Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Kval DM för mixade par 2019-11-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Kval DM för mixade par 2019-11-03

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 30. Medel: 210.0.

Privatprotokoll för Bo Gullberg - Ingrid Gullberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 3, Claudia Sjöberg - Christer Ekberg
12 Ö+1 -140 3 21% 3 21.0%E9397610765382 DKn875EDKDKnKn43
22 Ö= -110 1 7% 4 14.0%KD3Kn75942EK42 7D10EKKn105109753
Rond 2, som ÖV mot par 15, Olle Persson - Christina Leander
34D S-1 100 8 57% 12 28.3%K974E94310Kn862 DKn1086D5EK3D54
44 N= -620 8 57% 20 35.5%Kn754K96Kn53276 EKD921094108432
Rond 3, som NS mot par 2, Magnus Wegestål - Lotta Lundberg
54 N-1 -100 2 14% 22 31.2%EKKn8763ED43Kn5 109K987K10752K4
62 V+1 -140 1 7% 23 27.2%3EKD72K532KKn10 D6596D8D86542
Rond 4, som ÖV mot par 9, Bodil Wikström - Björn Klefbohm
73NT V= 600 5 36% 28 28.4%47654DKn102E872 EKKn63KDKnEKD93
85D S+2 -750 0 0% 28 24.9%D103K76543K2K3 KKn62DKn10886476
Rond 5, som ÖV mot par 14, Kicki Orre - Lars Becklén
93 Ö+2 200 2 14% 30 23.7%Kn105Kn432ED87D9 9ED9KKn4EKKn654
103NT N+2 -660 4 29% 34 24.2%109287D1075Kn963 Kn74D1096532KKD
Rond 6, som ÖV mot par 16, Jan-Erik Olsson - Ulla Öberg
112 S+1 -140 0 0% 34 22.0%EKn7E952Kn984D2 852KD83E765E5
121NT Ö+1 120 14 100% 48 28.5%D539764Kn103ED3 K986D53EK6542
Rond 7, som ÖV mot par 10, Eva Andersson - Lars-Göran Borgquist
131NT Ö+1 120 9 64% 57 31.2%D97ED53Kn76KD2 E5Kn86K943Kn876
142 N= -110 0 0% 57 29.0%D1032EKn10872EKn6 8KKn72E4K87543
Rond 8, som NS mot par 12, Gunlis Åberg - Magnus Friberg
152NT S-2 -200 1 7% 58 27.5%E3DKn983D963Kn2 DKn9654EKn105E54
163 N= 110 4 29% 62 27.6%EKn63272EDKn82E 4EKn6543K3K652
Rond 9, som NS mot par 1, Sofia Karlsson - Håkan Karlsson
176NT V-1 50 14 100% 76 31.9%76K10975629752 K9853D86Kn87D8
183D Ö= -530 2 14% 78 30.9%EK92EKn653KKnK9 54D8710872D763
Rond 10, som NS mot par 5, Mats Andersson - Ulla Lundström
195D S-1 -100 4 29% 82 30.8%104Kn109534K10753 E52KD64E109296
203NT Ö-2 200 12 86% 94 33.5%E985410K63ED105 32ED643Kn104986
Rond 11, som ÖV mot par 7, Charlotte Rudbäck - Mats Mårtensson
213 Ö+1 170 2 14% 96 32.6%E9387622ED1052 KKn1084KDKn54Kn106
222D V-1 -200 2 14% 98 31.8%105EKnD109865K53 K7642K874EKn42
Rond 12, som NS mot par 13, Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova
232NT N= 120 12 86% 110 34.1%Kn104EK382KKn932 E8610982EK95D5
242NT N= 120 9 64% 119 35.4%K1062E6ED6K964 D7K1092KKn109485
Rond 13, som NS mot par 4, Richard Korse - Lena Jönsson
253 S-2 -100 4 29% 123 35.1%854Kn853K975K10 D62E964E1082D5
261 V= -80 10 71% 133 36.5%EDKn1010975254K8 K8753DKn47D1075
Rond 14, som ÖV mot par 11, Gun Bellander - Klas Bellander
274 Ö-2 -100 0 0% 133 35.1%93EKD1086595E9 Kn423DKn87KD632
283 S+1 -170 0 0% 133 33.9%E72Kn654EK9864 86D873D1082Kn52
Rond 15, som ÖV mot par 8, Christian Frisk - Mona Andersson
292 Ö+1 110 8 57% 141 34.7%E964E9426E732 KKnD1078742D1086
303NT V= 400 1 7% 142 33.8%Kn53EKD7297536 EK87695EK4KKn7