Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Öppen klass Måndag 2011-04-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Öppen klass Måndag 2011-04-18

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 26. Medel: 156.0.

Privatprotokoll för Thomas Magnusson - Peter Flodqvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Åke Falkunge - Bengt Wärn
13 N+1 130 8 67% 8 67.0%KDKn4K10E10763Kn6 62D62KD98K943
21NT S+2 150 6 50% 14 58.5%K62D4DKn742876 104KKn87EK865KKn
Rond 2, som ÖV mot par 4, Roland Axelsson - Per Leinholm
33NT S+1 -430 0 0% 14 39.0%953DKn954K86Kn6 Kn64E73Kn43D942
41 Ö-1 -100 2 17% 16 33.5%K98ED10273EKD6 654395E10921097
Rond 3, som ÖV mot par 14, Göran Hammarström - Fredrik Alfredsson
54 N= -620 1 8% 17 28.4%D96KDKn86K10734 74E7543D9Kn752
62 N+1 -110 4 33% 21 29.2%652764Kn10632K3 K74ED52KD9D62
Rond 4, som ÖV mot par 11, Per Grivenfeldt - Anette Lindberg
74 V+1 150 4 33% 25 29.7%ED10653Kn629842 K23EK753DKn954
83NTD S-1 100 4 33% 29 30.1%Kn2EK2D9873972 EK9754Kn6454Kn8
Rond 5, som NS mot par 9, Henry Tenglin - Majnie Willners
94 S= 420 9 75% 38 35.1%K82E10937432E9 D1076432KKn8K52
105 N= 650 9 75% 47 39.1%K85EKKn76265310 DKn107D954DKn642
Rond 6, som ÖV mot par 1, Kerstin Håstad - Bengt Lauthers
113NT S= -400 5 42% 52 39.4%10986Kn987K10992 EK532754DKn876
126NT V+1 1020 8 67% 60 41.7%DKn10873DE943E10 EKEKKn762K10K83
Rond 7, som ÖV mot par 12, Jan-Olof Hegethorn - Hans Jitelius
132 Ö-1 -100 0 0% 60 38.5%EKnKD975D1031086 D1031042E92K542
144 Ö-1 -50 6 50% 66 39.3%KKn96KDKn6KKn398 D10109845EKD732
Rond 8, som NS mot par 5, Manfred Nedlich - Ulla Nedlich
153D V= -530 0 0% 66 36.7%KD64D10982D732 93EKn8264EKn1064
164D N-1 -100 5 42% 71 37.0%D97543E105432D Kn10K8652EDKn642
Rond 9, som NS mot par 8, Martin Eriksson - Åke Sjöberg
173 Ö+1 -130 6 50% 77 37.8%ED3D9843KKn587 107651062ED62103
183NT S-1 -100 1 8% 78 36.1%E1098622KKn85107 KnED95962EKDKn6
Rond 10, som NS mot par 13, Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson
196 N-1 -50 1 8% 79 34.6%85E102K43EKD42 KDK94E98710965
206D N= 1540 11 92% 90 37.5%72EK10EKn1098543 10EKn1087D9843D6
Rond 11, som NS mot par 7, Åke Lagerlöf - Tore Georgsson
214 N= 620 9 75% 99 39.3%E1086322Kn86D109 K4KD6KD10E8763
223NT N-2 -100 5 42% 104 39.4%K52K93DKn52Kn65 Kn96754EK76ED3
Rond 12, som ÖV mot par 10, Lennart Herminge - Rolf Norlin
234 S= -620 5 42% 109 39.5%Kn86D85EK54K83 32974DKn6ED1072
244 N= -420 0 0% 109 37.9%Kn84632Kn73EKn32 D2D10985D82KD5
Rond 13, som ÖV mot par 6, Lars Malmsten - Gert Lindesvärd
253NT Ö+1 630 8 67% 117 39.0%E75K105EK6Kn873 KKn64D631042ED5
263NT Ö+1 630 0 0% 117 37.5%EK4EK73532DKn8 Kn8D54EKKn971073