Kommande tävlingar
27/09 Allsvenskan Division II
27/09 Allsvenskan, div 2, rond 4 - 7
03/10 Allsvenskan, Elit rond 6-11
Rapporterade tävlingar
21/09 Ena-träffen Jubileum
13/09 Albrekts Guld
06/09 JSM-Par, direktfinal i Uppsala
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-26 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-26

Partävling, 478 bord, 929 par, 27 blindpar. Antal brickor: 24. Medel: 10797.3.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Peter Marcusson - Kenth Hellman Östhammars BK 15852.9 73.39
2 Allan Hallqwist - Eiralill Hallqwist Staffanstorps BK 15567.5 72.07
3 Stig Fri - Suoma Fri Tanums BK 15209.5 70.41
4 Carl Ek - Patrik Elofsson Skövde BA 15127.0 70.03
5 Karl-Erik Backelin - Karin Ivarsson Arvika BS 15096.3 69.89
6 Erik Andersson - Ricard Larsson BK Zonen 15044.2 69.65
7 Nils-Erik Hedlund - Larry Pettersson Bollnäs BK - Söderhamns BS 14996.8 69.43
8 Robin Björkstrand - Ingrid Petersen Salamandern/Wasa - BK Skogsstjärnan 14896.2 68.96
9 Anders Johansen - Mikael Eliasson Smedstadens BK 14863.8 68.81
10 Ingvar Bengtsson - Ove Bengtsson BK Falkenberg - Slöinge BK 14769.9 68.38
11 Kerstin Becker - Lars-Göran Nilsson Mariestads BS - Skövde BA 14734.9 68.22
12 Lennart Lindqvist - Anders Brodin Åmåls BS 14399.1 66.66
13 Leif Johansson - Ulf Bergdahl ABB BK 14383.1 66.59
14 Erik Martinsson - Karl-Otto Waara Västra Bjäre BK 14379.9 66.57
15 Anders Gustafsson - Percy Andersson Stigtomta BK 14327.2 66.33
16 Per Schullström - Torbjörn Olsson Åmåls BS 14314.0 66.27
17 Thomas Sökjer - Göran Mårtensson Romeleåsens BK 14275.9 66.09
18 Karl-Gösta Larsson - Anita Larsson Kolmårdens BK 14250.4 65.97
19 Bror Inge Good - Bo Gullefors BK Hudik 14250.4 65.97
20 Rasmus Gråberg - Jonas Hogedal Vänersborgs BS 14159.5 65.55
21 Jörgen Neldemo - Jan-Erik Helmersson Veddige BS 14115.6 65.35
22 Elisabeth Stenberg - Jarl Hallberg Skövde BA 14088.7 65.23
23 Lennart Ermebrant - Jan Norberg Sölvesborgs BK - Väddö BK 14086.3 65.21
24 Per-Inge Helmertz - Jan Olofsson Kullabygdens BK 14036.0 64.98
25 Kerstin Persson - Bill Andréasson BK Ruter 14012.6 64.87
26 Birger Johansson - Gösta Johansson Hultsfred/Målilla BK - Vimmerby BK 13982.0 64.73
27 Roland Myrvold - Lennart Emanuelsson Filbyter Bridge 13980.3 64.72
28 Roger Hedsköld - Nils Svensson BK Albrekts 13922.6 64.46
29 Paul Norlin - Björn Edvardsson Lindesbergs BS - Pri-Bri 1936 13902.6 64.36
30 Bengt Nilsson - Göran Wikström Bridgeklubben 2 Klöver 13899.8 64.35
31 Hans Thorgren - Jan Fredell ABB BK 13874.5 64.23
32 Mats Gunnarsson - Kenneth Hagman Hultsfred/Målilla BK 13862.4 64.18
33 Ted Jansson - Kjell Hansson Mariehamns BK 13855.7 64.15
34 Per Hörström - Birgitta Qvist Kolmårdens BK 13819.5 63.98
35 Urban Björklund - Daniel Eriksson Bollnäs BK 13817.2 63.97
36 Kenneth Svensson - Sten Jonsson BK Albrekts 13808.4 63.93
37 Catarina Midskog - L-G Magnuson Karlstads BK 13783.3 63.81
38 Glenn Johansson - Curt Svensson Åhus BK 13782.7 63.81
39 Kerstin Schenning - Lennart Schenning Enköpings BS 13760.9 63.71
40 Christer Swenson - Rolf Israelsson Skövde BA 13751.5 63.66
41 Peter Rundquist - Kenneth Johansson Ryds BK - Grimslövs BK 13695.7 63.41
42 Leif Samuelsson - Mari-Louise Dahllöf Skövde BA 13695.2 63.40
43 Jaan Heinlo - Kjell Sedelius Gnesta BK 13683.9 63.35
44 Bengt-Åke Leskinen - Benny Karlsson Smedstadens BK 13678.9 63.33
45 Karl-Gösta Andersson - Göran Wahlberg Östhammars BK 13678.3 63.33
46 Jan-Olof Eriksson - Annette Antonsson Veddige BS 13668.5 63.28
47 Bengt Palmlund - Bo Strömvall Åhus BK 13664.9 63.26
48 Margareta Olsson - Sven Olsson Sölvesborgs BK 13661.7 63.25
49 Lennart Nordberg - Maud Brink Laholms BK 13630.9 63.11
50 Åsa Läckgren Larsson - Rolf Larsson Stigtomta BK 13625.9 63.08
51 Bo Lindvall - Maj-Britt Lindvall BK Everfresh 13624.1 63.07
52 Gerd Axelsson - Bertil Sjölinder BK Tre Sang, Helsingborg 13606.3 62.99
53 Arvid Skogh - Sven Eliasson Arvika BS 13583.7 62.89
54 Bodil Wikström - Junot Delcomyn BK S:t Gertrud - Höllvikens BK 13581.3 62.88
55 Rolf Nyman - Hans Johansson Väsbybridgen 13557.8 62.77
56 Ulf Tengeborg - Thomas Hansson BK Zonen 13517.6 62.58
57 Hans Roos - Bertil Lundström Östhammars BK 13515.8 62.57
58 Bengt-Åke Svensson - Björn Gunnarsson Vänersborgs BS 13473.8 62.38
59 Per-Olof Andersson - Christer Gällström Katrineholms BA 13472.9 62.37
60 Willy Carlsson - Jan-Olof Bengtsson Hultsfred/Målilla BK - Vimmerby BK 13449.2 62.26
61 Ulla Kastensson - Siv Andersson Lerums BK 13431.3 62.18
62 Örjan Sjöberg - Mikael Karlin Åmåls BS 13407.1 62.07
63 Inger Öhman - Rolf Öhman Svedala BK 13405.8 62.06
64 Per Henriks - Ulf Tuvesson Bridgeklubben 2 Klöver 13403.3 62.05
65 Britt-Marie Lundqvist - Åke Bergman Hjo BS 13336.9 61.74
66 Lars-Erik Larsson - Kjell Evensen Askims BK - Salamandern/Wasa 13323.5 61.68
67 Rolf Holmström - Ulla Holmström Romeleåsens BK 13312.6 61.63
68 Magnus Ottosson - Sven Ottosson Förslövs BK 13258.6 61.38
69 Kurth Persson - Solveig Andersson Sjöbo BK 13255.7 61.37
70 Kenneth Bengtsson - Claes Bengtsson Ätrans BK 13239.4 61.29
71 Ebba Swedenborg - Kjell Söderberg Väsbybridgen 13191.2 61.07
72 Lars Pettersson - Göran Larsson Bjärreds BK - BK Sekvens, S-torp 13178.2 61.01
73 Åke Rustad - Andreas Skoglund Malungs BK - Karlstads BK 13151.3 60.89
74 Kjell Bornhager - Bodil Bornhager Bridgeklubben 2 Klöver 13139.9 60.83
75 Bertil Hansson - Lone Stolt Söderkulla BK - Malmö BK 13133.7 60.80
76 Boel Hall - Birgitta Andersson BK Zonen 13133.2 60.80
77 Ann-Cecil Olsson - Ulf Lindström Malmö BK - Skånebridgens Vänners BK 13123.6 60.76
78 Britt Berglund - Ulla Wickman Askims BK 13117.7 60.73
79 Jimmy Johansson - Kent Karlsson Askers. BK Singelton 13115.2 60.72
80 Bertil Tollbom - Marcus Åkerlund Sigtuna BS 13101.5 60.66
81 Lars-Åke Svensson - Stig Ottosson Överums BK - Ankarsrums Bridgeklubb 13098.0 60.64
82 Lars Johansson - Hans Bergvik Gnarps BK 13097.1 60.63
83 Ulf Sjöberg - Åke Tillberg Åhus BK 13094.7 60.62
84 Torbjörn Wallertz - Anders Björendahl Växjöbridgen - Väsbypensionärernas BF 13074.2 60.53
85 Per-Ingvar Skoglund - Vera Gemrud BK Allians, Halmstad 13072.3 60.52
86 Tommy Karlsson - Folke Andersson Sjöbo BK 13040.8 60.37
87 Kent Rudberg - Lars-Göran Jonsson Söderhamns BS - BK Hudik 13034.7 60.35
88 Gunvor Rönnbäck - Ulla Grundel BK Albrekts 13013.2 60.25
89 Anders Birgander - Karl-Erik Ek PBK Vega - Stenstorps BK 12995.8 60.17
90 Åke Ericsson - Ingmar Andersson Arvika BS 12991.2 60.14
91 Gösta Lejon - Jiri Polacek BK Tre Sang, Helsingborg 12984.4 60.11
92 Ola Bolander - Mats-Ola Hansson Gnarps BK 12967.5 60.03
93 Mabel Leman - Brita Hök BK Everfresh 12965.4 60.03
94 Håkan Stenfot - Carin Ohlson Bridgeklubben 2 Klöver 12951.1 59.96
95 Ove Gustavsson - Roland Storm Ankarsrums Bridgeklubb - Västerviks BK 12944.2 59.93
96 Per-Arne Friberg - Roger Persson Carlsborgs BK 12942.9 59.92
97 Hans Johansson - Jan Oleby Hultsfred/Målilla BK 12941.2 59.91
98 Inger Eriksson - Maria Lundemo Nyköpings BS - Stigtomta BK 12937.2 59.89
99 Arve Fröseth - Anders van der Zwan Askers. BK Singelton 12934.7 59.88
100 Jan Geiborg - Leif Norman Gnesta BK 12930.0 59.86
101 Kjell Lindström - Lena Andersson ABB BK 12925.8 59.84
102 Thomas Björkstrand - Mark Drapsa Stockholms Dövas BK 12925.7 59.84
103 Bengt Siwe - Axel Lunsjö BK Tre Sang, Helsingborg 12923.2 59.83
104 Görel Upphoff - Margareta Andersson Steninge BK 12898.1 59.71
105 Ove Olsson - Kenneth Johansson BK Falkenberg 12893.7 59.69
106 Christer Öhman - Georg Larsson Gnesta BK 12892.9 59.69
107 Erland Svensson - Erik Johansson Västra Bjäre BK - Förslövs BK 12891.9 59.68
108 Gerd Wrige - Nils-Bertil Gustafsson ABB BK 12886.5 59.66
