Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien #4 2009-06-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #4 2009-06-11

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 26. Medel: 494.0.

Privatprotokoll för Jan-Olof Hegethorn - Tora Philip

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Hans Alexandersson - Lennart Wiklander
12 Ö= 110 23 61% 23 61.0%K763D95KDKn1085 842E10863EDKn92
23NT S+2 -660 12 32% 35 46.5%852ED65264E62 Kn974109795D1087
Rond 2, som ÖV mot par 15, Jan Alpe - Ingrid Johansson
32 Ö+2 170 35 92% 70 61.7%DKn63Kn9863E6EKn K754K4D83K1076
43 V-1 -100 31 82% 101 66.8%1042EK96EK2Kn52 D3Kn7Kn108753D98
Rond 3, som NS mot par 10, Stella Hathorn - Karen Gott
51 N-1 -100 12 32% 113 59.8%K10985Kn76KD73D E1094Kn10984E842
63NT N= 400 28 74% 141 62.2%K97DKn87E5E1083 54EK6DKn1098662
Rond 4, som NS mot par 9, Anita Ericsson - Inger Spängs
73D Ö-4 1100 38 100% 179 67.6%EKn83982EK10694 K4E4D972Kn8732
83 S= 140 29 76% 208 68.6%Kn75EKD64DKn1033 E109632Kn782E106
Rond 5, som NS mot par 6, Ulla-Britt Olsson - Eva Backhammar
93NT N+2 460 31 82% 239 70.1%KD4D532109KKn86 EKn93KKnEK76322
102 S+1 110 30 79% 269 71.0%8764297627E65 KKDED964D9732
Rond 6, som NS mot par 1, Margareta Walldin - Birgitta Alandh
112 S-1 -50 12 32% 281 67.5%DKn795K10872K76 9643KDKn108KnDKn10
122 S+1 140 26 68% 307 67.5%Kn3D1065EDKnE1054 KD854710952DKn2
Rond 7, som ÖV mot par 3, Britt-Marie Ödlund - Max Ödlund
133NT Ö+1 630 15 39% 322 65.3%7549EKDKn64E87 KKn86EK852Kn943
145D Ö-5 -1100 0 0% 322 60.6%EKKn1063E10767EKn 8749832D108232
Rond 8, som ÖV mot par 7, Anneliese Schapira - Maj-Britt Bronstein
154 N-2 200 22 58% 344 60.5%Kn1087642E5E1043 K963Kn975Kn10642
163NT V-1 -100 12 32% 356 58.7%K4E107E84E9765 E863D932K652K
Rond 9, som NS mot par 12, Kjell Fagerberg - Conny Lövgren
174 V+2 -480 18 47% 374 58.0%10D8Kn10865EKD86 7421074K729754
183 Ö-1 50 32 84% 406 59.4%EKn109762D107Kn104 54K8643EKKn753
Rond 10, som ÖV mot par 8, Tommy Eneqvist - Peter Flodqvist
193NT N+2 -460 16 42% 422 58.5%EK5264Kn7DKn652 64108732865439
203 Ö-1 -100 2 5% 424 55.9%EKD1032E8K107108 76Kn1054542D764
Rond 11, som ÖV mot par 13, Rolf Norlin - Lennart Herminge
215 N+1 -620 24 63% 448 56.2%Kn97532E47Kn1072 E86D10921096543
223NT N-1 50 20 53% 468 56.0%Kn8374ED8510876 D929863Kn10KKn42
Rond 12, som ÖV mot par 5, Tomas Grut - Mari-Anne Elsasdotter
232 V+3 200 25 66% 493 56.5%KKn863K63961072 D1094E8KD1075E3
242 V= 110 30 79% 523 57.4%K943DEDKn764E4 D82EK765951053
Rond 13, som NS mot par 4, Lars-Erik Rudström - Kjell-O Persson
257 Ö-2 200 35 92% 558 58.8%8394287632432 KD965451095KKn8
262 N+1 140 28 74% 586 59.4%Kn974109863274D EKDE5EKn62Kn1076