Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ove Järnström - Ingrid Järnström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par U12, Bengt Nilsson - Göran Wikström
13NT V+2 -460 149.0 40% 149 40.0%KD82D74359852 E7598596431076
23NT N+1 630 172.0 47% 321 43.5%KDKD94EK76E64 852Kn2DKn2K9532
Rond 2, som ÖV mot par U1, Kjell Nordström - Sally Winther
34D N-2 300 367.0 100% 688 62.3%K54E2E10942DKn8 106Kn1043KKn76K53
42NT N+1 -150 164.0 45% 852 58.0%875EKKn98641064 K106452K75K952
Rond 3, som NS mot par U2, Lena Thulin - Maud Ihd
53 N= 140 234.0 64% 1086 59.2%KD65497K102E107 10832D5E73K865
64 V+1 -650 112.0 30% 1198 54.3%Kn1092Kn4EKn85K98 73965K1063Kn763
Rond 4, som ÖV mot par U3, Lars Berg - Inger Martens
72 N+1 -140 155.0 42% 1353 52.6%6493E643DKn984 EK3Kn1052K97563
84D V-1 -100 239.0 65% 1592 54.1%8EKn743Kn10972102 K6410862E3KD63
Rond 5, som NS mot par U4, Ulla Littrén - Märta Mirow
95 N= 400 210.1 57% 1802.1 54.4%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
101NT N+2 150 266.0 72% 2068.1 56.2%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som ÖV mot par U5, Ulla Günther - Anna-Lisa Härstedt
113 N+1 -130 79.0 21% 2147.1 53.0%ED1087KD7951063 K9Kn986K10743Kn8
124 N= -620 40.0 11% 2187.1 49.5%101076D7653Kn832 D9873KEKnE10754
Rond 7, som NS mot par U6, Claes-Göran Hansson - Göran Sandberg
133NT N+1 630 153.0 42% 2340.1 48.9%KKn5E6E9KD9654 D982KDKn9D1085E
142NT N= 120 100.0 27% 2440.1 47.4%KD73Kn65428KD9 E109KDE10542832
Rond 8, som ÖV mot par U7, Thomas Magnusson - Zaiga Magnusson
151 S+1 -110 146.0 40% 2586.1 46.9%K769532EKn1076K D854744ED8754
164 N+1 -450 223.0 61% 2809.1 47.8%D1076DKn10D5D983 829KKn109864Kn64
Rond 9, som NS mot par U8, Marianne Timelin - Ann-Charlotte Wilhelmsson
174 Ö+1 -450 240.0 65% 3049.1 48.8%K8743376541086 Kn109EKKn832E974
183 N+1 130 203.0 55% 3252.1 49.1%K3DKn109EKKn10742 EK84D85486439
Rond 10, som ÖV mot par U9, Alva Pettersson - Margaret Larsson
194 Ö+1 650 228.0 62% 3480.1 49.8%KDKnK7432E109KKn 92ED106K875487
204 N= -130 313.0 85% 3793.1 51.5%D983Kn42K108743 K1075D95Kn98752
Rond 11, som NS mot par U10, Gunnel Martin - Anne-Marie Löfberg
213 Ö+1 -170 280.0 76% 4073.1 52.7%10873KDKn3K10654 EKn9575KD96542
224D N-1 -100 172.0 47% 4245.1 52.5%KDKn108652D7554 942KKn4Kn63E1096
Rond 12, som ÖV mot par U11, Kjell Bornhager - Bodil Bornhager
233 N-1 100 225.0 61% 4470.1 52.8%5K43D943E7543 KKn1091095K75DKn6
243 Ö+2 200 348.0 95% 4818.1 54.6%Kn4EKKn63Kn74K85 D95D10748Kn10432