Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Nord med Pär Unander mot Jesper Rundin och Erik Franzén | ||||||||
1 | 4 S= | 420 | 10 | 71% | 10 | 71.0% | 5E6DKn63KD8752 | EKKn107372E98109 |
2 | 3NT Ö+1 | -430 | 13 | 93% | 23 | 82.0% | ED965964106533 | 74E72Kn8749752 |
Rond 2, som Nord med Gösta Edström mot Sven-Erik Emanuelsson och Nils Eliasson | ||||||||
3 | 1NT Ö+2 | -150 | 14 | 100% | 37 | 88.0% | 98369861087654 | KD42KDKn5310743 |
4 | 4 Ö= | -620 | 0 | 0% | 37 | 66.0% | 54D869632EKn83 | EK3932D54D1075 |
Rond 3, som Syd med Gudrun Samuelsson mot Roger Alfredsson och Britt-Marie Gallon | ||||||||
5 | 2 S= | 110 | 11 | 79% | 48 | 68.6% | 8643EKD91072D8 | 92Kn743EKn95Kn52 |
6 | 3 N+1 | 170 | 7 | 50% | 55 | 65.5% | 10842D72E53EK10 | 7KKn1093DKn98632 |
Rond 4, som Öst med Britt-Marie Gallon mot Nils Eliasson och Dorothy Tägt | ||||||||
7 | 5 Ö-1 | -100 | 3 | 21% | 58 | 59.1% | D962964KD10952 | KKn10ED5D32EKn84 |
8 | 5 V-2 | -100 | 5 | 36% | 63 | 56.2% | KD104DKn85Kn7642 | 853EK7643E54K |
Rond 5, som Nord med Peter Nohrén mot Joyce Fahlstad och Sven-Erik Emanuelsson | ||||||||
9 | 1NT N-1 | -50 | 0 | 0% | 63 | 50.0% | ED5E6D985EKn43 | Kn109D75210632K8 |
10 | 3 N-1 | -100 | 12 | 86% | 75 | 53.6% | D953EKnKn952E52 | 102KD1098687876 |
Rond 6, som Nord med Mats Häll mot Frank Lundh och Sören Vintheimer | ||||||||
11 | 3NT N= | 400 | 10 | 71% | 85 | 55.2% | D9547ED1096EKD | KnEDKn943736542 |
12 | 1NT Ö+4 | -210 | 4 | 29% | 89 | 53.0% | Kn6542K873Kn106D | K731094KD87472 |
Rond 7, som Öst med Jesper Rundin mot Lambert Johannesson och HÃ¥kan Jonasson | ||||||||
13 | 4 N= | -620 | 2 | 14% | 91 | 50.0% | D63KKn853EKn1086 | E9764973D7532 |
14 | 4 V-2 | -100 | 2 | 14% | 93 | 47.4% | K10864E63109532 | K107532ED22EK7 |
Rond 8, som Syd med Rogert Deiwall mot Peter Nohrén och Gudrun Samuelsson | ||||||||
15 | 2NT N+2 | 180 | 0 | 0% | 93 | 44.3% | D9K102EK10532105 | K752EKn5D7K874 |
16 | 4 Ö-2 | 200 | 12 | 86% | 105 | 46.9% | D82KKn65487E73 | Kn1043EKn10628642 |
Rond 9, som Syd med Eric Arvidsson mot Mats Wilkenson och Gösta Edström | ||||||||
17 | 4D V-2 | 300 | 14 | 100% | 119 | 50.0% | D93273EK9EK84 | Kn865462Kn10Kn1093 |
18 | 3 S-2 | -200 | 0 | 0% | 119 | 47.2% | KKn1072Kn9E83E86 | D63K1075472743 |
Rond 10, som Väst med Nils Eliasson mot Mats Hamp och Pär Unander | ||||||||
19 | 3 V+2 | 150 | 2 | 14% | 121 | 45.5% | EKKn644EDKn10974 | D1092D53EKKn1098 |
20 | 3NT S+1 | -630 | 3 | 21% | 124 | 44.2% | D654964E107284 | 1087Kn103Kn9EKn962 |
Rond 11, som Öst med Mats Unander mot Jonas Engström och Hans-Erik Hedström | ||||||||
21 | 3NT Ö-1 | -50 | 2 | 14% | 126 | 42.8% | EKn8KE9432EK53 | 10742ED10687658 |
22 | 4 Ö-1 | -100 | 3 | 21% | 129 | 41.8% | EKn9753KE9EKKn5 | 104DKn104Kn32D643 |
