Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-03-05

Partävling, 192 bord, 377 par. Antal brickor: 24. Medel: 4415.3.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gunilla Asklund - Ulla Wickman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par A15, Jan Hugosson - Irene Hugosson
13NT V= 400 68.0 18% 68 18.0%1064KKn106EK8KKn4 Kn93E2DKn1072ED3
23NT N+2 -660 64.0 17% 132 17.5%1093E87531083Kn8 EKn764106954D107
Rond 2, som NS mot par A14, Jan Sager - Eva Darnell
32 N= 110 299.0 81% 431 38.7%D9873KD853E72 EKn2976D8510964
41NT S+3 180 296.0 80% 727 49.0%EDKn91063EKn103D8 32D874D92EKn73
Rond 3, som NS mot par A13, Bodil Winberg - Lena Schoultz
53 Ö-1 50 106.0 29% 833 45.0%KD65497K102E107 10832D5E73K865
64 Ö+2 -680 35.0 10% 868 39.2%Kn1092Kn4EKn85K98 73965K1063Kn763
Rond 4, som NS mot par A24, Bo Larsson - Anna-Stina Wennberg
72 N+1 140 213.0 58% 1081 41.9%D108752E86DKn72 Kn9KD741082EK105
84 Ö-3 150 238.0 65% 1319 44.8%EKn1073K95D5E95 D952DK864Kn874
Rond 5, som NS mot par A23, Åke Bremse - Ingegerd Bremse
95 N= 400 210.1 57% 1529.1 46.1%10K942EKn10872EKn EK72D83K96476
103NT N= 600 338.0 92% 1867.1 50.7%Kn976D2E105EKn108 84EKn9753D73K5
Rond 6, som ÖV mot par A22, Barbro Sandelin - Lena Olofsson
113 N= -110 206.0 56% 2073.1 51.2%ED1087KD7951063 K9Kn986K10743Kn8
121 V= 80 251.0 68% 2324.1 52.6%101076D7653Kn832 D9873KEKnE10754
Rond 7, som NS mot par A21, Bertil Söderlund - Jan Vinäng
133NT N+1 630 153.0 42% 2477.1 51.8%KKn5E6E9KD9654 D982KDKn9D1085E
141NT N+2 150 191.0 52% 2668.1 51.8%KD73Kn65428KD9 E109KDE10542832
Rond 8, som ÖV mot par A20, Willy Bryngnäs - Ingrid Bryngnäs
152 S-1 100 280.0 76% 2948.1 53.4%K769532EKn1076K D854744ED8754
163 V-2 -200 314.0 85% 3262.1 55.4%D1076DKn10D5D983 829KKn109864Kn64
Rond 9, som NS mot par A19, Lars Kristersson - Leif Nilsson
174 Ö+2 -480 105.0 29% 3367.1 53.8%K8743376541086 Kn109EKKn832E974
184 N= 130 203.0 55% 3570.1 53.9%K3DKn109EKKn10742 EK84D85486439
Rond 10, som NS mot par A18, Ulla-Britt Jensen - Inger Carlstedt
193 V+2 -150 356.0 97% 3926.1 56.2%E749632ED10432 108653Kn85DKn965
203NT S+3 690 330.0 90% 4256.1 57.9%E4E86E5KDKn1043 Kn62K1073D962E6
Rond 11, som NS mot par A17, UllaBritt Ottosson - Siv Haeger
215 S-2 -200 249.0 68% 4505.1 58.3%10873KDKn3K10654 EKn9575KD96542
222 N= 110 295.0 80% 4800.1 59.3%KDKn108652D7554 942KKn4Kn63E1096
Rond 12, som ÖV mot par A16, Gull-Britt Sederholm - Anna-Lena Eriksson
232 N-1 100 225.0 61% 5025.1 59.4%5K43D943E7543 KKn1091095K75DKn6
241NT S-1 50 245.0 67% 5270.1 59.7%Kn4EKKn63Kn74K85 D95D10748Kn10432