Kommande tävlingar
16/07 SM Lag Mixed
20/07 Falkenbergsveckan -Walthers Bi
29/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
07/05 Kerstin Strandbergs minne
15/04 Stadshotellet Trosa
19/03 Laholmsguldet
Svenska Bridgeförbundet » SM Par Veteran - omgång 4 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

SM Par Veteran - omgång 4

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 88. Medel: 2200.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Kalle Aldeborg - Kent Karlsson Uddevalla BF 2741.8 62.31
2 Hans Bengtsson - Karl-Erik Johansson Ryds BK 2582.0 58.68
3 Lars-Åke Alterby - Divert Carlsson Ulricehamns BK 2568.8 58.38
4 Ingemar Andersson - Carsten Kofoed Sölvesborgs BK 2561.0 58.21
5 Christina Ahl - Kjell Holmgren Gävle BK - Bollnäs BK 2524.0 57.36
6 Viveca Rappe - Jan-Erik Thomasson Filbyter Bridge 2473.0 56.20
7 Staffan Hallberg - Vidar Wahlestedt IFK Karlskrona 2425.0 55.11
8 Anders Blomé - Ulf Nohrén Uppsalabridgen 2418.8 54.97
9 Gunnar Elmroth - Leif Trapp Storsjöbygdens BK 2413.0 54.84
10 Roger Nyman - Benny Olsson Kungshamns BK - Skövde BA 2395.0 54.43
11 Staffan Hedman - Leif Sundqvist Sundsvallsbridgen 2393.0 54.39
12 Anders Blomqvist - Lars Manneteg Uppsalabridgen 2388.0 54.27
13 Jan Geiborg - Leif Norman Gnesta BK 2354.0 53.50
14 Mart Altmäe - Lars Norbäck BK S:t Erik - Lidingö BK 2349.0 53.39
15 Stefan Andersson - Jonas Lundberg ABB BK - BK ESS-löv 2341.0 53.20
16 Peter Backlund - Göran Levan BK S:t Erik - Skövde BA 2332.8 53.02
17 Hugo Jörgensen - Jan Unosson Borås BA 2302.0 52.32
18 Nils Andersson - Jörgen Lundberg ABB BK 2291.0 52.07
19 Hans Bogeskär - Stefan Lundh Alingsås BS 2271.0 51.61
20 Jan Ragnebäck - Ulf Runze BK 107 - Åsa/Frillesås BK 2265.0 51.48
21 Kjell Carlsson - Jöns Johansson Sydjämten 2256.8 51.29
22 Lena Schullström - Per Schullström Åmåls BS 2251.0 51.16
23 Sven Barbus - Bernt Sigvardsson IFK Karlskrona 2223.0 50.52
24 Tommy Johansson - Roland Svensson Laholms BK 2219.2 50.44
25 Margot Sivelind - Bo Sivelind LudvikaBygdens BK 2218.0 50.41
26 Gunder Persson - Per-Olov Törnqvist Skövde BA 2217.2 50.39
27 Arne Blomqvist - Sune Löbo Anderstorps BK 2211.0 50.25
28 Leif Olsson - Mats Pettersson Munka Ljungby BS - BK Lavec 2207.0 50.16
29 Anna Järup - Rolf Bäck Uddevalla BF 2176.0 49.46
30 Bo Gullefors - Hans Norling Sollefteå BK 2100.0 47.73
31 Roger Axén - Tommy Persson Katrineholms BA 2095.0 47.61
32 Tomas Linder - Tommy Linder Norsjö BK 2084.2 47.37
33 Kjell Berg - Kent Larsson Tjörns BK 2069.0 47.02
34 Roland Andersson - Morgan Wiklander Vårgårda BS 2065.2 46.94
35 Jan-Olof Henriksson - Hugo Nilsson Visby BS 2060.0 46.82
36 Göran Nordberg - Henrik Oldenburg Luleå BK 2052.2 46.64
37 Karl-Gustaf Larsson - Jörgen Pihl Nora BK 2051.0 46.61
38 May Moore - Lars-Åke Gustafsson Onsdagsklubben 2044.2 46.46
39 Lennart Lindqvist - Håkan Schullström Åmåls BS 2036.0 46.27
40 Uno Andersson - Kent Eriksson Norrköpingsbridgen 2031.0 46.16
41 Bertil Blomqvist - Christer Österblad Örebridgen 2018.0 45.86
42 Gösta Olavi - Leif Österberg Katrineholms BA - Flens BS 2015.0 45.79
43 Leif Lindman - Göran Oldin Örebridgen - Axbergs BK 2013.0 45.75
44 Sture Strömberg - Sven-Arne Svensson Kisa BS 2007.0 45.61
45 Anders Ekström - Roland Johansson Valdemarsviks BK 2001.0 45.48
46 Pär Andersson - P-G Igelström Motala Bridgeallians 1968.8 44.75
47 Hans Friberg - Göran Lidgren Skövde BA 1968.0 44.73
48 Lars Lövgren - Sture Mattsson Filbyter Bridge - Ljungsbro BK 1961.0 44.57
49 Bertil Strand - Christer Swenson BK Ruter - Skövde BA 1941.0 44.11
50 Ulf Halvorsen - Gert-Inge Hugosson Vänersborgs BS - Stenungsunds BK 1871.0 42.52
51 Lars Höglund - Hans Johansson Levene BK 1830.0 41.59
52 Malin Lönnberg - Gösta Lönnberg Örebridgen 1750.0 39.77