109 Bengt Nilsson - Peter Forsberg ABB BK 12884.2 59.65
110 Gert Andersson - Leif Johansson BK Albrekts 12880.5 59.63
111 Heléne Sörensson - Britt-Inger Danielsson BK Zonen 12855.3 59.52
112 Ola Södergran - Torsten Runebert Enköpings BS 12847.1 59.48
113 Lars-Einar Larsson - Anita Larsson BK Tre Sang, Helsingborg 12838.0 59.44
114 Jan Malmström - Villy Havasi BK Albrekts 12833.8 59.42
115 Göran Levan - Benny Olsson Skövde BA 12831.7 59.41
116 Thomas Ekendahl - Barbara Ekendahl Smedstadens BK 12819.8 59.35
117 Mattias Frank - Jan Larsson Borås BA 12800.5 59.26
118 Rolf Runquist - Kristina Sahlin Laholms BK 12797.6 59.25
119 Jan-Åke Ericsson - Lars Larsson BK Albrekts 12795.0 59.24
120 Svante Wångberg - Kent Wäppling Trosa BS 12780.8 59.17
121 Jan-Erik Eng - Jerry Eklöf Tidaholms BK - Skövde BA 12766.3 59.10
122 Krister Andersson - Tage Johansson IFK Norrköping 12765.1 59.10
123 Lena Goldberg - Teddy Wald SK Hakoah BS - Söderkulla BK 12745.4 59.01
124 Anders Franson - Kjell-Åke Malmqvist Svedala BK 12742.0 58.99
125 Mona Vesterinen - Per-Ove Claesson Veddige BS 12738.9 58.98
126 Eva Åberg - Thomas Åberg BK Albrekts 12732.7 58.95
127 Sture Helmersson - Ann-Marie Helmersson ABB BK 12729.8 58.93
128 Fredrik Örlegård - Per-Olof Olehn TBS Scania 12710.4 58.84
129 Bo Hedén - Anders Dellien Munkedals BS 12702.9 58.81
130 Thomas Samuelsson - Rolf Bäck Borås BA 12686.8 58.74
131 Bror Andersson - Allan Ericsson Vänersborgs BS 12677.6 58.69
132 Katrin Thorström - Kjell Simonsson Rimbo BK 12670.8 58.66
133 Åke Andersson - Arne Melin IFK Norrköping 12670.0 58.66
134 Håkan Johansson - Maria Törnblad Skövde BA 12650.4 58.57
135 Walter Olsson - Maj-Britt Nilson Förslövs BK 12642.7 58.53
136 Jan Göransson - Ann-Marie Göransson Åhus BK 12633.6 58.49
137 Joanna Tenggren - Anders Ekström Rimbo BK 12621.4 58.43
138 Rolf Flood - Curt Sandgren Vänersborgs BS 12613.9 58.40
139 Erik Gulliksson - Kent Maltein Gävle BK 12609.1 58.38
140 Hans Thimell - Jan Andersson Askims BK 12605.1 58.36
141 Rolf Fagerström - Ingvar Hansson Vänersborgs BS 12597.8 58.32
142 Marie Cederkrok - Malgorzata Wesolowska Filbyter Bridge 12592.3 58.30
143 Birgitta Kiotseridis - George Borgström Malmö BK 12591.4 58.29
144 Magnus Cassel - Birgitta Danielson Vänersborgs BS 12578.7 58.23
145 Gun Karlsson - Lennart Karlsson Filbyter Bridge 12570.8 58.20
146 Britt-Marie Fraenkel - Peter Krug BK Albrekts - Harplinge BK 12567.4 58.18
147 Ulla-Britt Jensen - Inger Carlstedt BK Everfresh 12547.2 58.09
148 Rolf Bengtsson - Erik Jansson Ätrans BK 12533.7 58.03
149 Marianne Wästberg - Ingrid Wixell Söderkulla BK 12533.0 58.02
150 Sven Danielsson - Jan-Åke Håkanson BK Axet 12522.1 57.97
151 Björn Friberg - Claes Börjesson BK Albrekts 12517.4 57.95
152 Morgan Gunnarsson - Mats Gunnarsson Ätrans BK 12517.2 57.95
153 Bengt Brüning - Håkan Heggblad IFK Norrköping 12514.9 57.94
154 Håkan Svensson - Bengt Eriksson Bollnäs BK 12504.1 57.89
155 Inge Sixtensson - Nils Almgren ABB BK 12483.6 57.79
156 Lennart Persson - Jan-Ola Jonsson Gävle BK - Sandvikens BK 12483.2 57.79
157 Roland Karlsson - Karl-Axel Pettersson Tidaholms BK 12482.1 57.79
158 Arne Melkersson - Alf Norin Väsbybridgen - Väsbypensionärernas BF 12473.5 57.75
159 Johan Millqvist - Else Holdt Kullabygdens BK 12468.5 57.72
160 Peter Bergkrantz - Patrik Ljungberg Stockholms Dövas BK 12464.3 57.70
161 Kerstin Strid - Ingemar Strid IFK Norrköping 12457.9 57.68
162 Folke Persson - Rolf Jansson Gnesta BK 12450.5 57.64
163 Karl Andersson - Rolf Forsgren Tanums BK 12442.6 57.60
164 Bo Lindblom - Marianne Regnér Mjölby BK - Skänninge BK 12431.5 57.55
165 Mikael Johansson - Göran Andersson Karlstads BK 12428.9 57.54
166 Torbjörn Stenman - Stefan Wiström Söderhamns BS 12420.8 57.50
167 Christer Persson - Sara Östling Sandvikens BK 12401.1 57.41
168 Inga Johansson - Lena-Karin Nilsson Ängelholms BS 12394.5 57.38
169 Elisabeth Bredberg - Berit Ericsson Vänersborgs BS 12393.2 57.38
170 Conny Nilsson - Suoma Ericson Ankarsrums Bridgeklubb 12391.8 57.37
171 Bengt Anderson - Jan-Olof Vennerfors Frölunda BS - Lerums BK 12383.9 57.33
172 Sven Höglund - Rolf Åkesson Sandvikens BK 12372.9 57.28
173 Kjell-Åke Nilsson - Knut Fälth Ängelholms BS 12370.5 57.27
174 Lars-Göran Göransson - Kent Nordenberg Laholms BK 12370.5 57.27
175 Alvar Martinsson - Willy Fransson Älmhults BK 12355.1 57.20
176 Vibeke Nilsson - Yvonne Wegbratt Ellstorps BK 12352.2 57.19
177 Sven Ruther - Lars Oredsson Älmhults BK 12348.1 57.17
178 Lennart Persson - Per-Arne Persson Svenljunga BK 12345.0 57.15
179 Lars Santesson - Leif Stille Kullabygdens BK 12344.8 57.15
180 Bo Carlsson - Håkan Lind Kolmårdens BK 12318.6 57.03
181 Björn Dellenmark - Evert Samuelsson Älmhults BK 12309.4 56.99
182 Gunnel Martin - Anne-Marie Löfberg Bridgeklubben 2 Klöver 12301.5 56.95
183 Björn Gramstedt - Ingela Larsson BK Viva 12298.0 56.94
184 Anna-Kerstin Nilsson - Mona Book Staffanstorps BK 12293.9 56.92
185 Magnus Arvidsson - Lennart Gustavsson Ätrans BK 12288.0 56.89
186 Åke Petersson - Inger Hermelin Mjölby BK 12282.3 56.86
187 Åke Bergh - Peter Alrud BK Tre Sang, Helsingborg 12276.5 56.84
188 Karl-Erik Grönvall - Anna-Lisa Grönvall Staffanstorps BK 12263.3 56.77
189 Bosse Wisth - Tommy Övermark Norrköpingsbridgen 12262.3 56.77
190 Björn Sjöberg - Ingvar Andersson Sydjämten 12262.1 56.77
191 Kjell Geiborg - Rune Karlsson Falköpings BS 12253.1 56.73
192 Lasse Larsson - Marianne Larsson BK Allians, Halmstad 12234.6 56.64
193 Lena Ohlsson - Kjell Hedblom Slöinge BK 12234.4 56.64
194 Gunnar Andersson - Bo Åkerlund Lerums BK 12233.1 56.63
195 Annette Karlsson - Dan Gustavsson BK Zonen 12232.9 56.63
196 Lena Jeppsson - Terezia Lagerman Pri-Bri 1936 12231.0 56.62
197 Sören Westling - Martin Lundberg BK Everfresh 12229.4 56.62
198 Thomas Persson - Kjell Håkansson Ystads BS 12220.8 56.58
199 Sven-Eric Sederlin - Irma Lund Skänninge BK - Mjölby BK 12205.6 56.51
200 Simon Gustavsson - Lennart Gustavsson Askims BK - BK Lyx 12202.0 56.49
201 Bo Stendahl - Stig Nilsson BK Tre Sang, Helsingborg - Landskrona BK 12197.9 56.47
202 Lambert Stjernrup - Mats Andersson Simrishamns BK - Ystads BS 12194.0 56.45
203 Nils Andersson - Jörgen Lundberg ABB BK 12193.4 56.45
204 Ann-Christin Carlsson - Lars Karlsson Lerums BK 12192.0 56.44
205 Gunnar Allard - Gunnar Söderström Väsbybridgen 12188.3 56.43
206 Martin Andersson - Lars-Bertil Andersson Ätrans BK 12187.4 56.42
207 Leif Jäderström - Lennart Jansson Sandvikens BK 12184.2 56.41
208 Glenn Sirén - Rolf Karlsson Mariehamns BK 12179.3 56.39
209 Elisabeth Werner - Ulla Jeppsson Frölunda BS - BK Everfresh 12178.7 56.38
210 Berith Rydnemalm - Ann-Britt Ingerheim Svedala BK 12161.5 56.30
211 Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin BK Stopp 12156.2 56.28
212 Majvi Påhlsson - Birgith Morawetz Staffanstorps BK 12148.5 56.24
213 Ingemar Emilsson - Christer Hallberg Sjöbo BK 12147.2 56.24
214 Lars-Magnus Gustafsson - Sune Johansson Kolmårdens BK 12144.4 56.22
215 Elin Hognert - Ragnar Johansson Tanums BK - Kungshamns BK 12143.3 56.22
216 Ulf Mårtensson - Mats Nordén Vänersborgs BS 12128.0 56.15
217 Bengt Karlsson - Nils Fridén Åmåls BS - Billeruds BK 12121.4 56.12
218 Sten Holgersson - Inge Ek Sjöbo BK 12106.0 56.05
219 Lillemor Bäck - Kristian Seeliger Askims BK 12105.4 56.04
220 Arne Fridh - Ingeborg Berglund Söderhamns BS 12102.1 56.03
221 Folke Kjellberg - Jan-Olof Grahn Svenljunga BK - Hids BK 12098.5 56.01
222 Eva Levin - Christel Persson Trelleborgs BS 12097.5 56.01
223 Stanislaw Paledzki - Anders Christensson Askims BK 12094.3 55.99
224 Sixten Ek - Gilbert Hamilton Skövde BA 12072.7 55.89
225 Gunnar Andersson - Thage Johansson Borås BA 12070.1 55.88
