Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK S:t Erik » Sommarserien #4 2009-06-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #4 2009-06-11

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 26. Medel: 494.0.

Privatprotokoll för Tommy Eneqvist - Peter Flodqvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Rolf Norlin - Lennart Herminge
13NT Ö-2 -100 2 5% 2 5.0%K763D95KDKn1085 842E10863EDKn92
23NT S+1 -630 31 82% 33 43.5%852ED65264E62 Kn974109795D1087
Rond 2, som NS mot par 5, Tomas Grut - Mari-Anne Elsasdotter
33 S-2 -100 23 61% 56 49.3%982E7292D9843 E10D105KKn1075452
41NT Ö-2 200 24 63% 80 52.8%EKn98D10534K763 K765842D96E104
Rond 3, som ÖV mot par 1, Margareta Walldin - Birgitta Alandh
52 Ö= 90 23 61% 103 54.4%D742K832Kn10765 Kn63ED5E652K93
63NT N+1 -430 2 5% 105 46.2%ED10823K42KDKn4 Kn6310954273975
Rond 4, som ÖV mot par 6, Ulla-Britt Olsson - Eva Backhammar
73D N-2 500 36 95% 141 53.1%D6K105Kn853EKD5 109752DKn7634106
84D S-1 100 32 84% 173 57.0%410537654KDKn95 KD8982EK98742
Rond 5, som ÖV mot par 11, Hans Alexandersson - Lennart Wiklander
96D S-2 300 38 100% 211 61.8%1082E1076454D75 76598DKn8E10943
103NT S-2 200 33 87% 244 64.3%D105Kn1083Kn10853K EKn93E54K2Kn1084
Rond 6, som NS mot par 10, Stella Hathorn - Karen Gott
111NT N= 90 30 79% 274 65.6%DKn795K10872K76 9643KDKn108KnDKn10
123NT N+1 630 38 100% 312 68.5%Kn3D1065EDKnE1054 KD854710952DKn2
Rond 7, som ÖV mot par 4, Lars-Erik Rudström - Kjell-O Persson
133NT V+2 660 32 84% 344 69.7%7549EKDKn64E87 KKn86EK852Kn943
145D N= -550 2 5% 346 65.1%EKKn1063E10767EKn 8749832D108232
Rond 8, som ÖV mot par 21, UllaBritt Goldberg - Lars Goldberg
154 N-2 200 22 58% 368 64.6%Kn1087642E5E1043 K963Kn975Kn10642
163NT Ö+1 630 34 89% 402 66.1%K4E107E84E9765 E863D932K652K
Rond 9, som NS mot par 3, Britt-Marie Ödlund - Max Ödlund
174 Ö+2 -480 18 47% 420 65.0%10D8Kn10865EKD86 7421074K729754
184 N-2 -200 17 45% 437 63.9%EKn109762D107Kn104 54K8643EKKn753
Rond 10, som NS mot par 2, Jan-Olof Hegethorn - Tora Philip
193NT N+2 460 22 58% 459 63.6%D10973EK95K283 Kn8DKnED109EK1074
203 Ö-1 100 36 95% 495 65.2%954972ED9E532 Kn8KD63Kn863KKn9
Rond 11, som NS mot par 12, Kjell Fagerberg - Conny Lövgren
216 N= 1370 28 74% 523 65.6%K4KDKn6542EK98 D10KKn87653E83D
223NT N-1 -50 18 47% 541 64.7%K105KKn105K72E53 E764ED29643D9
Rond 12, som NS mot par 7, Anneliese Schapira - Maj-Britt Bronstein
232 Ö+3 -200 13 34% 554 63.4%75Kn975Kn42D985 E2D1042E83KKn64
244 Ö-2 100 26 68% 580 63.6%65109432103KKn76 EKn107Kn8K82D982
Rond 13, som ÖV mot par 9, Anita Ericsson - Inger Spängs
256 Ö-1 -100 15 39% 595 62.6%Kn107EKKn3D4D1075 E2D10876EKKnE96
261 S-1 100 31 82% 626 63.3%10532DKn1085E932 86K74KD93K854