Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK S:t Erik » Måndag fm öppen klass 2011-05-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndag fm öppen klass 2011-05-23

Partävling, 9 bord, 17 par. Antal brickor: 26. Medel: 181.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Åke Falkunge - Peter Flodqvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 14, Åke Lagerlöf - Tore Georgsson
12 Ö+1 140 13.0 93% 13 93.0%10E87531086ED65 Kn765Kn9EKKn2K92
23 Ö= 140 11.0 79% 24 86.0%EKn6KKn754942D4 985E932KnKn10876
Rond 2, som ÖV mot par 17, Lennart Herminge - Rolf Norlin
35D V= 750 13.0 93% 37 88.3%5K943Kn98653210 KD32D107EK9543
43NT S+2 -660 3.0 21% 40 71.5%K76E7657210642 853Kn2EKn954953
Rond 3, som ÖV mot par 18, Bengt Wärn - Ulla-Britt Olsson
53NT V-2 -100 1.0 7% 41 58.6%10EKn843843D973 EKDKn43D5E7KKn8
63 N-1 50 10.0 71% 51 60.7%96E1042K964832 EK95E52D109764
Rond 4, som NS mot par 16, Mikael Hök - Boo Lindblom
74D S-1 -200 6.0 43% 57 58.1%D75242D6EK1085 K10943Kn6K87594
86 V-1 50 9.0 64% 66 58.9%9732KKn5486543 E1073Kn6597Kn972
Rond 5, som ÖV mot par 6, Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson
94 N-2 100 12.0 86% 78 61.9%ED7410953D654K KKn85K8KKn987Kn8
103 V= 140 10.0 71% 88 62.8%652D86365E964 EKn9843KEK3Kn75
Rond 6, som ÖV mot par 8, Lars Ekenlöv - Paul Iwarson
113NT V= 400 3.0 21% 91 59.0%EKn96EK964K742 D4DKn10Kn9653KD7
122 Ö-1 -50 9.0 64% 100 59.4%10763274D6KD74 D94Kn852EKKn7210
Rond 7, som ÖV mot par 15, Kaj Adolfsson - Anders Lindgren
132 S-4 400 14.0 100% 114 62.5%K8K1084984EK109 754Kn9DKn73DKn63
143D S-1 100 11.0 79% 125 63.7%KD5KKn7KKn108D84 Kn1063D5432E1052
Rond 8, som NS mot par 11, Elisabeth Forsell - Lars Ekmark
155 S+1 680 9.0 64% 134 63.7%7ED1086KD10863Kn EK3KKn5397D1072
166 N+1 940 13.0 93% 147 65.6%Kn73EEKD752E97 E8642KD95Kn1043
Rond 9, som ÖV mot par 13, Lotta Lundqvist - Margaret Siewertz
175 Ö= 400 8.0 57% 155 65.1%10ED108764K10953 K1083KDKn98KE84
183NT V-3 -150 0.0 0% 155 61.4%8K104ED1094D965 KKn5D96K8752K4
Rond 10, som NS mot par 2, Jan-Olof Hegethorn - Hans Jitelius
193 Ö= -140 6.0 43% 161 60.5%EKn103Kn741097398 KD5E82D8210642
201NT S+1 120 13.0 93% 174 62.1%Kn1072K107D106443 D54D8Kn9EKDKn87
Rond 11, som ÖV mot par 4, Per Grivenfeldt - Michael Jungstedt
213 Ö= 110 1.0 7% 175 59.5%D1097E843763210 42KED1084EK983
22Pass 9.0 64% 184 59.7%10964D53D8EK86 Kn52KKn96E97532
Rond 12, Frirond
23  - 8.1 58% 192.1 59.6%KE3K96543Kn1093 DKn536EKn8EKD62
24  - 8.1 58% 200.2 59.5%DKn1072104EKn10643 EK85EKn3D106382
Rond 13, som NS mot par 9, Lars Gustafsson - Tomoko Hansen
253NT Ö= -600 9.0 64% 209.2 59.7%105439854D3642 K6D3KKn982D975
265 Ö= -650 1.0 7% 210.2 57.7%KKn6364DKn5Kn853 D10954Kn574EK94