UppsalabridgenIAF Uppsala lagguld Rond 14
IMP över fältet, 32 bord, 60 par, 4 blindpar.
Antal brickor: 6.
|
NyhetSe resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se |
Plac | Par | Klubb | Lag | Poäng |
---|---|---|---|---|
1 | Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo | SC-50 med omnejd | SC-50 med omnejd | 5.72 |
2 | Tommy Jansson - Bertil Jansson | SC-Lag Linde | SC-Lag Linde | 5.64 |
3 | Lars Kennethsson - John-Erik Hörnfeldt | SC-Halland | SC-Halland | 5.16 |
4 | Hans Vestergren - Anders Johansson | Glada miner | Glada miner | 5.08 |
5 | Björn Thalén - Björn Sörling | SC-99:an | SC-99:an | 4.29 |
6 | Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg | Gudrun | Gudrun | 3.80 |
7 | Tommy Gunnarsson - Peter Modh | SC-Albrekts Racke | SC-Albrekts Racke | 2.92 |
8 | Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg | SC-Gold | SC-Gold | 2.20 |
9 | Patrik Rimstedt - Stefan Jönsson | SC-Växjö | SC-Växjö | 2.12 |
10 | Niklas Warne - Krister Ahlesved | Skalman | Skalman | 1.91 |
11 | Jonas Petersson - Tommy Bergdahl | Skalman | Skalman | 1.87 |
12 | Mikael Grönkvist - Teo Bodin | Jannes | Jannes | 1.54 |
12 | Eva-Liss Göthe - Peter Backlund | Kämparna | Kämparna | 1.54 |
14 | Daniel Eriksson - Sara Asplund Sivelind | SC-ZMRZLINA | SC-ZMRZLINA | 1.22 |
15 | Linus Dahlström - Simon Ekenberg | SC-Lunds BK superninjas of doom | SC-Lunds BK superninjas of doom | 1.21 |
16 | Patric Örnfjärd - Peggy Nyholm | Gudrun | Gudrun | 1.15 |
17 | Michael Lemborn - Per Jansson | SC-Halland | SC-Halland | 1.13 |
18 | Kenneth Meijneken - Leif Ernstsson | SC-Lag Linde | SC-Lag Linde | 1.09 |
19 | K-G Wanngård - Mattias Jonsson | Uppblandat | Uppblandat | 1.03 |
20 | Börje Dahlberg - Robin Björkstrand | SC-99:an | SC-99:an | 0.85 |
21 | Johan Upmark - Marion Michielsen | Statoil | Statoil | 0.66 |
22 | Frank Westman - Lars Ramquist | Yellow | Yellow | 0.64 |
23 | Johnny Östberg - Christer Bjäring | Greven | Greven | 0.48 |
24 | Andreas Westman - Staffan Hedman | Westman | Westman | 0.47 |
25 | Tobias Bende - Sara Wrige | Fjuckby Hellmoppers | Fjuckby Hellmoppers | 0.46 |
26 | Göran Rångevall - Leif Rångevall | Uppblandat | Uppblandat | 0.36 |
27 | Sanna Clementsson - Mats Pettersson | SC-Lunds BK superninjas of doom | SC-Lunds BK superninjas of doom | 0.32 |
28 | Göran Selldén - Jim Nielsen | SC-Westerlund | SC-Westerlund | 0.29 |
29 | Magnus Ekman - Peter Carlsson | SC-Anna | SC-Anna | 0.27 |
30 | Tommy Gullberg - Madeleine Swanström | Kämparna | Kämparna | 0.07 |
31 | Johan Grönkvist - Thomas Brehmer | SC-BK Gröna kvistar | SC-BK Gröna kvistar | -0.07 |
32 | Håkan Johansson - Gunnar Sjökvist | SC-Växjö | SC-Växjö | -0.27 |
33 | Hans Kvick - Christer Eriksson | Greven | Greven | -0.29 |
34 | Kristin Nedlich - Mattias Weiler | My name is Buck | My name is Buck | -0.32 |
35 | Kent Maltein - Ted Olows | Skedom | Skedom | -0.36 |
36 | Anders Morath - PG Eliasson | Yellow | Yellow | -0.46 |
37 | Bengt PÃ¥lsson - Hans Olsson | SC-50 med omnejd | SC-50 med omnejd | -0.47 |
38 | Kent Johansson - Mikael Westerlund | SC-Westerlund | SC-Westerlund | -0.48 |
39 | Ia Börling - Linnea Edlund | Fjuckby Hellmoppers | Fjuckby Hellmoppers | -0.64 |
40 | Jan Selberg - Olle Wademark | Jannes | Jannes | -0.66 |
41 | Johannes Matsson - Daniel Anteryd | Zarabustor | Zarabustor | -0.85 |
42 | Lars Ericson - Stefan Westlund | Skedom | Skedom | -1.03 |
43 | Marito Karlsson - Dan Granberg | Smultron | Smultron | -1.09 |
44 | Cristina Ringström - Per Gjellan | Mango Chock | Mango Chock | -1.13 |
45 | Kjell Hedman - Jenny Evelius-Nohrén | En man kort | En man kort | -1.15 |
46 | Erika Rodin - Emanuel Unge | My name is Buck | My name is Buck | -1.21 |
47 | Gerhard Jörgensen - Leif Ruthström | SC-Albrekts Racke | SC-Albrekts Racke | -1.22 |
48 | Jessica Larsson - Geir Helgemo | Statoil | Statoil | -1.54 |
48 | Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved | SC-BK Gröna kvistar | SC-BK Gröna kvistar | -1.54 |
50 | Erik Fryklund - Daniel Sivelind | ivers | ivers | -1.87 |
51 | Thomas Ivarsson - Ulf Nohrén | ivers | ivers | -1.91 |
52 | Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson | SC-Anna | SC-Anna | -2.12 |
53 | Per Clarin - Torbjörn Gustavsson | Glada miner | Glada miner | -2.20 |
54 | Rolf Scherdin - Rune Pettersson | SC-ZMRZLINA | SC-ZMRZLINA | -2.92 |
55 | Peter Swensson - Peder Linder | En man kort | En man kort | -3.80 |
56 | Jan Matsson - Kjell Staffas | Zarabustor | Zarabustor | -4.29 |
57 | Pär Ol-Mårs - Göran Andersson | SC-Gold | SC-Gold | -5.08 |
58 | Mikael Björin - Göran Westin | Mango Chock | Mango Chock | -5.16 |
59 | Marcus Hjelte - Alf Sandberg | Smultron | Smultron | -5.64 |
60 | Bo Sundström - Carina Sjöblom | Westman | Westman | -5.72 |