226 Per-Åke Nilsson - Lennart Persson Sjöbo BK 12067.6 55.87
227 Anita Mellgren - Ulla Sahlberg BS 53, Göteborg 12060.3 55.83
228 Maj-Britt Lindau - Göran Johansson Askims BK 12054.4 55.81
229 Ingvar Oscarsson - Harald Pihlgren Lerums BK 12045.1 55.76
230 Arnold Ivansson - Tomas Gustafsson Stenstorps BK 12043.5 55.76
231 Eva Seeger - Lisbeth Nilsson Svedala BK 12030.8 55.70
232 Hans Frejborn - Thorsten Nilsson Sjöbo BK 12017.7 55.64
233 Bert-Ove Christiansson - Gunnar Muhr Hallstahammars BK - ABB BK 12013.2 55.62
234 Majken Windahl - Olle Windahl BK Zonen 12008.0 55.59
235 Bo Ytterström - Sven Andersson Nyköpings BS 12007.2 55.59
236 Olle Persson - Eric Johnson Staffanstorps BK 12004.3 55.58
237 Carl-Åke Frisk - Bengt-Ove Wallenstein Mariestads BS 12002.7 55.57
238 Håkan Arebrink - Thorbjörn Andihn Mölnlycke BS 11984.8 55.49
239 Alva Pettersson - Margaret Larsson Bridgeklubben 2 Klöver 11974.9 55.44
240 Einar Påhlsson - Ulla Påhlsson Staffanstorps BK 11972.2 55.43
241 Elisabeth Andersson - Britt Hallberg Ätrans BK 11963.8 55.39
242 Reino Hirvonen - Gunvor Ragnar Frölunda BS - Mölnlycke BS 11957.0 55.36
243 Gittan Erikson - Brita Daun Borås BA 11954.2 55.34
244 Clas Pettersson - Lennart Johansson Hjo BS 11953.9 55.34
245 Bengt Wimo - Börje Lindblom BK Hudik 11949.8 55.32
246 Dan Bylund - Lennart Bylund Sundsvallsbridgen 11937.1 55.26
247 Anders Olsson - Sten Ahlgren BK Lavec 11936.1 55.26
248 Roger Rundkvist - Peter Håkansson Växjöbridgen - Grimslövs BK 11923.2 55.20
249 Lena Jansson - Bertil Saurell Kullabygdens BK 11909.7 55.14
250 Christer Ekholm - Erland Fransson Rimbo BK 11861.7 54.92
251 Göran Palmborg - Sven-Olof Jarkvist Fredagsklubben 11859.4 54.90
252 Gunnar Thydell - Sten Eriksson Förslövs BK 11856.9 54.89
253 Hans-Otto Nilsson - Björn Tiberg Ängelholms BS 11855.1 54.88
254 Leif Wester - Ola Svensson Munka Ljungby BS 11850.7 54.86
255 Eric Boberg - Åke Larsson BK Stopp 11848.8 54.86
256 Ove Björn - Ingegärd Andersson Stigtomta BK 11845.4 54.84
257 Ingvar Albihn - Åke Berglund Lerums BK 11844.7 54.84
258 Margareta Bengtsson - Stig-Arne Bengtsson Älmhults BK 11844.2 54.83
259 Gert Malmström - Roger Brandt Borås BA 11840.3 54.82
260 Sune Bustad - Ingvar Ivarsson Skövde BA 11836.4 54.80
261 Mats Rodenstam - Alice Bengtsson Svedala BK 11816.5 54.71
262 Ritva Myrhagen - Gunnel Samuelsson BK Sekvens, S-torp 11806.1 54.66
263 Per Gudmundsen - Ingegerd Ramberg Nyköpings BS 11803.0 54.64
264 Roger Hag - Åke Nilsson Ankarsrums Bridgeklubb 11801.6 54.64
265 Tomas Kästel - Marit Bore Arvika BS 11798.3 54.62
266 Sven Ahlgren - Josef Michlewicz Väsbybridgen 11793.1 54.60
267 Bertil Hedström - Richard Gyllander BK Tre Sang, Helsingborg 11780.8 54.54
268 Mattias Norling - Leif Norling Norrköpingsbridgen - IFK Norrköping 11779.2 54.53
269 Tomas Truedsson - Curt-Ingvar Svensson Kullabygdens BK 11744.5 54.37
270 Anders Nilsson - Lennart Nilsson BK Falkenberg 11742.4 54.36
271 Stefan von Heyking - Sonny Johansson Svenljunga BK - Hids BK 11739.4 54.35
272 Gunnar Strandberg - Birgitta Strandberg Kolmårdens BK 11738.3 54.34
273 Kjell-Åke Karlsson - Lennart Jönsson Veddige BS - Borås BA 11731.1 54.31
274 Jarkko Renrot - Yngve Arvidsson TBS Scania - Ystads BS 11713.6 54.23
275 Margareta Svensson - Doris Nylander BK Albrekts 11710.6 54.22
276 Jonny Aronsson - Jan Gustavsson Hasslövs BK 11704.3 54.19
277 Rune Nordholm - Bengt Mattsson Tanums BK 11703.9 54.18
278 Åsa Andersson - Erik Andersson ABB BK 11689.9 54.12
279 Lennart Johansson - Lennart Hermansson Falköpings BS 11688.1 54.11
280 Tore Enbarr - Lotta Enbarr Sandvikens BK 11684.3 54.09
281 Margareta Bengtsson - Gun Karlberg IFK Norrköping 11681.6 54.08
282 Mats Johansson - Gunnar Klerbratt Vimmerby BK 11677.9 54.06
283 Rolf Ekdahl - Finn Jeppsson Askims BK - Frölunda BS 11667.0 54.01
284 Peter Giese - Sverker Alfredsson Frölunda BS 11666.9 54.01
285 Göran Ekelund - Hasse Jiborn BK Bridgehuset - BS Oden 11662.6 53.99
286 Britta Persson - Lars-Erik Svensson Lerums BK - Åsa/Frillesås BK 11658.2 53.97
287 Ingemar Göransson - Arne Edberg Lerums BK 11656.1 53.96
288 Lennart Rudander - Håkan Schullström Billeruds BK - Åmåls BS 11651.8 53.94
289 Göran Karlander - Stephen Cronberg BK Lyx - Frölunda BS 11647.1 53.92
290 Michael Rosèn - Peter Lindstrand Hede BK 11643.0 53.90
291 Lage Lagerqvist - Arne Lagerqvist IFK Norrköping 11641.4 53.90
292 Caj Borg - Gunnel Johansson Norrköpingsbridgen 11630.1 53.84
293 Elisabet Johansson - Gösta Sjölander Stigtomta BK 11627.4 53.83
294 Ann Sjöberg - Stig Sjöberg Stigtomta BK 11620.5 53.80
295 Leif Nilsson - Lars Kristersson BK Everfresh - Askims BK 11617.8 53.79
296 Selmer Åhman - Hans-Arne Frelin Gnarps BK 11616.2 53.78
297 Anders Lind - Anders Thune Mölndals BK 11612.0 53.76
298 Annika Lindén - Sonia Linusson BK Okey 11603.8 53.72
299 Sten Johansson - Gun-Britt Borgvall Borås BA 11601.5 53.71
300 Ove Skogsberg - Anders Viklund Smedstadens BK 11598.5 53.70
301 Mats Andersson - Ulla Lundström Pri-Bri 1936 11597.0 53.69
302 Agne Tern - Gunnar Holmerz BK Lyx - Salamandern/Wasa 11595.3 53.68
303 Ceve Eldh - Bengt Jonsson Skövde BA 11593.7 53.67
304 Bodil Landgren - Birgitta Paulsson Tanums BK 11579.8 53.61
305 Gunilla Liljeqvist - Rolf Westlund Vänersborgs BS 11579.6 53.61
306 Kjell Walter - Bertil Johansson Kullabygdens BK 11579.3 53.61
307 Willy Bryngnäs - Ingrid Bryngnäs BK Everfresh 11573.1 53.58
308 Kjell Widman - Kurt Ericsson BK Albrekts 11571.0 53.57
309 Jörgen Sand - Kjell-Åke Johnsson Vimmerby BK 11571.0 53.57
310 Nils-Erik Jidemo - Claes Kvist Kullabygdens BK 11561.8 53.53
311 Tuomas Waattovaara - Kenneth Cederlöf Ankarsrums Bridgeklubb - Överums BK 11538.0 53.42
312 Ingmar Andersson - Kjell Johansson Svedala BK 11537.3 53.41
313 Barbro Törnered - Hans Eriksson Lerums BK 11526.5 53.36
314 Peter Svensson - Annika Steisjö Enköpings BS 11525.5 53.36
315 Ulla Moberg - Ingrid Eriksson Falköpings BS 11525.1 53.36
316 Maj Martin - Inge Pålsson Förslövs BK 11523.3 53.35
317 Gunnel Svensson - Birgitta Lénberg Borås BA 11515.7 53.31
318 Mariann Johansson - Anita Larsson Svenljunga BK - Hids BK 11514.2 53.31
319 Nils-Göte Persson - Sven-Erik Andersson Sjöbo BK 11498.5 53.23
320 Ingvar Svensson - Bengt Johansson Slöinge BK 11496.2 53.22
321 Kjell Svensson - Sven-Olof Ivarsson Veddige BS 11490.0 53.19
322 Folke Johansson - Åke Gustavsson Hids BK 11488.0 53.19
323 Bengt Persson - Ingalill Persson BK Zonen 11487.8 53.18
324 Tina Johansson - Torsten Johansson BK Tre Sang, Helsingborg - Västra Bjäre BK 11470.6 53.10
325 Björn Persson - Göte Elleström Staffanstorps BK 11466.6 53.09
326 Sten Brodén - Vera Jönsson Staffanstorps BK 11458.3 53.05
327 Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson BK Albrekts 11455.9 53.04
328 Roland Storck - Yngve Nilsson Hjo BS 11454.6 53.03
329 Hernando Slottsdahl - Elisabeth Stanley ABB BK 11448.0 53.00
330 Håkan Gustafsson - Niklas Lundberg Skövde BA 11434.9 52.94
331 Peter Rådahl - Carina Rådahl Stockholms Dövas BK 11432.3 52.93
332 Bertil Ljungholm - Mats Högnell Askims BK - Partille BK 11429.0 52.91
333 Ebbe Karlsson - Yngve Ludvigsson Askers. BK Singelton 11427.3 52.90
334 Dieter Lebeck - Ylva Isacsson BK Zonen 11427.3 52.90
335 Lilian Göransson - Leif Wersén Lerums BK 11411.6 52.83
336 Arne Johansson - Sune Sundholm Gnesta BK 11403.0 52.79
337 Sigvard Persson - Sonny Larsson Sandvikens BK 11397.5 52.77
338 Per-Åke Axelsson - Nils Cederblad Kullabygdens BK 11392.9 52.74
339 Brittmarie Frölén - Gunilla Lachmann Enköpings BS 11385.6 52.71
340 Lars Rydman - Hjalmar Wijkström ABB BK 11384.4 52.71
341 Lennart Tjärnmo - Göran Svensson Veddige BS 11372.1 52.65
