Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Jan Jensen - Tadashi Suzuki

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par B117, Bosse Johansson - Ewalena Fredlund
13NT Ö+2 -460 149.0 40% 149 40.0%KD82D74359852 E7598596431076
23NT N+2 660 304.0 83% 453 61.5%KDKD94EK76E64 852Kn2DKn2K9532
Rond 2, som NS mot par B116, Anita Mellgren - Ulla Sahlberg
32 Ö+1 -110 67.0 18% 520 47.0%D9873KD853E72 EKn2976D8510964
41NT S+2 150 204.0 55% 724 49.0%EDKn91063EKn103D8 32D874D92EKn73
Rond 3, som NS mot par B115, Olle Isaksson - Agneta Silfverstolpe
54D Ö-2 300 340.0 92% 1064 57.6%KD65497K102E107 10832D5E73K865
64 Ö= -620 213.0 58% 1277 57.7%Kn1092Kn4EKn85K98 73965K1063Kn763
Rond 4, som ÖV mot par B114, Anders Lind - Anders Thune
74 N-1 100 323.0 88% 1600 62.0%6493E643DKn984 EK3Kn1052K97563
84 V-2 -100 239.0 65% 1839 62.4%8EKn743Kn10972102 K6410862E3KD63
Rond 5, som ÖV mot par B113, Stefan Corneliusson - Bertil Hultman
94D N+1 -690 18.1 5% 1857.1 56.0%876D5KD1098532 DKn96543EKn10534
102 N= -110 242.0 66% 2099.1 57.0%EK586986D9743 D1032K104KKn4262
Rond 6, som ÖV mot par B112, Gunilla Lindeström - Carl Lindeström
113 N= -110 206.0 56% 2305.1 56.9%ED1087KD7951063 K9Kn986K10743Kn8
122 N+2 -170 130.0 35% 2435.1 55.1%101076D7653Kn832 D9873KEKnE10754
Rond 7, som NS mot par B111, simon gustavsson - Lennart Gustavsson
133NT N+2 660 271.0 74% 2706.1 56.5%KKn5E6E9KD9654 D982KDKn9D1085E
143NT S= 400 312.0 85% 3018.1 58.6%KD73Kn65428KD9 E109KDE10542832
Rond 8, som NS mot par B122, Ulla Malmsten - Lena Rydenskog
152NT N= 120 263.0 71% 3281.1 59.4%Kn109310K982Kn1096 E2EKDKn86D5332
164 N+1 450 145.0 39% 3426.1 58.1%943K8763E73K10 EKKn5E5422E752
Rond 9, som ÖV mot par B121, Anitha Hemark Hallgren - Eva Ströby
174 Ö+2 480 263.0 71% 3689.1 58.9%E952KD852DKn52 DKn106E764D109K3
184D N= -710 15.0 4% 3704.1 55.8%DKn1096E7E75283 7532Kn10962KD65
Rond 10, som NS mot par B120, Marie Ekelund - Ulla Sallin
194 Ö+1 -650 140.0 38% 3844.1 54.9%E749632ED10432 108653Kn85DKn965
203NT N+1 630 161.0 44% 4005.1 54.4%E4E86E5KDKn1043 Kn62K1073D962E6
Rond 11, som NS mot par B119, Kristian Seeliger - Ulla Seeliger
214 Ö-1 50 319.0 87% 4324.1 55.9%10873KDKn3K10654 EKn9575KD96542
222 N= 110 295.0 80% 4619.1 57.0%KDKn108652D7554 942KKn4Kn63E1096
Rond 12, som NS mot par B118, Roland Ekman - Ingegerd Winqvist
232 N-1 -100 143.0 39% 4762.1 56.2%E76432E762E610 D8DKn8Kn1082K982
243 N= 140 255.0 69% 5017.1 56.8%K7628510965D76 E108392EKD32E9