UppsalabridgenIAF Uppsala lagguld Rond 11 2017-11-19
IMP över fältet, 32 bord, 60 par, 4 blindpar.
Antal brickor: 6.
|
NyhetSe resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se |
Plac | Par | Klubb | Lag | Poäng |
---|---|---|---|---|
1 | Sanna Clementsson - Mats Pettersson | SC-Lunds BK superninjas of doom | SC-Lunds BK superninjas of doom | 5.73 |
2 | Kjell Staffas - Jan Matsson | Zarabustor | Zarabustor | 3.52 |
3 | Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson | SC-Anna | SC-Anna | 3.29 |
4 | Göran Selldén - Jim Nielsen | SC-Westerlund | SC-Westerlund | 3.28 |
5 | Patrik Rimstedt - Stefan Jönsson | SC-Växjö | SC-Växjö | 2.95 |
6 | Ia Börling - Linnea Edlund | Fjuckby Hellmoppers | Fjuckby Hellmoppers | 2.93 |
7 | Johannes Matsson - Daniel Anteryd | Zarabustor | Zarabustor | 2.40 |
8 | Tommy Gullberg - Madeleine Swanström | Kämparna | Kämparna | 2.09 |
9 | Hans Kvick - Christer Eriksson | Greven | Greven | 1.98 |
10 | Anders Morath - PG Eliasson | Yellow | Yellow | 1.96 |
11 | Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg | Gudrun | Gudrun | 1.95 |
12 | Simon Ekenberg - Linus Dahlström | SC-Lunds BK superninjas of doom | SC-Lunds BK superninjas of doom | 1.83 |
13 | Kent Johansson - Mikael Westerlund | SC-Westerlund | SC-Westerlund | 1.80 |
14 | Lars Ericson - Stefan Westlund | Skedom | Skedom | 1.57 |
15 | Tommy Gunnarsson - Peter Modh | SC-Albrekts Racke | SC-Albrekts Racke | 1.55 |
16 | Daniel Sivelind - Erik Fryklund | ivers | ivers | 1.51 |
17 | Thomas Ivarsson - Ulf Nohrén | ivers | ivers | 1.20 |
18 | Sara Asplund Sivelind - Karl Asplund | SC-ZMRZLINA | SC-ZMRZLINA | 1.19 |
19 | Bengt PÃ¥lsson - Hans Olsson | SC-50 med omnejd | SC-50 med omnejd | 1.11 |
19 | Jenny Evelius-Nohrén - Kjell Hedman | En man kort | En man kort | 1.11 |
21 | Tobias Bende - Sara Wrige | Fjuckby Hellmoppers | Fjuckby Hellmoppers | 1.07 |
22 | Erika Rodin - Emanuel Unge | My name is Buck | My name is Buck | 1.06 |
23 | Börje Dahlberg - Robin Björkstrand | SC-99:an | SC-99:an | 0.95 |
24 | Johnny Östberg - Christer Bjäring | Greven | Greven | 0.91 |
25 | Jessica Larsson - Geir Helgemo | Statoil | Statoil | 0.86 |
26 | Kent Maltein - Ted Olows | Skedom | Skedom | 0.79 |
27 | Krister Ahlesved - Niklas Warne | Skalman | Skalman | 0.76 |
28 | Peter Backlund - Eva-Liss Göthe | Kämparna | Kämparna | 0.63 |
29 | Olle Wademark - Jan Selberg | Jannes | Jannes | 0.57 |
30 | Björn Thalén - Björn Sörling | SC-99:an | SC-99:an | 0.29 |
31 | Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved | SC-BK Gröna kvistar | SC-BK Gröna kvistar | -0.29 |
32 | Pierre Carbonnier - Jan Gutenwik | SC-50 med omnejd | SC-50 med omnejd | -0.57 |
33 | Leif Ernstsson - Kenneth Meijneken | SC-Lag Linde | SC-Lag Linde | -0.63 |
34 | Håkan Johansson - Gunnar Sjökvist | SC-Växjö | SC-Växjö | -0.76 |
35 | Anders Johansson - Hans Vestergren | Glada miner | Glada miner | -0.79 |
36 | Magnus Ekman - Peter Carlsson | SC-Anna | SC-Anna | -0.86 |
37 | Mats Johansson - Rolf Westman | Schakalerna | Schakalerna | -0.91 |
38 | Thomas Brehmer - Johan Grönkvist | SC-BK Gröna kvistar | SC-BK Gröna kvistar | -0.95 |
39 | Peter Swensson - Peder Linder | En man kort | En man kort | -1.06 |
40 | Suzanne Lemborn - Tore Stormo | SC-Halland | SC-Halland | -1.07 |
41 | Mikael Grönkvist - Teo Bodin | Jannes | Jannes | -1.11 |
41 | Mattias Weiler - Kristin Nedlich | My name is Buck | My name is Buck | -1.11 |
43 | Lars Ramquist - Frank Westman | Yellow | Yellow | -1.19 |
44 | Göran Rångevall - Leif Rångevall | Uppblandat | Uppblandat | -1.20 |
45 | K-G Wanngård - Mattias Jonsson | Uppblandat | Uppblandat | -1.51 |
46 | Patric Örnfjärd - Peggy Nyholm | Gudrun | Gudrun | -1.55 |
47 | Per Clarin - Torbjörn Gustavsson | Glada miner | Glada miner | -1.57 |
48 | Andreas Westman - Staffan Hedman | Westman | Westman | -1.80 |
49 | Marito Karlsson - Dan Granberg | Smultron | Smultron | -1.83 |
50 | Gerhard Jörgensen - Leif Ruthström | SC-Albrekts Racke | SC-Albrekts Racke | -1.95 |
51 | Rune Pettersson - Rolf Scherdin | SC-ZMRZLINA | SC-ZMRZLINA | -1.96 |
52 | Ivar Holmquist - Anders Blomqvist | Schakalerna | Schakalerna | -1.98 |
53 | Tommy Jansson - Leif Kjellberg | SC-Lag Linde | SC-Lag Linde | -2.09 |
54 | Pär Ol-Mårs - Göran Andersson | SC-Gold | SC-Gold | -2.40 |
55 | Michael Lemborn - Lars Kennethsson | SC-Halland | SC-Halland | -2.93 |
56 | Jonas Petersson - Tommy Bergdahl | Skalman | Skalman | -2.95 |
57 | Bo Sundström - Carina Sjöblom | Westman | Westman | -3.28 |
58 | Marion Michielsen - Johan Upmark | Statoil | Statoil | -3.29 |
59 | Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg | SC-Gold | SC-Gold | -3.52 |
60 | Marcus Hjelte - Alf Sandberg | Smultron | Smultron | -5.73 |