Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK S:t Erik » Sommarserien #4 2009-06-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #4 2009-06-11

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 26. Medel: 494.0.

Privatprotokoll för Tomas Grut - Mari-Anne Elsasdotter

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 3, Britt-Marie Ödlund - Max Ödlund
12 N-2 100 14 37% 14 37.0%K763D95KDKn1085 842E10863EDKn92
23NT N+2 -660 12 32% 26 34.5%852ED65264E62 Kn974109795D1087
Rond 2, som ÖV mot par 8, Tommy Eneqvist - Peter Flodqvist
33 S-2 100 15 39% 41 36.0%DKn63Kn9863E6EKn K754K4D83K1076
41NT Ö-2 -200 14 37% 55 36.2%1042EK96EK2Kn52 D3Kn7Kn108753D98
Rond 3, som NS mot par 7, Anneliese Schapira - Maj-Britt Bronstein
52 N-2 -200 6 16% 61 32.2%K10985Kn76KD73D E1094Kn10984E842
62NT N+1 150 20 53% 81 35.7%K97DKn87E5E1083 54EK6DKn1098662
Rond 4, som ÖV mot par 1, Margareta Walldin - Birgitta Alandh
72 Ö= 110 32 84% 113 42.6%D6K105Kn853EKD5 109752DKn7634106
84 N-3 150 36 95% 149 49.1%410537654KDKn95 KD8982EK98742
Rond 5, som ÖV mot par 18, Mona Iwarson - Paul Iwarson
95 S-1 50 33 87% 182 53.3%1082E1076454D75 76598DKn8E10943
101 S= -70 19 50% 201 53.0%D105Kn1083Kn10853K EKn93E54K2Kn1084
Rond 6, som NS mot par 13, Rolf Norlin - Lennart Herminge
112 S-2 -100 1 3% 202 48.5%DKn795K10872K76 9643KDKn108KnDKn10
123NT N-2 -200 1 3% 203 44.7%Kn3D1065EDKnE1054 KD854710952DKn2
Rond 7, som NS mot par 12, Kjell Fagerberg - Conny Lövgren
133NT V+2 -660 6 16% 209 42.5%D10932DKn10210765 E76543983KD102
143 Ö= -140 5 13% 214 40.4%D952DKn54K9D54 KEKn6543K109876
Rond 8, som NS mot par 9, Anita Ericsson - Inger Spängs
154 N-2 -200 16 42% 230 40.5%53DKn108K862ED3 ED9K742DK9875
163 Ö-1 100 26 68% 256 42.2%DKn1075KD1097343 92Kn8654KnDKn1082
Rond 9, som NS mot par 4, Lars-Erik Rudström - Kjell-O Persson
174 Ö+2 -480 18 47% 274 42.5%10D8Kn10865EKD86 7421074K729754
183D N-1 -200 17 45% 291 42.6%EKn109762D107Kn104 54K8643EKKn753
Rond 10, som ÖV mot par 6, Ulla-Britt Olsson - Eva Backhammar
193NT N+2 -460 16 42% 307 42.6%EK5264Kn7DKn652 64108732865439
201 Ö+2 140 37 97% 344 45.3%EKD1032E8K107108 76Kn1054542D764
Rond 11, som ÖV mot par 10, Stella Hathorn - Karen Gott
216 N+1 -1390 2 5% 346 43.4%Kn97532E47Kn1072 E86D10921096543
223NT N-1 50 20 53% 366 43.8%Kn8374ED8510876 D929863Kn10KKn42
Rond 12, som NS mot par 2, Jan-Olof Hegethorn - Tora Philip
232 V+3 -200 13 34% 379 43.4%75Kn975Kn42D985 E2D1042E83KKn64
242 V= -110 8 21% 387 42.5%65109432103KKn76 EKn107Kn8K82D982
Rond 13, som ÖV mot par 11, Hans Alexandersson - Lennart Wiklander
256 V-1 -100 15 39% 402 42.3%Kn107EKKn3D4D1075 E2D10876EKKnE96
262 S+2 -170 4 11% 406 41.1%10532DKn1085E932 86K74KD93K854