342 Christel Esping - Renate Heuveldop Mjölby BK - Skänninge BK 11371.9 52.65
343 Thomas Glücksman - Bengt Johansson BK Viva - Askims BK 11363.6 52.61
344 Tommy Johansson - Roland Svensson Laholms BK 11353.3 52.56
345 Eva-Lill Andersson - Kurt Karlsson Hjo BS - Skövde BA 11345.9 52.53
346 Agneta Ekeroth - Maria Hagelin Lerums BK 11338.4 52.49
347 Börje Persson - Hans Wallberg Sandvikens BK 11333.6 52.47
348 Hans-Åke Andersson - Sven-Arne Rydberg Norrköpingsbridgen 11331.6 52.46
349 Per Utbult - Eric Andersson Åhus BK 11330.6 52.46
350 Christer Andersson - Ola Lindholm Karlstads BK 11329.9 52.45
351 Hans Andersson - Ove Lundgren BK Tre Sang, Helsingborg 11326.0 52.43
352 Lena Markehed - Karl-Erik Karlsson Laholms BK - BK Allians, Halmstad 11321.7 52.42
353 David Andersson - Monica Sköld Söderhamns BS 11310.0 52.36
354 Arne Engquist - Sonja Nilsson Staffanstorps BK 11305.8 52.34
355 Bo-Gustav Jansson - Margit Sigurdson Östhammars BK 11305.2 52.34
356 Maria Rydin - Karl Svedlund Hede BK - Sydjämten 11294.6 52.29
357 Rolf Anberg - Eva Anberg Ljungdahl Frölunda BS 11293.5 52.28
358 Karl-Arne Andersson - Frank Lundh Hids BK - Svenljunga BK 11289.8 52.27
359 Agneta Edbergh - Kerstin Schlyter-Sunnerholm Västra Bjäre BK 11280.1 52.22
360 Bernt Linnér - Bertil Arvidsson Växjöbridgen 11279.1 52.22
361 Hans Wikström - Mats Pettersson Söderhamns BS 11278.4 52.21
362 Britt Norström - Rune Johansson Tidaholms BK 11278.2 52.21
363 Birgit Hognert - Paul Carlsson Tanums BK 11271.2 52.18
364 Lillemor Windisch - Bo Windisch Lerums BK 11258.7 52.12
365 Sven Larsson - Christer Nameus Åhus BK 11253.2 52.10
366 Rolf Staflund - Arne Lindqvist Väsbybridgen 11245.3 52.06
367 Sven-Göran Lennartsson - Arne Jonsson Herrljunga BK 11228.0 51.98
368 Rolf Hök - Kjell Bergdahl Kullabygdens BK 11221.4 51.95
369 Ulla Zandin - Donna Diding BK Albrekts 11210.1 51.90
370 Ann Karlsson - Leif Karlsson Höllvikens BK 11208.8 51.89
371 Jan Wernram - Knut Weiland BK Zonen - Trelleborgs BS 11199.1 51.85
372 Monicka Gustafsson - Susanne Bödker Skövde BA 11195.0 51.83
373 Barbro Henriksson - Gunhild Heinlo Gnesta BK 11192.8 51.82
374 Ingemar Rydberg - Kina Hammarlund Skövde BA 11185.2 51.78
375 Ann-Britt Larsson - Torbjörn Hall Boxholms BS 11185.0 51.78
376 Per Assarson - Karl Lundgren Munka Ljungby BS - Förslövs BK 11183.0 51.77
377 Bernt Rosengren - Gun-Britt Johansson Östhammars BK 11172.3 51.72
378 Roland Dahlman - Tord Nyholm Arvika BS 11169.5 51.71
379 Sören Johansson - Bengt Rönnbom Veddige BS 11162.1 51.68
380 Ingrid Andersson - Solveig Långström Söderköpings BS 11154.7 51.64
381 Helge Jonsson - Torsten Bloom Borås BA 11148.3 51.61
382 Gunnar Gustavsson - Börje Eriksson Stenstorps BK - Falköpings BS 11145.3 51.60
383 Hans Brändström - Anne-Maj Brändström Mariehamns BK 11142.8 51.59
384 Margrete Östermarker - Christina Wedin BK Everfresh 11139.1 51.57
385 Bengt Malmström - Ulla Malmström Askims BK 11137.6 51.56
386 Carina Sjöblom - Thomas Johnsson BK Stopp - Alnö BK 11132.5 51.54
387 Elisabeth Granstedt - Michael Koch BK Okey - Kungälvs BK 11132.3 51.54
388 Bernt Grahed - Göran Andersson BK Zonen 11129.7 51.53
389 Kerstin Olsson - Krister Jansson Askims BK 11128.6 51.52
390 Bengt Åström - Barbro Nässelqvist Hede BK 11114.2 51.45
391 Annika Levin - Paul Hedström BK Albrekts 11110.7 51.44
392 Helen Bohman - Tor-Björn Bohman Ängelholms BS 11101.8 51.40
393 Hans Jansson - Lennart Wahlström Östhammars BK 11099.6 51.39
394 Ingmar Värendh - Hubert Unnholm Staffanstorps BK 11087.2 51.33
395 Bengt Söderlind - Gunilla Söderlind Kullabygdens BK 11072.6 51.26
396 Ingrid Andersson - Marianne Fredriksson Stigtomta BK 11072.4 51.26
397 Martin Rieman - Lars Häggström Åhus BK 11066.1 51.23
398 Tommy Lindström - Tord Jonsson Hallstahammars BK 11060.1 51.20
399 Torsten Kjellin - Birgitta Kjellin BK Zonen 11058.4 51.20
400 Åsa Norling - Matilda Wik Norrköpingsbridgen 11053.8 51.17
401 Jerker Lindqvist - Göran Carlsson Hids BK 11045.8 51.14
402 Eva Ruge - Annete Reivall Borås BA - Askims BK 11041.5 51.12
403 Inger Hagström - Gunhild Thelander BK Zonen 11040.7 51.11
404 Anders Råstock - Gunni Råstock ABB BK 11023.2 51.03
405 Per-Åke Jansson - Hans-Olof Sanderfelt Smedstadens BK 11018.0 51.01
406 Inger Martens - Lars Berg Bridgeklubben 2 Klöver 11017.5 51.01
407 Thorsten Johansson - Marie Hildingsson Stigtomta BK 11007.2 50.96
408 Jan Törndal - Sune Jansson Ankarsrums Bridgeklubb 11002.4 50.94
409 Marita Hallberg - Peggy Veerman BK Everfresh - Lerums BK 11001.5 50.93
410 Eva Ekström - Ylva Ljungstig Rimbo BK 11001.2 50.93
411 Jan Hugosson - Irene Hugosson Frölunda BS 10991.0 50.88
412 Sten Andersson - Acke Carlsson Askers. BK Singelton 10986.8 50.86
413 Ulla Hovang - Linda Sandberg BK Tre Sang, Helsingborg - Uppsalabridgen 10974.6 50.81
414 Bengt Bengtsson - Helge Ericsson BK Albrekts 10969.6 50.79
415 Jan Eriksson - Olle Hagner Sandvikens BK 10969.5 50.78
416 Hans Koch - Karin Koch Steninge BK 10967.6 50.78
417 Siv Söderström - Sigbritt Andersson Skänninge BK - Mjölby BK 10964.5 50.76
418 Gunilla Olofsson - Bodil Ruther Älmhults BK 10961.0 50.75
419 Lili-Anne Krikström - Birgitta Patzschke Skövde BA 10957.5 50.73
420 Villy Olsson - Bertil Eneroth Kullabygdens BK 10951.9 50.70
421 Gun-Britt Wibeck - Gertrud Anderson Lerums BK 10949.5 50.69
422 Torbjörn Askernäs - Marit Askernäs Karlstads BK 10942.6 50.66
423 Gerd Forslund - Kerstin Mattsson Sandvikens BK 10938.6 50.64
424 Gerd Sjöholm - Björn Sjöholm Askims BK 10935.8 50.63
425 Bertil Pihlsgård - Inga-Maj Baath Laholms BK 10928.9 50.60
426 Roger Andersson - Sven Adolfsson Ankarsrums Bridgeklubb 10924.3 50.58
427 Calle Sparud - Marianne Sparud Askims BK 10924.3 50.58
428 Kerstin Sjölund - Göran Holmberg Lerums BK 10920.4 50.56
429 Sven-Erik Andersson - Owe Stefansson Ankarsrums Bridgeklubb 10918.0 50.55
430 Mikael Andersson - Kristina Andersson Hids BK 10908.7 50.50
431 Eva Sylvan - Eva Johansson BK Lyx - BK Everfresh 10900.4 50.46
432 Arne Johansson - Märta Andersson Ätrans BK 10897.8 50.45
433 Laila Diring - Christina Östlund Sandvikens BK 10896.8 50.45
434 Pia Larsson - Maud Bolinder BK Albrekts 10895.9 50.44
435 Allan Persson - Gunnar Wilén VBS Aros 10895.9 50.44
436 Anton Lönqvist - Markus Hedström Borås BA - Skövde BA 10892.5 50.43
437 Bengt Friberg - Ann-Britt Friberg Askers. BK Singelton 10891.4 50.42
438 Sture Wiman - Mira Yttermark Enköpings BS 10886.0 50.40
439 Marianne Ekholm - Torsten Andersson ABB BK 10885.4 50.40
440 Don Lindsay - Bert Ahlgren Kullabygdens BK 10878.8 50.36
441 Lena Thulin - Peder Kinberg Bridgeklubben 2 Klöver - Askims BK 10875.2 50.35
442 Lars Gunnar Andersson - Leif Brorsson Tanums BK 10870.7 50.33
443 Jan-Åke Göransson - Barbara Fellgiebel Sjöbo BK 10869.8 50.32
444 Astrid Halvarsson - Sven Andersson Hede BK 10865.2 50.30
445 Karl-Johan Roos - Jonas Häggström Borås BA 10848.7 50.23
446 Roland Karlsson - Anders Larsson Askers. BK Singelton 10848.2 50.22
447 Per Andreasson - Bertil Karlsson Växjöbridgen 10846.0 50.21
448 Alvar Bydén - Bengt Lundmark Gnarps BK 10845.5 50.21
449 Hans Johansson - Roger Johansson Hids BK 10845.5 50.21
450 Gunilla Johansson - Ingalill Svensson Laholms BK 10836.4 50.17
451 Ronny Andersson - Åke Hallgren Lerums BK 10836.2 50.17
452 Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Malmö BK 10832.0 50.15
453 Anders Jonsson - Irma Landström BK Tre Sang, Helsingborg 10831.8 50.15
454 Sven-Erik Frelin - Bengt Brunn Gnarps BK 10831.0 50.14
455 Göran Larsson - Ronny Terbrant Lerums BK 10819.8 50.09
456 Manfred Bachmann - Erik de Graaf BK Albrekts 10818.0 50.08
457 Lena Ljungberg - Birgit Callenberg BK Albrekts 10817.8 50.08
