Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK S:t Erik » Öppen klass Måndag 2011-04-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Öppen klass Måndag 2011-04-18

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 26. Medel: 156.0.

Privatprotokoll för Manfred Nedlich - Ulla Nedlich

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 12, Jan-Olof Hegethorn - Hans Jitelius
13NT N+1 -430 0 0% 0 0.0%987E98753E875 E1053Kn4Kn542D102
23 S+1 -130 9 75% 9 37.5%E97E10953ED952 DKn8536210931043
Rond 2, som ÖV mot par 8, Martin Eriksson - Åke Sjöberg
33NT N-1 50 8 67% 17 47.3%953DKn954K86Kn6 Kn64E73Kn43D942
41 Ö+2 110 12 100% 29 60.5%K98ED10273EKD6 654395E10921097
Rond 3, som NS mot par 4, Roland Axelsson - Per Leinholm
53 Ö= -140 3 25% 32 53.4%EKn821092Kn421083 K1053E865EKD96
62NT S-4 -200 0 0% 32 44.5%Kn109Kn984EKn10984 ED83K103E87575
Rond 4, som ÖV mot par 6, Lars Malmsten - Gert Lindesvärd
73 Ö+1 170 6 50% 38 45.3%ED10653Kn629842 K23EK753DKn954
82 V-1 -50 2 17% 40 41.8%Kn2EK2D9873972 EK9754Kn6454Kn8
Rond 5, som ÖV mot par 14, Göran Hammarström - Fredrik Alfredsson
94 S= -420 3 25% 43 39.9%Kn9D8654E10DKn76 E5KKn7D96510843
104 N+1 -650 3 25% 46 38.4%E631083E102K973 942KDKn9874E85
Rond 6, som ÖV mot par 13, Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson
114 S= -420 1 8% 47 35.6%10986Kn987K10992 EK532754DKn876
126NT V+1 1020 8 67% 55 38.2%DKn10873DE943E10 EKEKKn762K10K83
Rond 7, som NS mot par 11, Per Grivenfeldt - Anette Lindberg
132D N-2 -500 0 0% 55 35.3%K972Kn8Kn876547 8654E63KEDKn93
144 Ö= -420 0 0% 55 32.8%7543E532E10766 E827D9842Kn1054
Rond 8, som ÖV mot par 3, Thomas Magnusson - Peter Flodqvist
153D V= 530 12 100% 67 37.3%EKn87210743E598 105K965KDKn73K5
164D N-1 100 7 58% 74 38.6%EK862DKn94KKn75 10739876EK10983
Rond 9, som ÖV mot par 1, Kerstin Håstad - Bengt Lauthers
172 Ö+1 110 4 33% 78 38.2%K989843KDKn642 Kn42EKKn75107E95
183NT S+2 -660 0 0% 78 36.1%K4KKn843ED7954 D75310761043832
Rond 10, som NS mot par 7, Åke Lagerlöf - Tore Georgsson
193 N+1 130 4 33% 82 35.9%85E102K43EKD42 KDK94E98710965
205 Ö-2 200 1 8% 83 34.5%72EK10EKn1098543 10EKn1087D9843D6
Rond 11, som NS mot par 10, Lennart Herminge - Rolf Norlin
212 S+2 170 4 33% 87 34.5%E1086322Kn86D109 K4KD6KD10E8763
223NT N-3 -150 0 0% 87 32.9%K52K93DKn52Kn65 Kn96754EK76ED3
Rond 12, som NS mot par 2, Åke Falkunge - Bengt Wärn
234 V-2 200 0 0% 87 31.5%EKKn63109732964 EKD1097541028Kn5
242 N+2 170 6 50% 93 32.2%EK10963KKn751087 75E4EK10964964
Rond 13, som NS mot par 9, Henry Tenglin - Majnie Willners
253NT Ö+1 -630 4 33% 97 32.3%109382983K10964 D82EKn974DKn752
263NT Ö+2 -660 6 50% 103 33.0%763Kn108264E642 D1095296D108K95