Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK S:t Erik » Öppen klass Måndag 2011-04-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Öppen klass Måndag 2011-04-18

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 26. Medel: 156.0.

Privatprotokoll för Roland Axelsson - Per Leinholm

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 7, Åke Lagerlöf - Tore Georgsson
13 N= -110 9 75% 9 75.0%987E98753E875 E1053Kn4Kn542D102
22 S+2 -130 9 75% 18 75.0%E97E10953ED952 DKn8536210931043
Rond 2, som NS mot par 3, Thomas Magnusson - Peter Flodqvist
33NT S+1 430 12 100% 30 83.3%EKD2K82E1072K8 1087106D95E10753
41 Ö-1 100 10 83% 40 83.2%DKn2K743Kn854Kn5 E107Kn86KD68432
Rond 3, som ÖV mot par 5, Manfred Nedlich - Ulla Nedlich
53 Ö= 140 9 75% 49 81.6%D96KDKn86K10734 74E7543D9Kn752
62NT S-4 200 12 100% 61 84.7%652764Kn10632K3 K74ED52KD9D62
Rond 4, som ÖV mot par 14, Göran Hammarström - Fredrik Alfredsson
75 V= 600 10 83% 71 84.4%ED10653Kn629842 K23EK753DKn954
83NT S= -400 0 0% 71 73.9%Kn2EK2D9873972 EK9754Kn6454Kn8
Rond 5, som ÖV mot par 12, Jan-Olof Hegethorn - Hans Jitelius
92 N+2 -170 9 75% 80 74.0%Kn9D8654E10DKn76 E5KKn7D96510843
104 N+1 -650 3 25% 83 69.1%E631083E102K973 942KDKn9874E85
Rond 6, som NS mot par 10, Lennart Herminge - Rolf Norlin
114D Ö-2 300 4 33% 87 65.8%Kn75432ED32E103 D4EKD106Kn86K54
126 Ö= -980 12 100% 99 68.7%64109857652Kn54 95243DKn8D9762
Rond 7, som ÖV mot par 2, Åke Falkunge - Bengt Wärn
132 Ö+2 170 5 42% 104 66.6%EKnKD975D1031086 D1031042E92K542
142 Ö= 110 10 83% 114 67.8%KKn96KDKn6KKn398 D10109845EKD732
Rond 8, som ÖV mot par 13, Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson
15Pass 4 33% 118 65.5%EKn87210743E598 105K965KDKn73K5
163 N-2 100 7 58% 125 65.0%EK862DKn94KKn75 10739876EK10983
Rond 9, som NS mot par 6, Lars Malmsten - Gert Lindesvärd
172 N-3 -150 4 33% 129 63.1%ED3D9843KKn587 107651062ED62103
182NT S= 120 4 33% 133 61.4%E1098622KKn85107 KnED95962EKDKn6
Rond 10, som NS mot par 9, Henry Tenglin - Majnie Willners
196 N-1 -50 1 8% 134 58.6%85E102K43EKD42 KDK94E98710965
205 N+1 620 6 50% 140 58.2%72EK10EKn1098543 10EKn1087D9843D6
Rond 11, som NS mot par 1, Kerstin Håstad - Bengt Lauthers
215D Ö-4 800 12 100% 152 60.2%E1086322Kn86D109 K4KD6KD10E8763
221NT N-1 -50 9 75% 161 60.9%K52K93DKn52Kn65 Kn96754EK76ED3
Rond 12, som NS mot par 8, Martin Eriksson - Åke Sjöberg
234 S= 620 7 58% 168 60.7%EKKn63109732964 EKD1097541028Kn5
242 N+2 170 6 50% 174 60.3%EK10963KKn751087 75E4EK10964964
Rond 13, som ÖV mot par 11, Per Grivenfeldt - Anette Lindberg
253NT Ö+1 630 8 67% 182 60.6%E75K105EK6Kn873 KKn64D631042ED5
263NT Ö+2 660 6 50% 188 60.2%EK4EK73532DKn8 Kn8D54EKKn971073