende, BK Everfresh, tobias.bende@gmail.com
  17. Björn Andersson, Örebridgen, bjeagle.se@gmail.com

    Bohuslän - Dal
  18. Kent Karlsson, Uddevalla BF, kent@axenbratt.com
  19. Thomas Axenbratt, Uddevalla BF, thomas@axenbratt.com

    Västergötland
  20. Christer Swenson, Avlidna medlemmar, hasthaga@telia.com

    Värmland - Dal

    Örebro
  21. Björn Andersson, Örebridgen, bjorn.orebro@gmail.com
  22. Linus Jorner, Örebridgen
  23. Lars Zetterberg, Örebridgen, lars.zetterberg@zif.se
  24. Gunnar Göthberg, Nora BK, gunnargothberg55@gmail.com
  25. Dejana Sverker, Örebridgen, dejanasverker@hotmail.com

    Mälardalen
  26. Per-Åke Jansson, Smedstadens BK, splinter1958@hotmail.se

    Dalabridgen
  27. Peter Johansson, Borlänge BK, pjo@svenskbridge.se
  28. Magnus Eriksson, Malungs BK, malung74@gmail.com

    Gävleborg
  29. Marie Svensson, Bollnäs BK, mariesvensson283@gmail.com
  30. Marianne Melchior Ericson, Skutskärs BK, melchior-ericson@telia.com

    Medelpad

    Ångermanland

    Jämtland-Härjedalen
  31. Bo Jonsson, Storsjöbygdens BK, bo@ordningsmannen.com
  32. Michael Rosèn, Hede-Vemdalen BK, micke@mackenab.se

    Västerbotten

    Norrbotten
  33. Anders Landmark, Luleå BK, alandmark@bredband.net







Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80