Rond 12, som Väst med Per Norman mot HÃ¥kan Jonasson och Sören Vintheimer | ||||||||
23 | 2 S-2 | 200 | 11 | 79% | 140 | 43.4% | E5102E109D107642 | D943KD86538E3 |
24 | 4 Ö= | 420 | 7 | 50% | 147 | 43.7% | Kn652D103DKn942K | EK10872E1083EKn10 |
Rond 13, som Syd med Ingela Nelander Häll mot Gudrun Samuelsson och Andreas Jansson | ||||||||
25 | 6 N= | 980 | 13 | 93% | 160 | 45.7% | D64E3Kn952EKn73 | EKKn93ED1086K65 |
26 | 2NT S= | 120 | 10 | 71% | 170 | 46.7% | DKn2DKnK642E1084 | E7K843873KKn65 |
Rond 14, som Öst med Inga-Lis Larsson mot Elisabeth Helsing och Per Norman | ||||||||
27 | 3NT S-1 | 50 | 13 | 93% | 183 | 48.4% | 10859532D98296 | D64EKn7K10310743 |
28 | 1NT V+2 | 150 | 14 | 100% | 197 | 50.2% | D76Kn1085729752 | K84ED62E63K86 |
Rond 15, som Väst med Andreas Jansson mot Eric Arvidsson och Rogert Deiwall | ||||||||
29 | 4 V+2 | 680 | 3 | 21% | 200 | 49.2% | 6Kn108654DKn6E64 | EKDEK979K10975 |
30 | 3 N+1 | -170 | 9 | 64% | 209 | 49.7% | Kn82DKnK8769643 | ED954K310432D10 |
Rond 16, som Syd med Mats Wilkenson mot Inga-Lis Larsson och Mats Hamp | ||||||||
31 | 3 N-1 | -100 | 2 | 14% | 211 | 48.5% | 87542EK43102E5 | ED985K9763D97 |
32 | 3 N-3 | -150 | 0 | 0% | 211 | 47.0% | ED9Kn54Kn10810653 | 1076D96EK6DKn98 |
Rond 17, som Väst med HÃ¥kan Nordström mot Mats Unander och Erik Franzén | ||||||||
33 | 3D Ö-4 | -800 | 0 | 0% | 211 | 45.6% | D108432KKn105E94 | 696542ED108276 |
34 | 3 V-1 | -50 | 11 | 79% | 222 | 46.6% | ED876582E32Kn6 | K2K94Kn85410932 |
Rond 18, som Väst med Erik Franzén mot Britt-Marie Gallon och Dan Nordberg | ||||||||
35 | 2NT N+1 | -150 | 4 | 29% | 226 | 46.1% | 105K102KD9865Kn7 | Kn976429873ED3 |
36 | 2NT N= | -120 | 9 | 64% | 235 | 46.6% | Kn985DKn86108662 | K631043EKD7875 |
Rond 19, som Väst med Joyce Fahlstad mot Per Norman och Pär Unander | ||||||||
37 | 2 S= | -110 | 9 | 64% | 244 | 47.1% | DKn43E9632E10104 | E6105Kn873Kn9732 |
38 | 4D S-4 | 800 | 14 | 100% | 258 | 48.4% | E6K107KKn2E8742 | D953E9865108K3 |
Rond 20, som Öst med Dan Nordberg mot Eric Arvidsson och Hans-Erik Hedström | ||||||||
39 | 4 S= | -620 | 2 | 14% | 260 | 47.6% | DKn5K65D43EKD8 | 963Kn109872Kn1062 |
40 | 3 N+2 | -150 | 0 | 0% | 260 | 46.4% | K953KD1053Kn5103 | ED102Kn62E96964 |
Rond 21, som Nord med Jonas Engström mot Roger Alfredsson och Inga-Lis Larsson | ||||||||
41 | 4 Ö-1 | 100 | 11 | 79% | 271 | 47.2% | 10962K65492K103 | 7498DKn104ED962 |
42 | 3 S+2 | 200 | 1 | 7% | 272 | 46.2% | E10848652EK852 | DKn7KDKn943D864 |
Rond 22, som Syd med Håkan Jonasson mot Mats Häll och Ingela Nelander Häll | ||||||||
43 | 3NT Ö+4 | -520 | 5 | 36% | 277 | 46.0% | E7432873293D8 | Kn1096D109646294 |
44 | 4 N+1 | 650 | 2 | 14% | 279 | 45.2% | 282Kn10965ED743 | EKDKn964EKnEKn52 |