Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK S:t Erik » Måndag fm öppen klass 2009-01-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndag fm öppen klass 2009-01-12

Partävling, 11 bord, 21 par. Antal brickor: 26. Medel: 233.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Per Grivenfeldt - Bengt Wärn

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Torsten Nabseth - Ingvar Bladini
13 S-1 50 15.0 83% 15 83.0%ED763D6539565 95487282EK1093
23NT N= -600 12.0 67% 27 75.0%D8597K9759832 109742Kn8262EK4
Rond 2, som ÖV mot par 20, Lars Waller - Ulf Kinn
34 N-1 50 14.0 78% 41 76.0%71053K53D109763 K963E610962KKn5
44 Ö= 620 14.0 78% 55 76.5%Kn10863EK432Kn95 D942D1075EDKn9D
Rond 3, som ÖV mot par 14, Stig Karlsson - Lennart Levin
53NT N-1 100 17.0 94% 72 80.0%7643K854K5432 K92DKn1076D62K3
63 N-1 50 17.0 94% 89 82.3%6DKn75287652Kn10 E8721093KKn3EK4
Rond 4, som NS mot par 11, Per-Olof Rehn - Ingrid Linnarsson
72 Ö= -110 12.0 67% 101 80.1%D8683ED528652 KEKn95976DKn974
83NT N+1 430 18.0 100% 119 82.6%EKn43E1063D9KKn8 K972KD85KKn543
Rond 5, som NS mot par 18, Dagmar Ilrot - Åke Nilsson
93NT S+1 430 16.0 89% 135 83.3%EKDKn9K98K10982 1063DKn542EKD45
104 N+2 680 15.0 83% 150 83.3%KDKn6K87DKn2E106 E952ED10924842
Rond 6, som ÖV mot par 21, Roland Axelsson - Lars-Bertil Löfström
113 S= -110 6.0 33% 156 78.7%E763EKn8544E108 K8510973976962
121NT Ö-1 -50 4.0 22% 160 74.0%ED6842Kn542DKn8 9872EKn6E10K543
Rond 7, som ÖV mot par 10, Ulla Nedlich - Manfred Nedlich
135 Ö= 650 8.0 44% 168 71.7%E2D43K74KDKn43 KKn98EKKn105D1037
143 Ö+1 170 14.0 78% 182 72.1%5D9852E953D72 D9643KKn643K86
Rond 8, som ÖV mot par 17, Bengt Carlman - Marianne Carlman Kullenberg
151 V+2 140 15.0 83% 197 72.9%Kn983D752K6564 D54210ED7EKKn85
161NTRD Ö+1 1160 18.0 100% 215 74.6%E98K7D8632D94 10742DKn6275EK7
Rond 9, som ÖV mot par 8, Åke Sjöberg - Lars Ekenlöv
171NT V= 90 3.0 17% 218 71.2%D4Kn65E10632Kn82 K75K9742KD7E3
183NT S+1 -630 1.0 6% 219 67.6%K7Kn109865D9K62 EKn85332652D94
Rond 10, som ÖV mot par 22, Christian Wiechel - Christer Wannebo
194 Ö= 620 17.0 94% 236 68.9%EDKn108ED10436210 KKn6K1073Kn98432
203 V= 140 6.0 33% 242 67.2%D93E109864K1059 EKn765DDKn63K75
Rond 11, som NS mot par 15, Mona Asplund - Britt-Marie Hedrén
211NT N= 90 10.0 56% 252 66.6%63E85EK1096EKn6 8754Kn7D843D97
223NT N+3 490 18.0 100% 270 68.1%K75EK94ED2KKn7 DKn8642102Kn9433
Rond 12, som ÖV mot par 19, Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson
233 V= 140 13.0 72% 283 68.3%K76354E3105432 Kn10EK10762K72E8
242 S-2 100 16.0 89% 299 69.2%765287431084E7 EDKn10KKn76DKn1062
Rond 13, som NS mot par 9, Hans Hoppe - Hans Jitelius
253 Ö-2 200 18.0 100% 317 70.4%D52109Kn8652KD8 Kn864KD8763K54
263 Ö+1 -170 5.0 28% 322 68.8%K895E865Kn9875 10746KKn972EK106