Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Marie Lindborg - Christine Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par X17, Eva Persson - Sören Halvarsson
13NT Ö+3 -490 71.0 19% 71 19.0%KD82D74359852 E7598596431076
23NT N+2 660 304.0 83% 375 51.0%KDKD94EK76E64 852Kn2DKn2K9532
Rond 2, som NS mot par X19, Claes Altengård - Gerd Wilhelmsson
33 N= 140 328.0 89% 703 63.7%D9873KD853E72 EKn2976D8510964
41NT S+2 150 204.0 55% 907 61.5%EDKn91063EKn103D8 32D874D92EKn73
Rond 3, som ÖV mot par X21, Eva Söderberg - Margareta Rufelt
53 Ö+1 170 351.0 95% 1258 68.2%Kn7EK10862Kn6Kn42 E9Kn43D9854D93
64 Ö= 620 155.0 42% 1413 63.8%D8EKD10294D1042 EK654873D72E5
Rond 4, som NS mot par X23, Dieter Lebeck - Ylva Isacsson
74 N-1 -100 45.0 12% 1458 56.4%D108752E86DKn72 Kn9KD741082EK105
81 N+2 140 195.0 53% 1653 56.0%EKn1073K95D5E95 D952DK864Kn874
Rond 5, som NS mot par X25, Birgitta Larsson - Ulla Spångberg
95 N= 400 210.1 57% 1863.1 56.1%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
102 S+2 170 294.0 80% 2157.1 58.5%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som NS mot par X27, Jan Skytt - Eva Lloyd
112 N+1 110 162.0 44% 2319.1 57.2%43E10EKn2EKD752 Kn6525432D8694
123 N+1 170 238.0 65% 2557.1 57.8%KKn52EKn94210986 E64D853K42KD9
Rond 7, som ÖV mot par X29, Elvi Sjöstedt - Lilly Mårtensson
134 S= -620 256.0 70% 2813.1 58.8%103108543K743102 E76472Kn62Kn873
141 N+2 -140 231.0 63% 3044.1 59.1%62108Kn9763Kn1075 Kn854E973KDE64
Rond 8, som NS mot par X2, Bengt Dahl - Per-Ove Persson
153 S-1 -100 88.0 24% 3132.1 56.7%Kn109310K982Kn1096 E2EKDKn86D5332
163 N+2 200 54.0 15% 3186.1 54.1%943K8763E73K10 EKKn5E5422E752
Rond 9, som NS mot par X4, Mats Larsson - Ricard Larsson
174 Ö+2 -480 105.0 29% 3291.1 52.6%K8743376541086 Kn109EKKn832E974
184 N= 130 203.0 55% 3494.1 52.8%K3DKn109EKKn10742 EK84D85486439
Rond 10, som NS mot par X6, Boel Hall - Göran Andersson
192 V+3 -150 356.0 97% 3850.1 55.1%E749632ED10432 108653Kn85DKn965
203NT N+1 630 161.0 44% 4011.1 54.5%E4E86E5KDKn1043 Kn62K1073D962E6
Rond 11, som ÖV mot par X8, Berith Rydnemalm - Ann-Britt Ingerheim
213 Ö+1 170 88.0 24% 4099.1 53.1%KD62EKn1092E873 48643E1087DKn92
223 N= -140 45.0 12% 4144.1 51.2%E3E1073EK109DKn7 7D9865842K832
Rond 12, som ÖV mot par X10, Eva Waak - Ulla Ryblom
232 N-1 100 225.0 61% 4369.1 51.7%5K43D943E7543 KKn1091095K75DKn6
243 S+1 -130 150.0 41% 4519.1 51.2%Kn4EKKn63Kn74K85 D95D10748Kn10432