458 Ingrid Skoglund - Roger Elovsson BK Skogsstjärnan - Karlstads BK 10808.6 50.04
459 Lennart Lassagård - Torsten Karlsson Steninge BK 10786.9 49.94
460 Gunhild Wärn - Lilian Eklöf Kolmårdens BK 10782.7 49.92
461 Jan-Erik Lööw - Csaba Balaspiri Karlstads BK 10768.6 49.85
462 Zhou Ye - Dennis Bengtsson Kullabygdens BK 10759.0 49.81
463 Eva Lena Glimne - Sven-Åke Johnson Laholms BK 10756.0 49.80
464 Tord Ericsson - Britt Ericsson Kolmårdens BK 10755.2 49.79
465 Eva Nilsson - Lars Bernhardt BK Falkenberg 10749.5 49.77
466 Kerstin Olsén - Allan Jansson Tanums BK 10741.8 49.73
467 Maria Tullberg - Mirre Gustafsson BS Damernas 10741.4 49.73
468 Christer Lorentzon - Roger Karlsson Smedstadens BK 10738.3 49.71
469 Gerd Olsson - Leif Råbom Gnarps BK 10737.3 49.71
470 Gun Ohlsson - Åke Ohlsson Bridgeklubben 2 Klöver 10737.3 49.71
471 Bertil Palm - Gunilla Palm Romeleåsens BK 10735.0 49.70
472 Leif Karlsson - Ale Dalevi Askers. BK Singelton 10727.3 49.66
473 Inger Fischer - Lena Karlsson Bridgens vänner i Norrköping 10724.3 49.65
474 Lars-Åke Wikström - Linda Ljunghäder TBS Scania 10721.9 49.64
475 Sven-Erik Lergin - Åke Cervin-Ellqvist Söderkulla BK 10721.5 49.64
476 Ulla Westerlund - Björn Wenander Asperö-Brännö BK - Mölnlycke BS 10721.1 49.63
477 Jan Konar - Jan Ahlqvist BK Lyx 10720.8 49.63
478 Britta Kjellqvist - Bengt Kjellqvist Lerums BK 10717.0 49.62
479 Sven Lundh - Ingrid Lundh BK Zonen 10706.3 49.57
480 Birgitta Eriksson - Ulla-Britta Persson Vänersborgs BS 10702.0 49.55
481 Ronny Upphoff - Hans-Göran Larsson Steninge BK 10696.1 49.52
482 Lars Bergman - Torsten Westin Arvika BS 10691.1 49.50
483 Sven Müller - Anders Argelius Kullabygdens BK 10690.3 49.49
484 Leif Linder - John Ekdahl BK Hudik - Söderhamns BS 10686.4 49.47
485 Ingvor Almbratt - Lage Ahlström Åsa/Frillesås BK 10683.3 49.46
486 Elisabeth Lundquist - Håkan Ek BK Albrekts 10671.7 49.41
487 Bertil Morsing - Åke Johansson Väsbybridgen 10670.5 49.40
488 Erik Jönsson - Kerstin Martinsson Älmhults BK 10670.3 49.40
489 Zennica Hammar - Roger Ahlbom BK Hudik - Bergsjö BK 10669.3 49.39
490 Britt Cedergren - Karin Wiman Köp En Sol - Enköpings BS 10666.6 49.38
491 Freddy Sandahl - Kent Augustsson Tidaholms BK 10659.2 49.35
492 Christer Åström - Anita Säfström ABB BK 10655.3 49.33
493 Hans Rinnström - Lars Borgefeldt Sandvikens BK 10655.1 49.33
494 Ulla-Britt Lindmark - Ulla Hansson BK Zonen 10652.1 49.32
495 Bengt Lennartsson - Gabor Barath Växjöbridgen 10649.6 49.30
496 Mats Eriksson - Lars Johansson Sandvikens BK 10646.4 49.29
497 Björn Persson - Lars-Göran Högsell Hultsfred/Målilla BK 10641.6 49.27
498 Birgitta Olesen - Linda Hallgren Em-Pe Bridge - Lerums BK 10636.8 49.24
499 Bo Pettersson - Bengt Svensson BK Tre Sang, Helsingborg 10635.2 49.24
500 Kurt Andersson - Roar Onsö Förslövs BK 10634.7 49.23
501 Anita E Nilsson - Jan Vinäng BK Everfresh - Kronhusklubben 10634.0 49.23
502 Sven Sjöberg - Gunilla Andersson BK Everfresh 10628.3 49.21
503 Gunnar Löngårdh - Leif Dahl Borås BA 10624.1 49.19
504 Sixten Bengtsson - Åke Johansson Hids BK 10615.5 49.15
505 Örjan Eriksson - Arne Selander Smedstadens BK 10609.6 49.12
506 Margit Lundberg - Göran Hildh Mjölby BK 10606.3 49.10
507 Gösta Surén - Roland Rahm Väsbybridgen 10605.3 49.10
508 Ulla Skärberg - Jan Skärberg Hasslövs BK 10600.1 49.07
509 Kristina Sjöbring - Eva Eklöv Lerums BK 10598.1 49.07
510 Ingvar Bydén - Gunnar Englund Gnarps BK 10592.9 49.04
511 Renée Sundström - Dan Sundström Stigtomta BK 10590.3 49.03
512 Inger Grönqvist - Lars-Inge Grönqvist Lerums BK 10585.8 49.01
513 Marie-Anne Purhagen - Göthe Green Staffanstorps BK 10580.6 48.98
514 Maria Ohlsson - Jan Jönsson Laholms BK 10579.8 48.98
515 Inger Stein - Tord Knutsson Förslövs BK 10571.6 48.94
516 Lennart Fyhr - Ylva Grönlund Hede BK - Sandvikens BK 10571.3 48.94
517 Bo Reinholdsson - Ivan Ekström IFK Norrköping - Ej medlem 10570.8 48.94
518 Elisabeth Rydbäck - Linnar Holgersson Arvika BS 10567.4 48.92
519 Bengt Unné - Eva Unné Åhus BK 10563.6 48.91
520 Per Sintorn - Margaretha Sintorn BK Albrekts 10556.3 48.87
521 Ingrid Persson - Kenth Augustsson Åhus BK - Kristianstads BK 10553.9 48.86
522 Sonja Linde - Inge Nilsson Svedala BK 10552.4 48.85
523 Maud Johansson - Leif Johansson Kolmårdens BK 10549.2 48.84
524 Jan Rodenstam - Cecilia Rodenstam Svedala BK 10543.1 48.81
525 Lennart Håwi - Greta Persson Kullabygdens BK 10542.7 48.81
526 Christer Nilsson - Göran Johansson Laholms BK 10542.6 48.81
527 Barbro Josefsson - Kent Josefsson Askims BK 10539.8 48.80
528 Erik Sjöstrand - Sanny Syberfeldt Skövde BA 10538.1 48.79
529 Jan-Olof Ottosson - 52611 Ej medlem 10533.6 48.77
530 Peter Andersson - Birgitta Larsson BK Zonen 10526.5 48.73
531 Dag Larsson - Carina Sirberg Söderhamns BS 10524.2 48.72
532 Hans Kristenson - Göran Persson Slöinge BK 10512.9 48.67
533 Conny Svensson - Gunilla Svensson Askers. BK Singelton 10506.6 48.64
534 Ingemar Johansson - Nils-Erik Grusell Vänersborgs BS 10490.3 48.57
535 Mariette Persson - Eva-Lisa Frössberg Hultsfred/Målilla BK 10481.6 48.53
536 Gunvor Leghammar - Karl-Erik Nilsson BK Tre Sang, Helsingborg 10480.9 48.52
537 Per-Enar Hedlund - Stig Lander Arvika BS 10477.1 48.51
538 Bo Andersson - Bittan Andersson Ängelholms BS 10460.6 48.43
539 Lars-Erik Strand - Joel Forssell ABB BK - Motala Bridgeallians 10451.0 48.38
540 Anders Nilsson - Martin Keen Älmhults BK 10446.2 48.36
541 Björn Westling - Tage Bengtsson Borås BA 10444.0 48.35
542 Bengt Carlsson - Birgitta Carlsson Askers. BK Singelton - Motala Bridgeallians 10430.1 48.29
543 Birger Aronsson - Lennart Johansson Borås BA 10428.9 48.28
544 Ragnar Hjertonsson - Ann Hjertonsson Askims BK 10423.0 48.25
545 Harriet Hedlund - Per-Arne Fälldin Hjo BS 10418.0 48.23
546 P-A Blomqvist - Anders G Jonsson Nyköpings BS - Stigtomta BK 10410.7 48.20
547 Dag Höglund - Jan Odén Trollhättans BK 10399.4 48.15
548 Ingvar Adamsson - Rose-Marie Antonsson Strömstads BK 10396.8 48.13
549 Ann-Marie Stellan - Bo Stellan Lerums BK 10395.3 48.13
550 Ann-Britt Arvidsson - Inger Ottosson Förslövs BK 10393.3 48.12
551 Ingvar Ågren - Filippo Fonsati Växjöbridgen 10389.7 48.10
552 Kenneth Andersson - Peter Tångsten Ankarsrums Bridgeklubb 10377.8 48.05
553 Peter Larsson - Mats Södercrantz Sandvikens BK 10372.6 48.02
554 Siv Agrér - Christian Andersson Norrköpingsbridgen 10370.1 48.01
555 Arna Östh - Lennart Östh Åhus BK 10367.4 48.00
556 Roland Tjärnberg - Theresia Didriksson Hede BK 10367.1 48.00
557 Lennart Eriksson - Mikael Jutoft Östhammars BK 10361.1 47.97
558 Richard B Samuelsson - Inger Samuelsson Åhus BK 10350.9 47.92
559 Einar Jönsson - Tage Ericson BK Falkenberg - BK Allians, Halmstad 10348.3 47.91
560 Margareta Nordfeldt - Hans-E Karlsson ABB BK 10345.9 47.90
561 Tage Nyholm - Hans Åsander Norrköpingsbridgen - Enköpings BS 10336.7 47.86
562 Håkan Johansson - Per-Inge Karlsson Svenljunga BK 10334.9 47.85
563 Sven-Åke Nilsson - Lars-Gunnar Röök Lerums BK 10333.4 47.84
564 Gunnar Zimmerman - Birger Jedby IFK Norrköping 10333.0 47.84
565 Bo Carlsson - Ronald Holmström Skövde BA 10330.6 47.83
566 Kerstin Feller - Karlheinz Feller BK Everfresh 10330.2 47.82
567 Mona Andersson - Lars Johansson Tanums BK 10329.1 47.82
568 Elisabeth Knappe - Lars Waern Kullabygdens BK 10328.8 47.82
569 Karin Ahlm - Marianne Åkesson BK Tre Sang, Helsingborg 10324.3 47.80
570 Leif Malvefors - Anders Hantoft Laholms BK 10324.1 47.80
571 Jonny Påhlsson - Hans Jensen Hjo BS 10323.5 47.79
572 Jan Jensen - Tadashi Suzuki BK Everfresh - BK Lyx 10313.5 47.75
573 Pelle Strömberg - Cay Krug Harplinge BK - SPF Kvarnens BK 10307.9 47.72
574 Gun-Britt Nilsson - Guttlub Nilsson Sjöbo BK 10303.3 47.70
575 Börje Skoog - Alf Börjesson Askims BK 10301.0 47.69
