Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Björn Gramstedt - Ingela Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par B114, Anders Lind - Anders Thune
13NT Ö+1 430 151.0 41% 151 41.0%1064KKn106EK8KKn4 Kn93E2DKn1072ED3
23NT N+2 -660 64.0 17% 215 29.0%1093E87531083Kn8 EKn764106954D107
Rond 2, som NS mot par B113, Stefan Corneliusson - Bertil Hultman
34 N-2 -100 129.0 35% 344 31.0%D9873KD853E72 EKn2976D8510964
41NT S+2 150 204.0 55% 548 37.0%EDKn91063EKn103D8 32D874D92EKn73
Rond 3, som NS mot par B112, Gunilla Lindeström - Carl Lindeström
53 N-1 -100 60.0 16% 608 32.8%KD65497K102E107 10832D5E73K865
64 Ö= -620 213.0 58% 821 37.0%Kn1092Kn4EKn85K98 73965K1063Kn763
Rond 4, som NS mot par B111, simon gustavsson - Lennart Gustavsson
72 N+1 140 213.0 58% 1034 40.0%D108752E86DKn72 Kn9KD741082EK105
84 Ö-2 100 129.0 35% 1163 39.4%EKn1073K95D5E95 D952DK864Kn874
Rond 5, som NS mot par B122, Ulla Malmsten - Lena Rydenskog
94 N+1 150 105.6 29% 1268.6 38.2%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
102NT N+1 150 266.0 72% 1534.6 41.6%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som NS mot par B121, Anitha Hemark Hallgren - Eva Ströby
113 N= 110 162.0 44% 1696.6 41.8%43E10EKn2EKD752 Kn6525432D8694
123 N= 140 182.0 49% 1878.6 42.4%KKn52EKn94210986 E64D853K42KD9
Rond 7, som NS mot par B120, Marie Ekelund - Ulla Sallin
133NT S+2 660 271.0 74% 2149.6 44.8%KKn5E6E9KD9654 D982KDKn9D1085E
143NT N-2 -100 15.0 4% 2164.6 41.9%KD73Kn65428KD9 E109KDE10542832
Rond 8, som ÖV mot par B119, Kristian Seeliger - Ulla Seeliger
153 S-1 100 280.0 76% 2444.6 44.2%K769532EKn1076K D854744ED8754
163 V-2 -200 314.0 85% 2758.6 46.8%D1076DKn10D5D983 829KKn109864Kn64
Rond 9, som ÖV mot par B118, Roland Ekman - Ingegerd Winqvist
174 Ö+2 480 263.0 71% 3021.6 48.2%E952KD852DKn52 DKn106E764D109K3
184 N-1 100 295.0 80% 3316.6 49.9%DKn1096E7E75283 7532Kn10962KD65
Rond 10, som ÖV mot par B117, Bosse Johansson - Ewalena Fredlund
194 Ö+1 650 228.0 62% 3544.6 50.6%KDKnK7432E109KKn 92ED106K875487
205 N+1 -620 262.0 71% 3806.6 51.6%D983Kn42K108743 K1075D95Kn98752
Rond 11, som NS mot par B116, Anita Mellgren - Ulla Sahlberg
215 Ö-1 50 319.0 87% 4125.6 53.3%10873KDKn3K10654 EKn9575KD96542
224D N-2 -300 85.0 23% 4210.6 51.9%KDKn108652D7554 942KKn4Kn63E1096
Rond 12, som NS mot par B115, Olle Isaksson - Agneta Silfverstolpe
232 N= 110 291.0 79% 4501.6 53.1%E76432E762E610 D8DKn8Kn1082K982
243 Ö= -140 58.0 16% 4559.6 51.5%K7628510965D76 E108392EKD32E9