Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Elisabeth Granstedt - Gundel Koch

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par B120, Marie Ekelund - Ulla Sallin
13NT V= 400 68.0 18% 68 18.0%1064KKn106EK8KKn4 Kn93E2DKn1072ED3
23NT N+1 -630 196.0 53% 264 35.5%1093E87531083Kn8 EKn764106954D107
Rond 2, som NS mot par B119, Kristian Seeliger - Ulla Seeliger
33 Ö= -110 67.0 18% 331 29.7%D9873KD853E72 EKn2976D8510964
41NT S+3 180 296.0 80% 627 42.2%EDKn91063EKn103D8 32D874D92EKn73
Rond 3, som NS mot par B118, Roland Ekman - Ingegerd Winqvist
54 N-1 -100 60.0 16% 687 37.0%KD65497K102E107 10832D5E73K865
64 Ö= -620 213.0 58% 900 40.5%Kn1092Kn4EKn85K98 73965K1063Kn763
Rond 4, som ÖV mot par B117, Bosse Johansson - Ewalena Fredlund
72 N+1 -140 155.0 42% 1055 40.7%6493E643DKn984 EK3Kn1052K97563
84 N-1 50 307.0 83% 1362 46.0%8EKn743Kn10972102 K6410862E3KD63
Rond 5, som NS mot par B116, Anita Mellgren - Ulla Sahlberg
95 N= 400 210.1 57% 1572.1 47.2%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
102 S= 110 126.0 34% 1698.1 45.9%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som NS mot par B115, Olle Isaksson - Agneta Silfverstolpe
113 N= 110 162.0 44% 1860.1 45.7%43E10EKn2EKD752 Kn6525432D8694
121 V-2 100 142.0 39% 2002.1 45.2%KKn52EKn94210986 E64D853K42KD9
Rond 7, som NS mot par B114, Anders Lind - Anders Thune
133NT S+2 660 271.0 74% 2273.1 47.4%KKn5E6E9KD9654 D982KDKn9D1085E
141NT S+2 150 191.0 52% 2464.1 47.7%KD73Kn65428KD9 E109KDE10542832
Rond 8, som NS mot par B113, Stefan Corneliusson - Bertil Hultman
153 V-2 100 174.0 47% 2638.1 47.7%Kn109310K982Kn1096 E2EKDKn86D5332
164 S+1 450 145.0 39% 2783.1 47.1%943K8763E73K10 EKKn5E5422E752
Rond 9, som NS mot par B112, Gunilla Lindeström - Carl Lindeström
174 Ö+1 -450 240.0 65% 3023.1 48.2%K8743376541086 Kn109EKKn832E974
184 N+1 150 260.0 71% 3283.1 49.4%K3DKn109EKKn10742 EK84D85486439
Rond 10, som NS mot par B111, simon gustavsson - Lennart Gustavsson
194 Ö+1 -650 140.0 38% 3423.1 48.8%E749632ED10432 108653Kn85DKn965
203 N+2 150 67.0 18% 3490.1 47.3%E4E86E5KDKn1043 Kn62K1073D962E6
Rond 11, som ÖV mot par B122, Ulla Malmsten - Lena Rydenskog
214 Ö= 420 203.0 55% 3693.1 47.7%KD62EKn1092E873 48643E1087DKn92
222 N+1 -140 45.0 12% 3738.1 46.0%E3E1073EK109DKn7 7D9865842K832
Rond 12, som ÖV mot par B121, Anitha Hemark Hallgren - Eva Ströby
232 N-1 100 225.0 61% 3963.1 46.7%5K43D943E7543 KKn1091095K75DKn6
243 N= -140 113.0 31% 4076.1 46.0%Kn4EKKn63Kn74K85 D95D10748Kn10432