576 Gun Grönqvist - Eva Klingspor Norrköpingsbridgen 10300.5 47.69
577 Arne Rosén - Annica Hallgren Hede BK 10297.2 47.67
578 Dan Sääf - Viola Sääf BK Allians, Halmstad 10295.7 47.67
579 Sig-Britt Dahlquist - Bengt Dalkvist Svedala BK 10291.6 47.65
580 Kjell Lövkvist - Sven-Erik Oskarsson BK Tre Sang, Helsingborg 10288.9 47.63
581 Kjell-Arne Engfors - Valter Jakobsson Svenljunga BK 10275.1 47.57
582 Karl-Erik Eriksson - Bengt Ove Olofsson Harplinge BK 10264.6 47.52
583 Magnus Arwidsson - Jan-Erik Carlsson Mjölby BK 10263.4 47.52
584 Marianne Timelin - Ann-Charlotte Wilhelmsson Bridgeklubben 2 Klöver - Armeria-Bridgen 10261.7 47.51
585 Pirjo Juuri-Oja (fin) - Erkki Juuri-Oja (fin) - 10257.2 47.49
586 Inga-Britt Andréasson - Bertil Sjöberg BK Albrekts 10251.4 47.46
587 Lars Ekerborn - Lilian Wikner Väsbybridgen - Väsbypensionärernas BF 10244.0 47.43
588 Lill Andersson - Elving Andersson IFK Norrköping - Norrköpingsbridgen 10231.2 47.37
589 Erik Olsson - Bertil Strand Mariestads BS - BK Ruter 10229.2 47.36
590 Gulli Ragnarsson - Karin Sandéhn Falköpings BS 10227.1 47.35
591 Magnus Fjällström - Kent Roxberg Smedstadens BK 10224.1 47.33
592 Elisabeth Malmberg - Kerstin Jarlö Kolmårdens BK - Stigtomta BK 10215.8 47.30
593 Anita Palmgren - Anna Maria Olsson Svedala BK 10214.8 47.29
594 Lars-Göran Olsson - Lars Johansson Borås BA 10213.7 47.29
595 Torbjörn Biskop - Folke Rostén Mariehamns BK 10212.9 47.28
596 Lotten Celander - Ebba Nilsson Staffanstorps BK 10210.6 47.27
597 Sven-Erik Persson - Carita Färe Laholms BK 10202.2 47.23
598 Hans Selander - Ann-Katrin Selander Slöinge BK 10200.4 47.22
599 Anita Beskov - Barbro Olsson Sandvikens BK 10192.5 47.19
600 Anders Manholm - Stig Sandklef Förslövs BK 10190.8 47.18
601 Anna-Lisa Hygstedt - Leif Karlsson Hultsfred/Målilla BK 10189.9 47.18
602 Sture Rundgren - Ann-Charlotte Tranvik Växjöbridgen 10177.1 47.12
603 Per-Ivar Aakeröy - Hallgrim Aakeröy ABB BK 10174.2 47.10
604 Kjell Gustafsson - Åke Carlsson Stenstorps BK 10163.7 47.05
605 Roland Stjernfeldt - Leif Larsson BK Tre Sang, Helsingborg 10156.7 47.02
606 Gunno Nilsson - Stefan Johnson Laholms BK 10155.3 47.02
607 Ingegerd Engström - Väinö Bistsjö Falköpings BS 10154.3 47.01
608 Birgit Nyberg - Jan Nyberg Ljungby BK 10150.7 46.99
609 Margareta Stenberg - Monica Christensson Askims BK 10146.8 46.98
610 Sören Ek - Björn Simonsson Asperö-Brännö BK - Askims BK 10138.7 46.94
611 Lars-Peter Grevillius - Lennart Särnholm Lerums BK 10138.3 46.94
612 Barbro Oscarson - Birgitta Kjellker-Nilsson Falsterbo BK - Bridgeklubben 2 Klöver 10133.4 46.91
613 Christer Petersson - Hans Eklund Gnesta BK 10122.9 46.87
614 Ulla-Britt Isaksson - Kärsti Martinsson Hjo BS 10117.8 46.84
615 Vigdis Hegland - Bengt Clase BK Albrekts 10117.5 46.84
616 Ulla Hindsén - Håkan Svensson BK Albrekts 10113.2 46.82
617 Lillemor Schultz - Allan Brolin Norrköpingsbridgen 10106.4 46.79
618 Sylve Nilsson - Nils Nilsson Ätrans BK 10089.6 46.71
619 Billy Grönlund - Göran Friberg Skövde BA 10084.0 46.69
620 Gerty Hansson - Bertil Hansson Staffanstorps BK 10078.9 46.66
621 Jörgen Svensson - Börje Olsson Svedala BK 10075.7 46.65
622 Stig Carlsson - Lennart Carlsson Askims BK 10070.5 46.62
623 Gunnel Johansson - Margareta Pettersson Steninge BK - Harplinge BK 10069.8 46.62
624 Eva Sulz - Gerhard Alexandersson Lerums BK 10069.8 46.62
625 Pontus Lindqvist - Els-Marie Södergren Uddevalla BF - Asperö-Brännö BK 10058.8 46.57
626 Lars Hansson - Sten Hansson Billeruds BK 10053.8 46.55
627 Lorang Olsson - Bodil Olsson Kullabygdens BK 10043.3 46.50
628 Lillemor Zander - Dennis Marklund Enköpings BS 10041.6 46.49
629 Ingegärd Larsson - Sune Larsson Sjöbo BK 10041.3 46.49
630 Ingegerd Johansson - Tony Chaaya Hede BK 10040.3 46.48
631 Boris Johansson - Stig Sundell VBS Aros - ABB BK 10038.8 46.48
632 Roger Lindholm - Birgitta Lindholm Ankarsrums Bridgeklubb 10024.7 46.41
633 Klas Jörgensen - Jan-Olof Wikstrand BK Tre Sang, Helsingborg - Kullabygdens BK 10023.2 46.40
634 Eva Silvén - Birgitta Frödin Arvika BS 10007.3 46.33
635 Göran Ekblad - Christina Ekblad Staffanstorps BK 10006.4 46.33
636 Lenah Lindblom - Ylva Lasson Svedala BK 10001.0 46.30
637 Jutta Ingvarsson - Lars Feuk BK Tre Sang, Helsingborg 9997.0 46.28
638 Thomas Wedin - Albert Jasnisky Skövde BA 9990.9 46.25
639 Ingrid Fridström - Ulla Maria Ringqvist IFK Norrköping 9989.6 46.25
640 Hans Cederlid - Annika Cederlid Laholms BK 9986.6 46.23
641 Jörgen Berg - Birgitta Hegestrand Förslövs BK 9983.9 46.22
642 Alve Wulff - Henning Ericsson Växjöbridgen 9974.9 46.18
643 Bengt Swensson - Åke Wallin Söderhamns BS 9967.3 46.15
644 Per-Anders Sjögren - Lennart Sjödin Bergsjö BK - Gnarps BK 9965.2 46.14
645 Sven-Axel Jägryd - Birger Högberg BK Albrekts 9961.3 46.12
646 Lena Franzén - Kjell Winther Åhus BK 9957.2 46.10
647 Sune Larsson - Bo Lennart Karlberg IFK Norrköping 9941.3 46.02
648 Harriet Karlsson - Sölve Nilsson Älmhults BK 9934.2 45.99
649 Ingemar Ekwall - Lena Wahlberg BK Everfresh - Frölunda BS 9932.4 45.98
650 Synnöve Pussinen - Ann-Catrin Rostén Mariehamns BK 9926.3 45.95
651 Kjell-Åke Kristiansson - Bo Karlsson Sjöbo BK 9914.8 45.90
652 Sten Alfredsson - Olle Nordström Växjöbridgen 9905.8 45.86
653 Curt Marcusson - Bertil Eskilstorp Salamandern/Wasa - Askims BK 9898.6 45.83
654 Per-Axel Eliasson - Björn Rosén Skövde BA 9898.2 45.83
655 Siv Haeger - Inger Thörnqvist BK Everfresh - Askims BK 9878.1 45.73
656 Per-Anders Åström - Yhlva Dahl Hede BK 9875.7 45.72
657 Harald Nilsson - Elsa Nilsson Västra Bjäre BK 9874.6 45.72
658 Doris Brorsson - Rune Erlandsson Ätrans BK 9870.2 45.70
659 Annicka Wahlgren - Eva Hjärtström Älmhults BK 9860.9 45.65
660 John Wikstrand - Olle Isaksson BK Everfresh 9854.2 45.62
661 Erik Lindelöf - Henrik Nilsson ABB BK 9849.9 45.60
662 Inge Salmeus - Jan Nyström BK Tre Sang, Helsingborg 9835.2 45.53
663 Rune Wård - Kerstin Höög Södertälje BS 9834.0 45.53
664 Bengt Larsson - Sujata Sardesai ABB BK 9827.1 45.50
665 Ässy Sandéhn - Sten Gustavsson Falköpings BS 9818.6 45.46
666 Olle Fineman - Ingrid Fineman Strömstads BK 9814.3 45.44
667 Elisabeth Jeppsson - Tomas Jeppsson Mölnlycke BS 9812.7 45.43
668 Olle Johansson - Jan-Inge Troedsson BK Falkenberg 9809.5 45.41
669 Allan Möller - Bernt Fernlund Bergsjö BK - BK Hudik 9802.7 45.38
670 Britt Larsson - Olle Hedman Frölunda BS - BK Tre Sang, Helsingborg 9795.9 45.35
671 Henry Lindal - Bo Persson Svedala BK 9791.3 45.33
672 Åke Ståhl - Frank Pettersson Åhus BK 9785.5 45.30
673 Britt Hansson - Stig Björn IFK Norrköping 9784.2 45.30
674 Gunnel Karlström - Jan Karlström Bridgeklubben 2 Klöver 9781.0 45.28
675 Gunnel Gustavsson - Olle Gustavsson Tibro BK 9779.0 45.27
676 Roger Persson - Björn Thorselius Lerums BK 9776.8 45.26
677 Eva Karlsson - Anne-Marie Därth Skövde BA 9768.5 45.22
678 Rolf Bohman - Carl-Bertil Carlsson VBS Aros - ABB BK 9760.4 45.19
679 Carina Mörneby - Lars-Erik Larsson Vänersborgs BS 9738.1 45.08
680 Jan-Erik Öberg - Lars Hammarström Södertälje BS 9731.5 45.05
681 Mats Bodén - Per-Erik Eriksson ABB BK 9716.1 44.98
682 Tommy Rhedin - Dag Thundal Lerums BK 9703.8 44.92
683 Ingela Johansson - Gert-Arne Johansson Slöinge BK 9700.5 44.91
684 Anna Hallberg - Lena Danielsson Åmåls BS 9699.2 44.90
685 Sven Bolinder - Britt-Marie Rönn Kullabygdens BK 9691.7 44.87
686 Jan Boman - Vera Enbarr Sandvikens BK 9686.6 44.85
687 Bengt-Åke Fransson - Margareta Grogarn Veddige BS 9681.7 44.82
688 Claes-Göran Hansson - Birgitta Johansson Bridgeklubben 2 Klöver - Pri-Bri 1936 9678.1 44.81
689 Nancy Westerdahl - Helena Boije Munka Ljungby BS - Ej medlem 9672.0 44.78
