Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bo Lindvall - Maj-Britt Lindvall

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par B119, Kristian Seeliger - Ulla Seeliger
13NT Ö+1 -430 217.0 59% 217 59.0%KD82D74359852 E7598596431076
23NT N+2 660 304.0 83% 521 71.0%KDKD94EK76E64 852Kn2DKn2K9532
Rond 2, som NS mot par B118, Roland Ekman - Ingegerd Winqvist
33 Ö= -110 67.0 18% 588 53.3%D9873KD853E72 EKn2976D8510964
41NT S+1 120 112.0 30% 700 47.5%EDKn91063EKn103D8 32D874D92EKn73
Rond 3, som NS mot par B117, Bosse Johansson - Ewalena Fredlund
54 Ö-2 100 142.0 39% 842 45.8%KD65497K102E107 10832D5E73K865
62NT Ö+2 -180 325.0 88% 1167 52.8%Kn1092Kn4EKn85K98 73965K1063Kn763
Rond 4, som NS mot par B116, Anita Mellgren - Ulla Sahlberg
72 S-2 -200 14.0 4% 1181 45.9%D108752E86DKn72 Kn9KD741082EK105
83 N-1 -50 61.0 17% 1242 42.2%EKn1073K95D5E95 D952DK864Kn874
Rond 5, som ÖV mot par B115, Olle Isaksson - Agneta Silfverstolpe
95 N= -400 157.9 43% 1399.9 42.3%876D5KD1098532 DKn96543EKn10534
102 S= -110 242.0 66% 1641.9 44.7%EK586986D9743 D1032K104KKn4262
Rond 6, som ÖV mot par B114, Anders Lind - Anders Thune
113 N+1 -130 79.0 21% 1720.9 42.5%ED1087KD7951063 K9Kn986K10743Kn8
122 N-1 100 285.0 77% 2005.9 45.4%101076D7653Kn832 D9873KEKnE10754
Rond 7, som ÖV mot par B113, Stefan Corneliusson - Bertil Hultman
136NT N-1 100 307.0 83% 2312.9 48.3%103108543K743102 E76472Kn62Kn873
143NT S= -400 56.0 15% 2368.9 45.9%62108Kn9763Kn1075 Kn854E973KDE64
Rond 8, som NS mot par B112, Gunilla Lindeström - Carl Lindeström
153 V= -140 28.0 8% 2396.9 43.4%Kn109310K982Kn1096 E2EKDKn86D5332
164 S+1 450 145.0 39% 2541.9 43.1%943K8763E73K10 EKKn5E5422E752
Rond 9, som NS mot par B111, simon gustavsson - Lennart Gustavsson
174 Ö+2 -480 105.0 29% 2646.9 42.3%K8743376541086 Kn109EKKn832E974
184 N+1 150 260.0 71% 2906.9 43.9%K3DKn109EKKn10742 EK84D85486439
Rond 10, som ÖV mot par B122, Ulla Malmsten - Lena Rydenskog
194 Ö+1 650 228.0 62% 3134.9 44.8%KDKnK7432E109KKn 92ED106K875487
204 S-2 200 358.0 97% 3492.9 47.5%D983Kn42K108743 K1075D95Kn98752
Rond 11, som NS mot par B121, Anitha Hemark Hallgren - Eva Ströby
214 Ö= -420 165.0 45% 3657.9 47.3%10873KDKn3K10654 EKn9575KD96542
225 V-1 100 271.0 74% 3928.9 48.5%KDKn108652D7554 942KKn4Kn63E1096
Rond 12, som NS mot par B120, Marie Ekelund - Ulla Sallin
233 N-1 -100 143.0 39% 4071.9 48.1%E76432E762E610 D8DKn8Kn1082K982
243 Ö+2 -200 20.0 5% 4091.9 46.3%K7628510965D76 E108392EKD32E9