Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Öppen klass Måndag 2011-04-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Öppen klass Måndag 2011-04-18

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 26. Medel: 156.0.

Privatprotokoll för Åke Falkunge - Bengt Wärn

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 3, Thomas Magnusson - Peter Flodqvist
13 N+1 -130 4 33% 4 33.0%987E98753E875 E1053Kn4Kn542D102
21NT S+2 -150 6 50% 10 41.5%E97E10953ED952 DKn8536210931043
Rond 2, som ÖV mot par 14, Göran Hammarström - Fredrik Alfredsson
33NT N-1 50 8 67% 18 50.0%953DKn954K86Kn6 Kn64E73Kn43D942
42NT Ö-1 -100 2 17% 20 41.8%K98ED10273EKD6 654395E10921097
Rond 3, som ÖV mot par 10, Lennart Herminge - Rolf Norlin
53 Ö= 140 9 75% 29 48.4%D96KDKn86K10734 74E7543D9Kn752
61NT N-1 50 10 83% 39 54.2%652764Kn10632K3 K74ED52KD9D62
Rond 4, som NS mot par 8, Martin Eriksson - Åke Sjöberg
75 V= -600 2 17% 41 48.9%7ED10984Kn106K87 Kn984K75DE10632
83 N-3 -150 1 8% 42 43.8%831093K102EKD64 D106D875EKn61053
Rond 5, som ÖV mot par 13, Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson
93 S+1 -170 9 75% 51 47.2%Kn9D8654E10DKn76 E5KKn7D96510843
104 N+1 -650 3 25% 54 45.0%E631083E102K973 942KDKn9874E85
Rond 6, som ÖV mot par 11, Per Grivenfeldt - Anette Lindberg
115 S-1 50 11 92% 65 49.3%10986Kn987K10992 EK532754DKn876
126 V+1 1010 3 25% 68 47.2%DKn10873DE943E10 EKEKKn762K10K83
Rond 7, som NS mot par 4, Roland Axelsson - Per Leinholm
132 Ö+2 -170 7 58% 75 48.1%K972Kn8Kn876547 8654E63KEDKn93
142 Ö= -110 2 17% 77 45.9%7543E532E10766 E827D9842Kn1054
Rond 8, som NS mot par 7, Åke Lagerlöf - Tore Georgsson
153 V-1 50 10 83% 87 48.3%KD64D10982D732 93EKn8264EKn1064
162 N+1 140 12 100% 99 51.6%D97543E105432D Kn10K8652EDKn642
Rond 9, som NS mot par 12, Jan-Olof Hegethorn - Hans Jitelius
173D N-3 -500 0 0% 99 48.5%ED3D9843KKn587 107651062ED62103
183NT S+1 630 9 75% 108 50.0%E1098622KKn85107 KnED95962EKDKn6
Rond 10, som NS mot par 6, Lars Malmsten - Gert Lindesvärd
192 N+3 150 6 50% 114 50.0%85E102K43EKD42 KDK94E98710965
205D V-2 500 4 33% 118 49.1%72EK10EKn1098543 10EKn1087D9843D6
Rond 11, som ÖV mot par 9, Henry Tenglin - Majnie Willners
212 S+1 -140 10 83% 128 50.8%DKn9EKn97432KKn5 7510853E975442
223NT N-2 100 7 58% 135 51.1%E87EDKn82841082 D10431061093K974
Rond 12, som ÖV mot par 5, Manfred Nedlich - Ulla Nedlich
234 V-2 -200 12 100% 147 53.2%Kn86D85EK54K83 32974DKn6ED1072
242 N+2 -170 6 50% 153 53.1%Kn84632Kn73EKn32 D2D10985D82KD5
Rond 13, som NS mot par 1, Kerstin Håstad - Bengt Lauthers
253NT Ö= -600 10 83% 163 54.3%109382983K10964 D82EKn974DKn752
263NT Ö+3 -690 0 0% 163 52.2%763Kn108264E642 D1095296D108K95