690 Matz Nilsson - Jan Beckman BK Tre Sang, Helsingborg 9664.8 44.74
691 Tommy Berntsson - Agneta Pergård Åhus BK 9647.8 44.67
692 John Kristensson - Ingrid Kristensson Staffanstorps BK 9646.8 44.66
693 Eva Malmström - Britt Marie Lind Stigtomta BK 9630.3 44.58
694 Sten Larsson - Sigrid Larsson Skövde BA 9627.0 44.57
695 Inger Hossmark - Lennart Dahlquist Staffanstorps BK 9622.0 44.55
696 Solweigh Andersson - Yvonne Thalén Karlstads BK - BK Skogsstjärnan 9621.1 44.54
697 Paul Persson - Bo Hyberg Kullabygdens BK 9598.6 44.44
698 Kenneth Broberg - Uno Liljekvist Ängelholms BS 9591.7 44.41
699 Annika Melin - Irene Lundberg Billeruds BK 9574.2 44.33
700 Birgit Lindén - Ann-Marie Bolling Staffanstorps BK 9567.3 44.29
701 Carina Stjernfeldt - Eva Gustafsson BK Tre Sang, Helsingborg 9563.6 44.28
702 Gunnar Karlsson - Alf Carlsson Ätrans BK 9562.2 44.27
703 Dan Landström - Monica Jansson Östhammars BK 9554.8 44.24
704 Kjell-Åke Fridh - Irene Dahlquist Staffanstorps BK 9552.8 44.23
705 Anders Olofsson - Leif Hugo Mjölby BK 9551.0 44.22
706 Harry Ullberg - Anna-Lisa Mårland Arvika BS 9540.1 44.17
707 Anders Sidenvall - Per Dahl Ej medlem 9538.1 44.16
708 Eva Hagman - Britta Borg Älmhults BK - Laholms BK 9532.4 44.13
709 Gunnar Flinta - Ruth Holm BK Zonen 9515.7 44.05
710 Christer Franzén - Dieter Patzschke Skövde BA 9512.5 44.04
711 Helena Larsson - Irja Sternberg ABB BK 9508.3 44.02
712 Bengt Andersson - Gert Johansson Lerums BK 9498.4 43.97
713 Rolf Boberg - Gunilla Cedermark Bridgeklubben 2 Klöver 9497.5 43.97
714 Ben Öhberg - Karl-Olof Gustafsson Mariehamns BK 9495.4 43.96
715 Arne Sjöblom - Anders Hjelm Bergsjö BK 9487.0 43.92
716 Per Andersson - Jan-Olov Bergh Billeruds BK 9463.6 43.81
717 Arne Ivarsson - Birgitta Sundborg Tanums BK 9462.9 43.81
718 Gunnar Nilsson - Lennart Andersson Söderkulla BK 9460.4 43.80
719 Dag Såge - Jan Svensson Kolmårdens BK 9460.0 43.80
720 Jan-Erik Elmered - Sigvard Olson Skövde BA 9449.8 43.75
721 Lillemor Åkerdahl - Leif Åkerdahl BK Stopp 9444.9 43.73
722 Elvi Sjöstedt - Lilly Mårtensson BK Zonen 9439.6 43.70
723 Stig Engman - Jan Fager Vänersborgs BS - Hunnebostrands BK 9436.3 43.69
724 Karin Persson - Knut Persson Ej medlem 9436.0 43.69
725 Eva Wedham - Gun Johansson Vänersborgs BS 9430.7 43.66
726 Siv Gustavsson - Gunnar Boström Filbyter Bridge - Ljungsbro BK 9420.3 43.61
727 Jan Lundahl - Hans Ohlin Kullabygdens BK 9418.4 43.60
728 Benny Lejonqvist - Peter Törndahl Ankarsrums Bridgeklubb 9409.4 43.56
729 Rolf Åström - Roland Svensson BK Tre Sang, Helsingborg 9407.3 43.55
730 Hans Jönsson - Bertil Andersson Pri-Bri 1936 - Sjöbo BK 9400.5 43.52
731 Karin Lönnergård Grevendahl - Jan Grevendahl Bridgeklubben 2 Klöver 9399.8 43.52
732 Erik Pettersson - Börje Olsson BK Hudik 9378.8 43.42
733 Ulla Hansson - Gullan Johansson Vänersborgs BS 9354.9 43.31
734 Åke Loftén - Ingemar Von Rosen Kullabygdens BK 9347.7 43.28
735 Berit Pettersson - Ann-Kristin Tunesson Kolmårdens BK 9340.1 43.24
736 Birgitta Andersson - Bengt Nylund Stigtomta BK 9338.7 43.23
737 Leif Stening - Per Stening Staffanstorps BK 9337.4 43.23
738 Gunilla Moll - Karin Sjöholm Sjöbo BK 9331.9 43.20
739 Kjell-Åke Pålsson - Birgitta Bornestav BK Tre Sang, Helsingborg 9330.1 43.20
740 Inger Holmer - Bengt Pettersson Mjölby BK 9328.2 43.19
741 Lena Nilsson - Karl-Eric Nilsson Frölunda BS 9319.4 43.15
742 Inger Eriksson - Elsie Robertsson Askers. BK Singelton 9314.9 43.12
743 Karin Ulfsparre - Barbro Sandelin Askims BK 9314.8 43.12
744 Ulf Malmberg - Bo Algemark Lerums BK 9313.9 43.12
745 Ulf Rilbe - Karin Rilbe ABB BK 9313.2 43.12
746 Margit Nilsson - Asta Andersson Sjöbo BK 9306.0 43.08
747 Leif Karlsson - John Johnsson Sandvikens BK 9305.9 43.08
748 Bo Grunander - Dan Danielsson Väsbybridgen 9301.6 43.06
749 Birgit Larsson - Anita Svensson Staffanstorps BK - Laholms BK 9284.6 42.98
750 Lisbeth Öhlin - Jarl Hedin Smedstadens BK 9282.2 42.97
751 Hagbert Svensson - Berny Wadman Stigtomta BK 9281.0 42.97
752 Kjell-Erik Högberg - Sven Andersson Arvika BS 9272.1 42.93
753 Bengt Dahl - Per-Ove Persson BK Zonen 9269.9 42.92
754 Lars Viksten - Erland Gustavsson Veddige BS 9254.8 42.85
755 Ulla-Britt Johansson - Margit Nordström ABB BK 9254.0 42.84
756 Gudrun Herbst - Margareta Sederholm Stigtomta BK 9252.7 42.84
757 Ulla Nordström - Birgitta Sandwall Askims BK 9249.9 42.82
758 Ann Sterner - Gun Rieman Åhus BK 9243.6 42.79
759 Ulf Ljunggren - Marianne Johansson Väsbybridgen 9231.2 42.74
760 Ruth Karlsson - Elsbeth Carlsson Stigtomta BK 9224.4 42.71
761 Maritha Jensen - Aage Jensen Hultsfred/Målilla BK 9221.9 42.69
762 Birgitta Möller - Gunnel Artmann ABB BK 9205.1 42.62
763 Kajsa Haglöf - Ulla Malmsten Askims BK 9199.6 42.59
764 Gerd Stylander - Göran Stylander Mariestads BS 9190.5 42.55
765 Kenneth Svensson - Ralf Karlsson Skövde BA 9188.5 42.54
766 Jörgen Hirschfeldt - Bodil Andersson Hammarö BK 9185.8 42.53
767 Maj-Lis Dahlberg - Bengt-Arne Bengtsson Mjölby BK 9184.4 42.52
768 Karl Karlsson - Stig Svensson Ätrans BK 9181.4 42.51
769 Anders Axelsson - Jan-Olof Dahl Svenljunga BK 9180.4 42.50
770 Alice Hedström - Roland Lundén Sandvikens BK 9179.0 42.50
771 Inger Ekberg - Gerth Ekberg BK S:t Gertrud - Söderkulla BK 9172.2 42.46
772 Sven Persson - Elvy Öberg Romeleåsens BK 9165.7 42.43
773 Sune Nilsson - Karl-Bertil Bengtsson Slöinge BK 9160.2 42.41
774 Leif Thuresson - Tord Ericsson Växjöbridgen 9159.0 42.40
775 Göran Carlsson - Bengt Carlsson Hjo BS 9153.4 42.38
776 Sune Wahlström - Nina Wahlström BK Everfresh 9151.5 42.37
777 Inger Hedström - Berit Böös BK Albrekts 9128.2 42.26
778 Birgitta Lindström - Ulf Lindström Åhus BK 9119.0 42.22
779 Bertil Hultman - Bo Werner BK Everfresh - Frölunda BS 9118.5 42.22
780 Lennart Asplund - Annika Sundelin Karlstads BK 9115.3 42.20
781 Gunilla Möllervärn - Gun Csellich ABB BK 9109.7 42.17
782 Evert Larsson - Per-Åke Hidendahl Hids BK 9099.4 42.13
783 Lennart Andersson - Kurt Henocksson IFK Norrköping 9086.7 42.07
784 Erik Fredriksson - Sune Gustavsson Strömstads BK 9074.6 42.01
785 Monica Söderbaum - Ulla Sislegård BK Albrekts 9061.1 41.95
786 Berit Sundberg - Ulla Gasslander Vänersborgs BS 9053.9 41.92
787 Ann Börtemark - Arne Börtemark Mjölby BK 9053.1 41.91
788 Ulla Littrén - Maud Ihd Bridgeklubben 2 Klöver 9051.8 41.91
789 Gert Liljerup - Hans Olof Johlbring Hids BK - Svenljunga BK 9037.4 41.84
790 Björn Nederfeldt - Birgitta Deutgen Väsbypensionärernas BF 9033.7 41.82
791 Ulla-Britta Adelswärd - Ann-Charlotte Mårtensson Älmhults BK 9015.4 41.74
792 Brita Björkdahl - Tore Carlsson Hjo BS 9004.6 41.69
793 Ingrid Andersson - Roland Spångberg Billeruds BK 8987.8 41.61
794 Lennart Quick - Sten Löwing Carlsborgs BK 8983.4 41.59
795 Bertil Ljungars - Inger Hjalmarsson Mjölby BK 8961.3 41.49
796 Anita Carlsson - Håkan Fahlström Hultsfred/Målilla BK - Kisa BS 8960.8 41.49
797 Maud Sandström - Johnny Rosén Söderhamns BS 8960.5 41.48
798 Dagny Karlsson - Kenneth Wacker Hultsfred/Målilla BK 8956.2 41.46
799 Kent Strandman - Thomas Edström ABB BK 8948.0 41.43
800 Göte Bergsten - Stellan Junefelt Skövde BA 8944.4 41.41
801 Stanley Lysell - Gerd Andersson Strömstads BK 8934.2 41.36
802 Lizzi Halvarsson - Göran Bergljung IFK Norrköping 8912.4 41.26
803 Lena Geiborg - Margareta Lagerman Falköpings BS 8910.5 41.25
804 Gunn Sundström - Micael Olausson BK Björken - Mariehamns BK 8905.1 41.23
805 Gunnel Johansson - Mona Lundh Staffanstorps BK 8899.6 41.20
806 Lena Claesson - Leif Claesson BK Ruter 8890.6 41.16
807 Torsten Lennermo - Ziza Jovic BK Albrekts 8886.6 41.14
808 Birgitta Olsson - Evert Ramström Älmhults BK - Ryds BK 8867.2 41.05
809 Rolf Ewreskär - Elizabeth Ewreskär Askims BK 8847.5 40.96
