Kommande tävlingar
16/07 SM Lag Mixed
20/07 Falkenbergsveckan -Walthers Bi
29/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
07/05 Kerstin Strandbergs minne
15/04 Stadshotellet Trosa
19/03 Laholmsguldet
Svenska Bridgeförbundet » SM Par Veteran - omgång 3 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

SM Par Veteran - omgång 3

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 64. Medel: 1599.9.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Lars-Åke Alterby - Divert Carlsson Ulricehamns BK 1950 60.94
2 Kalle Aldeborg - Kent Karlsson Uddevalla BF 1900 59.38
3 Hans Bengtsson - Karl-Erik Johansson Ryds BK 1868 58.38
4 Ingemar Andersson - Carsten Kofoed Sölvesborgs BK 1811 56.59
5 Christina Ahl - Kjell Holmgren Gävle BK - Bollnäs BK 1806 56.44
6 Mart Altmäe - Lars Norbäck BK S:t Erik - Lidingö BK 1805 56.41
7 Anders Blomqvist - Lars Manneteg Uppsalabridgen 1772 55.38
8 Roger Nyman - Benny Olsson Kungshamns BK - Skövde BA 1771 55.34
9 Viveca Rappe - Jan-Erik Thomasson Filbyter Bridge 1759 54.97
10 Gunnar Elmroth - Leif Trapp Storsjöbygdens BK 1752 54.75
11 Anders Blomé - Ulf Nohrén Uppsalabridgen 1736 54.25
12 Lena Schullström - Per Schullström Åmåls BS 1731 54.09
13 Hugo Jörgensen - Jan Unosson Borås BA 1728 54.00
14 Jan Geiborg - Leif Norman Gnesta BK 1719 53.72
15 Tommy Johansson - Roland Svensson Laholms BK 1701 53.16
16 Jan Ragnebäck - Ulf Runze BK 107 - Åsa/Frillesås BK 1700 53.13
17 Staffan Hedman - Leif Sundqvist Sundsvallsbridgen 1699 53.09
18 Stefan Andersson - Jonas Lundberg ABB BK - BK ESS-löv 1687 52.72
19 Peter Backlund - Göran Levan BK S:t Erik - Skövde BA 1675 52.34
20 Staffan Hallberg - Vidar Wahlestedt IFK Karlskrona 1671 52.22
21 Gunder Persson - Per-Olov Törnqvist Skövde BA 1618 50.56
22 Margot Sivelind - Bo Sivelind LudvikaBygdens BK 1604 50.13
23 May Moore - Lars-Åke Gustafsson Onsdagsklubben 1602 50.06
23 Nils Andersson - Jörgen Lundberg ABB BK 1602 50.06
25 Kjell Carlsson - Jöns Johansson Sydjämten 1595 49.84
26 Sven Barbus - Bernt Sigvardsson IFK Karlskrona 1591 49.72
27 Leif Olsson - Mats Pettersson Munka Ljungby BS - BK Lavec 1589 49.66
27 Leif Lindman - Göran Oldin Örebridgen - Axbergs BK 1589 49.66
29 Bo Gullefors - Hans Norling Sollefteå BK 1561 48.78
30 Karl-Gustaf Larsson - Jörgen Pihl Nora BK 1542 48.19
31 Hans Bogeskär - Stefan Lundh Alingsås BS 1541 48.16
32 Tomas Linder - Tommy Linder Norsjö BK 1538 48.06
33 Kjell Berg - Kent Larsson Tjörns BK 1534 47.94
34 Anna Järup - Rolf Bäck Uddevalla BF 1524 47.63
34 Arne Blomqvist - Sune Löbo Anderstorps BK 1524 47.63
36 Jan-Olof Henriksson - Hugo Nilsson Visby BS 1517 47.41
37 Bertil Blomqvist - Christer Österblad Örebridgen 1512 47.25
38 Hans Friberg - Göran Lidgren Skövde BA 1497 46.78
39 Roland Andersson - Morgan Wiklander Vårgårda BS 1494 46.69
40 Sture Strömberg - Sven-Arne Svensson Kisa BS 1486 46.44
41 Göran Nordberg - Henrik Oldenburg Luleå BK 1485 46.41
42 Gösta Olavi - Leif Österberg Katrineholms BA - Flens BS 1482 46.31
43 Roger Axén - Tommy Persson Katrineholms BA 1475 46.09
44 Lennart Lindqvist - Håkan Schullström Åmåls BS 1458 45.56
45 Uno Andersson - Kent Eriksson Norrköpingsbridgen 1447 45.22
46 Pär Andersson - P-G Igelström Motala Bridgeallians 1432 44.75
47 Anders Ekström - Roland Johansson Valdemarsviks BK 1404 43.88
48 Lars Lövgren - Sture Mattsson Filbyter Bridge - Ljungsbro BK 1389 43.41
49 Lars Höglund - Hans Johansson Levene BK 1374 42.94
50 Ulf Halvorsen - Gert-Inge Hugosson Vänersborgs BS - Stenungsunds BK 1360 42.50
51 Bertil Strand - Christer Swenson BK Ruter - Skövde BA 1347 42.09
52 Malin Lönnberg - Gösta Lönnberg Örebridgen 1241 38.78