Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som NS mot par N14, Klas Diamant - Gert Forsström | ||||||||
1 | 2 Ö+1 | -110 | 150.0 | 71% | 150 | 71.0% | K10879842EK64E | 543Kn582D106542 |
2 | 3NT Ö= | -400 | 41.0 | 19% | 191 | 45.0% | K943E1054108797 | 765KKnDKn42Kn532 |
Rond 2, som NS mot par N20, Leo Lub - Bertil Jönsson | ||||||||
3 | 6NT S-1 | -50 | 118.0 | 56% | 309 | 48.7% | E10932EK1092ED10 | KD43EK7473K96 |
4 | 2 Ö+1 | -140 | 99.0 | 47% | 408 | 48.2% | 64D2EKKn2EKn1072 | 10Kn1064D8743965 |
Rond 3, som NS mot par N17, Ingvar Hultén - Judit Sardy | ||||||||
5 | 2 S+1 | 110 | 176.0 | 83% | 584 | 55.2% | KDKnKD1073D8763 | 108598KDKn754109 |
6 | 1NT S+4 | 210 | 129.0 | 61% | 713 | 56.2% | E652Kn7D76K532 | 10KD93EKn2E8764 |
Rond 4, som ÖV mot par N2, Elisabeth Nyberg - Karin Bengtsson | ||||||||
7 | 6NT Ö+1 | 1470 | 176.0 | 83% | 889 | 60.0% | EK9EKD8E976ED | DKn1072973K83KKn |
8 | 4 Ö+1 | 450 | 65.0 | 31% | 954 | 56.4% | EKD8DKnD82EKKn9 | 10752E5K9641065 |
Rond 5, som NS mot par N19, Gun Paulsson - Stig Anderberg | ||||||||
9 | 1NT N-1 | -50 | 93.0 | 44% | 1047 | 55.0% | D54E93EKn76EK2 | E6Kn1075852Kn763 |
10 | 4 S= | 620 | 167.0 | 79% | 1214 | 57.4% | E2KK852EKD642 | D98763E8510963 |
Rond 6, som ÖV mot par N13, Ingemar Andersson - Mats Blom | ||||||||
11 | 4 V+1 | 450 | 168.0 | 79% | 1382 | 59.4% | 10643EKn92D8752 | EKD92KD10E101083 |
12 | 2 S-2 | 200 | 172.0 | 81% | 1554 | 61.2% | 1064107432EK9E2 | D32K5D1053KKn43 |
Rond 7, som ÖV mot par N15, Karl-Olov Dalquist - Börje Vestesson | ||||||||
13 | 2 Ö-3 | -300 | 14.0 | 7% | 1568 | 57.0% | 104K6532K74K74 | D8754ED862Kn92 |
14 | 6 Ö= | 980 | 195.0 | 92% | 1763 | 59.5% | E2E9862EKK976 | Kn763K1053Kn9EKn5 |
Rond 8, som NS mot par N10, Johan Bergström - Jan Klaavuniemi | ||||||||
15 | 4 S+1 | 650 | 103.0 | 49% | 1866 | 58.8% | 984EDKn1054E986 | EKD10756372E103 |
16 | 3 N= | 140 | 168.0 | 79% | 2034 | 60.1% | 73K108652Kn6465 | EKD109D9482KD8 |
Rond 9, som ÖV mot par N18, Magda Persson - Gunnel Ohlsson | ||||||||
17 | 3 S-1 | 50 | 99.0 | 47% | 2133 | 59.3% | K987525963K52 | E48742ED104Kn64 |
18 | 3NT Ö+3 | 490 | 137.0 | 65% | 2270 | 59.6% | 942E52EK102E93 | EKn73KDKnD874K2 |
Rond 10, som ÖV mot par N4, Anna-Lena Belfrage - Ronny U Persson | ||||||||
19 | 3 N-1 | 50 | 99.0 | 47% | 2369 | 58.9% | 8E753KDKn542K7 | EK10952Kn987Kn42 |
20 | 3NT V-2 | -200 | 24.0 | 11% | 2393 | 56.5% | E98EKKn9E82K53 | K3254K105410964 |
Rond 11, som ÖV mot par N16, Görel Sundin - Ã…sa Bergman | ||||||||
21 | 4 N-1 | 100 | 91.0 | 43% | 2484 | 55.9% | Kn6EKD10983DKn65 | 732Kn65K108KKn54 |
22 | 4 V-2 | -200 | 11.0 | 5% | 2495 | 53.6% | 8698532KKn86D7 | 975EKn1074DKKn84 |
Rond 12, som NS mot par N8, Hugo Bergström - Anita Adlertz-Hansson | ||||||||
23 | 4 N-1 | -100 | 71.0 | 33% | 2566 | 52.7% | KKn6EK6542KD810 | E1093D10310632D6 |
24 | 4D V+2 | -710 | 56.0 | 26% | 2622 | 51.6% | KD52D843E7543 | Kn98743Kn1072Kn62 |