Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som ÖV mot par N19, Gun Paulsson - Stig Anderberg | ||||||||
1 | 1NT Ö+2 | 150 | 124.0 | 58% | 124 | 58.0% | D6EK6D10975KKn9 | EKn92D1073Kn3873 |
2 | 3NT Ö-2 | -100 | 9.0 | 4% | 133 | 31.0% | D10D763E53EK84 | EKn82982K96D106 |
Rond 2, som ÖV mot par N13, Ingemar Andersson - Mats Blom | ||||||||
3 | 3NT S+2 | -460 | 20.0 | 9% | 153 | 23.7% | Kn7DKn65DKn54543 | 9865210886Kn872 |
4 | 4 Ö-1 | -100 | 27.0 | 13% | 180 | 21.0% | EKKn872EK810684 | D953975395KD3 |
Rond 3, som ÖV mot par N15, Karl-Olov Dalquist - Börje Vestesson | ||||||||
5 | 3 V-3 | -150 | 10.0 | 5% | 190 | 17.8% | 762E65E982KKn2 | E943Kn421063E54 |
6 | 1NT S+4 | -210 | 83.0 | 39% | 273 | 21.3% | D974E10521085DKn | KKn83864K943109 |
Rond 4, som NS mot par N6, Maria Paulsson - Liselotte Nilsson | ||||||||
7 | 6NT Ö+1 | -1470 | 36.0 | 17% | 309 | 20.7% | 65Kn106542D10984 | 843Kn5421076532 |
8 | 4 Ö+1 | -450 | 147.0 | 69% | 456 | 26.8% | 963843Kn5D8742 | Kn4K109762E10733 |
Rond 5, som NS mot par N18, Magda Persson - Gunnel Ohlsson | ||||||||
9 | 2NT N= | 120 | 190.0 | 90% | 646 | 33.8% | D54E93EKn76EK2 | E6Kn1075852Kn763 |
10 | 4 V-3 | 300 | 107.0 | 50% | 753 | 35.4% | E2KK852EKD642 | D98763E8510963 |
Rond 6, som ÖV mot par N12, Birgith Fasth - Gullan Persson | ||||||||
11 | 4 V+1 | 450 | 168.0 | 79% | 921 | 39.4% | 10643EKn92D8752 | EKD92KD10E101083 |
12 | 2 V-2 | -100 | 35.0 | 17% | 956 | 37.5% | 1064107432EK9E2 | D32K5D1053KKn43 |
Rond 7, som ÖV mot par N16, Görel Sundin - Ã…sa Bergman | ||||||||
13 | 1 S+1 | -110 | 110.0 | 52% | 1066 | 38.6% | 104K6532K74K74 | D8754ED862Kn92 |
14 | 4 Ö+2 | 480 | 102.0 | 48% | 1168 | 39.3% | E2E9862EKK976 | Kn763K1053Kn9EKn5 |
Rond 8, som NS mot par N4, Anna-Lena Belfrage - Ronny U Persson | ||||||||
15 | 4 S+2 | 680 | 182.0 | 86% | 1350 | 42.4% | 984EDKn1054E986 | EKD10756372E103 |
16 | 3 S-1 | -50 | 81.0 | 38% | 1431 | 42.1% | 73K108652Kn6465 | EKD109D9482KD8 |
Rond 9, som ÖV mot par N14, Klas Diamant - Gert Forsström | ||||||||
17 | 3 N-2 | 100 | 151.0 | 71% | 1582 | 43.8% | K987525963K52 | E48742ED104Kn64 |
18 | 6NT Ö= | 990 | 189.0 | 89% | 1771 | 46.3% | 942E52EK102E93 | EKn73KDKnD874K2 |
Rond 10, som ÖV mot par N20, Leo Lub - Bertil Jönsson | ||||||||
19 | 3 N= | -140 | 55.0 | 26% | 1826 | 45.3% | 8E753KDKn542K7 | EK10952Kn987Kn42 |
20 | 3NT V-2 | -200 | 24.0 | 11% | 1850 | 43.5% | E98EKKn9E82K53 | K3254K105410964 |
Rond 11, som NS mot par N17, Ingvar Hultén - Judit Sardy | ||||||||
21 | 3 N+1 | 170 | 197.0 | 93% | 2047 | 45.9% | EKD9847E7E873 | 105429432D10962 |
22 | 3 S= | 140 | 140.0 | 66% | 2187 | 46.8% | K103D6E107210962 | EDKn42K9543E53 |
Rond 12, som ÖV mot par N10, Johan Bergström - Jan Klaavuniemi | ||||||||
23 | 4 N-1 | 100 | 141.0 | 67% | 2328 | 47.7% | 84Kn975EKKn8543 | D752Kn987E4972 |
24 | 5 V+1 | 420 | 77.0 | 36% | 2405 | 47.2% | 6EK52E9754KD10 | E1096KDKn1086398 |