UppsalabridgenIAF Uppsala lagguld Rond 15
IMP över fältet, 32 bord, 60 par, 4 blindpar.
Antal brickor: 6.
|
NyhetSe resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se |
Plac | Par | Klubb | Lag | Poäng |
---|---|---|---|---|
1 | Andreas Westman - Staffan Hedman | Westman | Westman | 6.51 |
2 | Erik Fryklund - Daniel Sivelind | ivers | ivers | 4.84 |
3 | Jessica Larsson - Geir Helgemo | Statoil | Statoil | 3.33 |
4 | Kjell Hedman - Jenny Evelius-Nohrén | En man kort | En man kort | 3.25 |
5 | Johannes Matsson - Daniel Anteryd | Zarabustor | Zarabustor | 3.13 |
6 | Anna Zack Efraimsson - Bengt-Erik Efraimsson | SC-Anna | SC-Anna | 3.06 |
7 | Tore Stormo - Per Jansson | SC-Halland | SC-Halland | 2.64 |
8 | Patric Örnfjärd - Peggy Nyholm | Gudrun | Gudrun | 1.90 |
9 | Johnny Östberg - Christer Bjäring | Greven | Greven | 1.83 |
10 | Håkan Johansson - Gunnar Sjökvist | SC-Växjö | SC-Växjö | 1.75 |
11 | Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo | SC-50 med omnejd | SC-50 med omnejd | 1.59 |
12 | Mikael Westerlund - Kent Johansson | SC-Westerlund | SC-Westerlund | 1.40 |
13 | Cristina Ringström - Per Gjellan | Mango Chock | Mango Chock | 1.40 |
14 | Per Östlund - Robert Bäck | SC-99:an | SC-99:an | 1.32 |
14 | Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved | SC-BK Gröna kvistar | SC-BK Gröna kvistar | 1.32 |
16 | Anders Johansson - Hans Vestergren | Glada miner | Glada miner | 1.24 |
17 | Tobias Bende - Sara Wrige | Fjuckby Hellmoppers | Fjuckby Hellmoppers | 1.05 |
18 | Jim Nielsen - Göran Selldén | SC-Westerlund | SC-Westerlund | 0.93 |
19 | Tommy Gullberg - Madeleine Swanström | Kämparna | Kämparna | 0.55 |
20 | Anders Morath - PG Eliasson | Yellow | Yellow | 0.47 |
20 | Torbjörn Gustavsson - Per Clarin | Glada miner | Glada miner | 0.47 |
22 | Teo Bodin - Mikael Grönkvist | Jannes | Jannes | 0.44 |
23 | Daniel Eriksson - Rolf Scherdin | SC-ZMRZLINA | SC-ZMRZLINA | 0.38 |
24 | Michael Lemborn - Suzanne Lemborn | SC-Halland | SC-Halland | 0.35 |
25 | Peter Swensson - Peder Linder | En man kort | En man kort | 0.30 |
26 | Ia Börling - Linnea Edlund | Fjuckby Hellmoppers | Fjuckby Hellmoppers | 0.26 |
27 | Thomas Ivarsson - Ulf Nohrén | ivers | ivers | 0.24 |
28 | K-G Wanngård - Mattias Jonsson | Uppblandat | Uppblandat | 0.13 |
29 | Mikael Björin - Göran Westin | Mango Chock | Mango Chock | 0.07 |
30 | Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg | SC-Gold | SC-Gold | 0.03 |
31 | Hans Olsson - Bengt PÃ¥lsson | SC-50 med omnejd | SC-50 med omnejd | -0.03 |
32 | Leif Kjellberg - Tommy Jansson | SC-Lag Linde | SC-Lag Linde | -0.07 |
33 | Johan Upmark - Marion Michielsen | Statoil | Statoil | -0.13 |
34 | Sanna Clementsson - Mats Pettersson | SC-Lunds BK superninjas of doom | SC-Lunds BK superninjas of doom | -0.24 |
35 | Kent Maltein - Ted Olows | Skedom | Skedom | -0.26 |
36 | Dan Granberg - Marito Karlsson | Smultron | Smultron | -0.30 |
37 | Rolf Westman - Mats Johansson | Schakalerna | Schakalerna | -0.35 |
38 | Patrik Rimstedt - Stefan Jönsson | SC-Växjö | SC-Växjö | -0.38 |
39 | Peter Backlund - Eva-Liss Göthe | Kämparna | Kämparna | -0.44 |
40 | Erika Rodin - Emanuel Unge | My name is Buck | My name is Buck | -0.47 |
40 | Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg | Gudrun | Gudrun | -0.47 |
42 | Jan Selberg - Olle Wademark | Jannes | Jannes | -0.55 |
43 | Nils Åhlén - Eva Gunnarsson | SC-Albrekts Racke | SC-Albrekts Racke | -0.93 |
44 | Stefan Westlund - Lars Ericson | Skedom | Skedom | -1.05 |
45 | Mattias Weiler - Kristin Nedlich | My name is Buck | My name is Buck | -1.24 |
46 | Magnus Ekman - Peter Carlsson | SC-Anna | SC-Anna | -1.32 |
46 | Hans Kvick - Christer Eriksson | Greven | Greven | -1.32 |
48 | Leif Ernstsson - Kenneth Meijneken | SC-Lag Linde | SC-Lag Linde | -1.40 |
49 | Tommy Gunnarsson - Peter Modh | SC-Albrekts Racke | SC-Albrekts Racke | -1.40 |
50 | Pär Ol-Mårs - Göran Andersson | SC-Gold | SC-Gold | -1.59 |
51 | Rune Pettersson - Karl Asplund | SC-ZMRZLINA | SC-ZMRZLINA | -1.75 |
52 | Björn Thalén - Björn Sörling | SC-99:an | SC-99:an | -1.83 |
53 | Lars Ramquist - Frank Westman | Yellow | Yellow | -1.90 |
54 | Lars Olsson - Joakim Möller | Schakalerna | Schakalerna | -2.64 |
55 | Thomas Brehmer - Johan Grönkvist | SC-BK Gröna kvistar | SC-BK Gröna kvistar | -3.06 |
56 | Carina Sjöblom - Bo Sundström | Westman | Westman | -3.13 |
57 | Marcus Hjelte - Alf Sandberg | Smultron | Smultron | -3.25 |
58 | Göran Rångevall - Leif Rångevall | Uppblandat | Uppblandat | -3.33 |
59 | Simon Ekenberg - Linus Dahlström | SC-Lunds BK superninjas of doom | SC-Lunds BK superninjas of doom | -4.84 |
60 | Jan Matsson - Kjell Staffas | Zarabustor | Zarabustor | -6.51 |