810 Solveig Åström - Gerd Forsberg Väsbybridgen 8842.5 40.94
811 Ingegerd Hjertsäll - Carl-Gustaf Hjertsäll Staffanstorps BK 8836.5 40.91
812 Sven-Åke Fredriksson - Enar Harrysson Hultsfred/Målilla BK 8834.5 40.90
813 Kerstin Venäll - Lars Mattsson Östhammars BK 8822.5 40.84
814 Mats Larsson - Ingrid Larsson BK Zonen 8811.8 40.80
815 Märta Eriksson - Olle Adolfsson Rimbo BK 8806.7 40.77
816 Christina Berthag - Håkan Swärd Slöinge BK 8804.3 40.76
817 Gunilla Kjällmyr - Sven-Åke Nilsson - 8792.2 40.70
818 Gull Johansson - Gurli Holmqvist Åhus BK 8775.1 40.63
819 Birgitta Almgren - Carin Widmark Trelleborgs BS 8769.2 40.60
820 Lars Törnlund - Conny Bohman Ankarsrums Bridgeklubb 8765.3 40.58
821 Christina Bende - Mats Bende Tidaholms BK 8759.0 40.55
822 Marguerithe Lundberg - Gert-Inge Öman Enköpings BS 8749.6 40.51
823 John-Olof Karlsson - Leif Bjurström Hjo BS 8748.6 40.50
824 Christa Berlin - Annemarie Ritzau Staffanstorps BK 8748.3 40.50
825 Gunilla Nordqvist - Lars Nordqvist Väsbybridgen 8738.0 40.45
826 Britt-Marie Wahlgren - Jürgen Schildt Lerums BK - Partille BK 8712.8 40.34
827 Pär Alvarsson - Bo Sjöström Hultsfred/Målilla BK 8707.5 40.31
828 Torsten Karlsson - Ulf Frimodig Gnesta BK - Trosa BS 8703.3 40.29
829 Brita Alkhagen - Birgitta Bengtsson BK Albrekts 8702.3 40.29
830 Siv Forsell - Göran Nilsson Söderkulla BK 8701.9 40.29
831 Sten Öman - Hans Brolin Borås BA 8691.9 40.24
832 Owe Strand - Hans Rolander Sandvikens BK 8689.9 40.23
833 Bertil Carlsson - Ann-Helén Anneflod Tanums BK 8663.2 40.11
834 Arne Karlsson - Dick Hägglund Gnesta BK 8659.5 40.09
835 Leif Liljeblad - Lars Björk Väsbybridgen 8635.6 39.98
836 Conny Johansson - Göte Eriksson Kolmårdens BK 8624.3 39.93
837 Ulla Enliden - Barbro Mowitz Skövde BA 8616.6 39.89
838 Carl Sterner - Yvonne Johnfors Åhus BK 8612.0 39.87
839 Jan-Olof Siby - Markku Harald Borås BA 8605.6 39.84
840 Anders Persson - Ola Ström Laholms BK 8597.3 39.80
841 Thim Larsson - Anita Lindberg Nyköpings BS - Stigtomta BK 8590.1 39.77
842 Birgitta Iwarson - Krister Bång BK Lyx - Kronhusklubben 8588.5 39.76
843 Ulf Nilsson - Finn Oulie BK Everfresh 8578.5 39.72
844 Gun-Britt Enroth - Sonia Bånghäll BK Albrekts 8547.7 39.57
845 Anders Lundin - Håkan Josefsson Hids BK 8531.7 39.50
846 Bengt Björk - Eva Björk Billeruds BK 8505.9 39.38
847 Birgitta Hogendoorn - Tyra Romner Staffanstorps BK 8502.4 39.36
848 Ulla Wästberg - Hans Wästberg Söderkulla BK 8493.0 39.32
849 Birgitta Wegemyr - Lars Wegemyr Skövde BA 8472.9 39.23
850 Arne Bergström - Britt Lundberg Väsbybridgen 8472.8 39.23
851 Lena Johansson - Britt Bååth BK Zonen 8453.2 39.13
852 Ulla Hasselberg - Bo Hydén Ödeshögs BK 8447.6 39.11
853 Kent Eriksson - David Johansson Skövde BA 8438.8 39.07
854 Peter Moricz - Lotta Lundberg Pri-Bri 1936 - Malmö BK 8427.5 39.02
855 Kjell-Åke Lind - Anders Karlsson Falköpings BS - Stenstorps BK 8418.6 38.98
856 Tore Bergner - Stig-Gunnar Andersson Söderhamns BS 8398.7 38.88
857 Åke Gustavsson - Lars Bergfeldt Veteran - Arvika BS 8378.4 38.79
858 Hugo Tham - Bengt Peterson BK Albrekts 8372.9 38.76
859 Ingbritt Lansenfeldt - Gunilla Hellström Lerums BK 8346.1 38.64
860 Bo Andersson - Marie Myrhage Frölunda BS 8346.0 38.64
861 Ingvar Andersson - Jan Gustafsson BK Albrekts 8332.6 38.58
862 Lennart Norling - Anders Åhslund Gnarps BK 8319.4 38.52
863 Hans Hedblom - Bertil Bengtsson Söderhamns BS 8295.6 38.41
864 Marianne Andersson - Åke Lindström Ellstorps BK 8290.2 38.38
865 Lena Törnqvist - Agneta Eriksson Gnarps BK - Bergsjö BK 8289.8 38.38
866 Rune Patriksson - Carl Aldén Vänersborgs BS 8287.3 38.37
867 Kersti Ekholm - Hans Westberg Söderhamns BS - BK Hudik 8284.2 38.35
868 Willy Norlin - Arne Norlin Sällskapet, Ronneby - BK S:t Erik 8280.9 38.34
869 Kjell Viklund - Gun Olsson BK Stopp 8280.4 38.34
870 Irene Erenbo - Paul Öström Hultsfred/Målilla BK 8276.3 38.32
871 Ivan Somlo - Leif Falk Askims BK - Salamandern/Wasa 8236.6 38.13
872 Anders Jonsson - Bengt Grinell Stigtomta BK 8219.9 38.05
873 Hans Sääf - Anna-Maj Sääf Kolmårdens BK 8205.5 37.99
874 Marie-Anne Gustafsson - Gunilla Hedberg Lerums BK 8198.8 37.96
875 Inga-Lill Stenberg - Gun Hirvonen BK Viva - Mölnlycke BS 8104.2 37.52
876 Märta Mirow - Berit Stenström Bridgeklubben 2 Klöver 8092.9 37.47
877 Lars-Åke Wickman - Bertil Högberg Arvika BS 8089.5 37.45
878 Kerstin Karlsson - Per Ekelin ÄBS - Ängelholms BS 8075.8 37.39
879 Lars-Eric Thedeby - Greger Sundgren Laholms BK 8071.9 37.37
880 Kerstin Persson - Peggy Forsberg Gnesta BK 8022.6 37.14
881 Knut Knutsson - Bo Lundstedt Förslövs BK 8005.0 37.06
882 Annica Ek - Maud Larsson Sandvikens BK 8001.4 37.04
883 Barbro Lindberg - Anna-Lena Eriksson Askims BK 7976.6 36.93
884 Lena Belin - Kerstin Jarvenius BK Tre Sang, Karlstad - BK Skogsstjärnan 7966.9 36.88
885 Björn Tuvung - Ivar Åkerman Askims BK 7889.3 36.52
886 Gurli Lindén - Eivor Delin Vänersborgs BS 7871.4 36.44
887 Bengt Franzén - Inge Wilsson Skövde BA 7868.0 36.43
888 Barbro Cronholm - Gerd Wilhelmsson Bridgeklubben 2 Klöver - BK Zonen 7856.5 36.37
889 Ann-Sophie Andersson - Björn Johansson Rimbo BK 7838.1 36.29
890 Lena Olofsson - Eva Mattsson Askims BK - BK Everfresh 7821.7 36.21
891 Ann-Christin Schultz - Anna Andersson BK Zonen - Staffanstorps BK 7807.1 36.14
892 Marianne Kruse - Gunvor Johansson Enköpings BS 7800.4 36.11
893 Lennart Johansson - Ulla Johansson Veddige BS 7778.0 36.01
894 Åke Sjöstrand - Lena Sjöstrand Sjöbo BK 7728.1 35.78
895 Margareta Ringberg - Gunvor Fallenius Bridgeklubben 2 Klöver 7723.8 35.76
896 Lena Wass - Kjell Wass Ätrans BK 7720.0 35.74
897 Eva Svensson - Ruth Hansson Förslövs BK 7619.2 35.27
898 Gunnar Tollén - Birgitta Tollén Kolmårdens BK 7581.6 35.10
899 Ulf Carlsson - Olle Lundh Förslövs BK 7577.1 35.08
900 Niklas Treier - Brittmarie Helgesson Tanums BK 7576.7 35.08
901 Meg Olsson - Stig Nilsson Kullabygdens BK 7555.9 34.98
902 Anita Nyrén - Ulla Nyholm Norrköpingsbridgen 7537.0 34.89
903 Gunilla Petterson - Karin Ekström Stigtomta BK 7500.1 34.72
904 Rigmor Öhlander - Ann-Marie Larsson Smedstadens BK 7492.5 34.69
905 Jan-Erik Fjäll - Lars Sundelöf BK Tre Sang, Helsingborg 7476.4 34.61
906 Margareta Carlsson - Carina Jonsson Askers. BK Singelton 7456.4 34.52
907 Kjell Thuresson - Barbro Nilsson Sjöbo BK 7436.6 34.43
908 Johan Möller - Kent Bengtsson TBS Scania 7429.4 34.40
909 Tom Börjeson - Bengt Lundberg Billeruds BK - Åmåls BS 7422.1 34.36
910 Sven-Åke Nilsson - Bodil Nilsson Åhus BK 7409.4 34.30
911 Iver Jensen - Solveig Persson Östhammars BK 7373.7 34.14
912 Birgitta Lindberg - Gunnel Lind BK Albrekts 7361.7 34.08
913 Inga-Britta Svensson - Egon Svensson Ankarsrums Bridgeklubb 7193.7 33.30
914 Birgitta Renhorn - Britt Sundgren Hede BK 7183.1 33.26
915 Ingvor Olsson - Bengt Olsson Slöinge BK 7059.2 32.68
916 Boh Tivesten - Sibylla Tivesten Vänersborgs BS 7033.8 32.56
917 Josef Falfors - Gizella Falfors Borås BA 6959.0 32.22
918 Sammy Rahmqvist - Jaakko Sarasalo ABB BK 6874.6 31.83
919 Lars Hasselgren - Bertil Bengtsson Steninge BK 6857.3 31.75
920 Lennart Jonasson - Catarina Skau Smedstadens BK 6801.5 31.49
921 Lennart Svensson - Johnny Larsson Veddige BS 6738.3 31.20
922 Birgitta Frisk - Leena Savander Mariestads BS - BK Ruter 6653.7 30.80
923 Kerstin Schoug - Arne Jönsson Staffanstorps BK 6592.7 30.52
924 Per Örneblad - Betty Ramström Stockholms Dövas BK 6377.8 29.53
925 Kristina Larsson - Anita Ljunggren Svedala BK 6369.2 29.49
926 Eva Madsen - Laila Blomdahl BK Tre Sang, Helsingborg 6345.6 29.38
927 Lars Franklin - Lars Ellgren Söderhamns BS 6218.9 28.79
928 Ulla Ryblom - Eva Waak BK Zonen 6065.7 28.08
929 Thore Jirståhl - Kerstin Eriksson Östhammars BK 6011.6 27.83