Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Dieter Lebeck - Ylva Isacsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par X8, Berith Rydnemalm - Ann-Britt Ingerheim
13NT Ö+2 -460 149.0 40% 149 40.0%KD82D74359852 E7598596431076
23NT N+1 630 172.0 47% 321 43.5%KDKD94EK76E64 852Kn2DKn2K9532
Rond 2, som ÖV mot par X10, Eva Waak - Ulla Ryblom
32 Ö+1 110 301.0 82% 622 56.3%K54E2E10942DKn8 106Kn1043KKn76K53
41NT S= -90 320.0 87% 942 64.0%875EKKn98641064 K106452K75K952
Rond 3, som ÖV mot par X12, Bengt Persson - Ingalill Persson
52 N+1 -140 134.0 36% 1076 58.4%Kn7EK10862Kn6Kn42 E9Kn43D9854D93
63NT Ö-1 -100 15.0 4% 1091 49.3%D8EKD10294D1042 EK654873D72E5
Rond 4, som ÖV mot par X14, Marie Lindborg - Christine Larsson
74 N-1 100 323.0 88% 1414 54.9%6493E643DKn984 EK3Kn1052K97563
81 N+2 -140 173.0 47% 1587 53.9%8EKn743Kn10972102 K6410862E3KD63
Rond 5, som NS mot par X16, Karin Nordqvist - Udo Nordqvist
95 N= 400 210.1 57% 1797.1 54.2%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
102 S= 110 126.0 34% 1923.1 52.2%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som ÖV mot par X18, Barbro Cronholm - Ulla Wall
113 N= -110 206.0 56% 2129.1 52.5%ED1087KD7951063 K9Kn986K10743Kn8
124 N= -620 40.0 11% 2169.1 49.1%101076D7653Kn832 D9873KEKnE10754
Rond 7, som ÖV mot par X20, Sven Lundh - Ingrid Lundh
133NT N+1 -630 215.0 58% 2384.1 49.8%103108543K743102 E76472Kn62Kn873
142 N+1 -140 231.0 63% 2615.1 50.7%62108Kn9763Kn1075 Kn854E973KDE64
Rond 8, som NS mot par X22, Ulla-Britt Lindmark - Ulla Hansson
154 S-2 -200 15.0 4% 2630.1 47.6%Kn109310K982Kn1096 E2EKDKn86D5332
164 S+1 450 145.0 39% 2775.1 47.1%943K8763E73K10 EKKn5E5422E752
Rond 9, som ÖV mot par X24, Kjell Grender - Ann Lange
174 Ö+2 480 263.0 71% 3038.1 48.5%E952KD852DKn52 DKn106E764D109K3
185 N-1 100 295.0 80% 3333.1 50.2%DKn1096E7E75283 7532Kn10962KD65
Rond 10, som NS mot par X26, Allan Mårtensson - Rune Larsson
194 Ö+1 -650 140.0 38% 3473.1 49.6%E749632ED10432 108653Kn85DKn965
206NT N-1 -100 31.0 8% 3504.1 47.5%E4E86E5KDKn1043 Kn62K1073D962E6
Rond 11, som NS mot par X28, Lena Johansson - Britt Bååth
214 Ö= -420 165.0 45% 3669.1 47.4%10873KDKn3K10654 EKn9575KD96542
225 Ö-1 100 271.0 74% 3940.1 48.6%KDKn108652D7554 942KKn4Kn63E1096
Rond 12, som ÖV mot par X1, Annette Karlsson - Dan Gustavsson
232 N-1 100 225.0 61% 4165.1 49.1%5K43D943E7543 KKn1091095K75DKn6
243 S+1 -130 150.0 41% 4315.1 48.8%Kn4EKKn63Kn74K85 D95D10748Kn10432