Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Kval DM för mixade par 2019-11-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Kval DM för mixade par 2019-11-03

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 30. Medel: 210.0.

Privatprotokoll för Jan-Erik Olsson - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 1, Sofia Karlsson - Håkan Karlsson
13 S-2 -100 8 57% 8 57.0%E9397610765382 DKn875EDKDKnKn43
23 N+1 130 8 57% 16 57.0%KD3Kn75942EK42 7D10EKKn105109753
Rond 2, som NS mot par 2, Magnus Wegestål - Lotta Lundberg
32NT N-4 -200 0 0% 16 38.0%E53K8DKn4EK1097 2Kn107629876523
44 N= 620 6 43% 22 39.2%1086EDKn83E8Kn95 3210754KD76EKD
Rond 3, som NS mot par 3, Claudia Sjöberg - Christer Ekberg
52 N+2 170 6 43% 28 40.0%EKKn8763ED43Kn5 109K987K10752K4
63 V-1 100 6 43% 34 40.5%3EKD72K532KKn10 D6596D8D86542
Rond 4, som NS mot par 4, Richard Korse - Lena Jönsson
73NT Ö+2 -660 0 0% 34 34.7%D10875E92K9766 9210838543Kn1054
84 S+3 190 6 43% 40 35.8%E54E953Kn109852 98792EDKn107ED4
Rond 5, som NS mot par 5, Mats Andersson - Ulla Lundström
94 Ö+1 -650 2 14% 42 33.3%D48751096531032 EK87632K106287
103 N+1 130 0 0% 42 30.0%D5EKn4EKn6431054 EK863K982E872
Rond 6, som NS mot par 6, Bo Gullberg - Ingrid Gullberg
112 S+1 140 14 100% 56 36.4%410764K3KKn10943 KD10963KnD102876
121NT Ö+1 -120 0 0% 56 33.3%Kn1074K8D98KKn76 E2EKn10275421098
Rond 7, som NS mot par 7, Charlotte Rudbäck - Mats Mårtensson
133NT Ö-2 200 14 100% 70 38.5%K863K10974E8E9 Kn10422D105210543
144 V= -130 8 57% 78 39.8%EKKn97641054659 5D9863KD93D102
Rond 8, som NS mot par 8, Christian Frisk - Mona Andersson
152 Ö-2 100 8 57% 86 40.9%E3DKn983D963Kn2 DKn9654EKn105E54
164 S-1 -50 1 7% 87 38.8%EKn63272EDKn82E 4EKn6543K3K652
Rond 9, som NS mot par 9, Bodil Wikström - Björn Klefbohm
173NT V+3 -490 5 36% 92 38.6%76K10975629752 K9853D86Kn87D8
182 Ö-1 50 9 64% 101 40.1%EK92EKn653KKnK9 54D8710872D763
Rond 10, som NS mot par 10, Eva Andersson - Lars-Göran Borgquist
194 V-1 100 8 57% 109 40.9%104Kn109534K10753 E52KD64E109296
202 N+1 110 10 71% 119 42.5%E985410K63ED105 32ED643Kn104986
Rond 11, som NS mot par 11, Gun Bellander - Klas Bellander
214 V+1 -450 4 29% 123 41.8%752E1039753Kn83 D69EKD84K9764
222NT Ö= -120 2 14% 125 40.5%Kn8D1095KKn4ED97 ED936327321086
Rond 12, som NS mot par 12, Gunlis Åberg - Magnus Friberg
232 S+1 110 10 71% 135 41.9%Kn104EK382KKn932 E8610982EK95D5
243NT N-1 -50 4 29% 139 41.3%K1062E6ED6K964 D7K1092KKn109485
Rond 13, som NS mot par 13, Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova
253 S-3 -150 0 0% 139 39.7%854Kn853K975K10 D62E964E1082D5
265 Ö= -600 2 14% 141 38.7%EDKn1010975254K8 K8753DKn47D1075
Rond 14, som NS mot par 14, Kicki Orre - Lars Becklén
272 Ö+2 -170 6 43% 147 38.9%E87672K643274 KD105Kn94E10Kn1085
283 S= 140 8 57% 155 39.5%K9EK942K76373 DKn10543105EKn9D10
Rond 15, som NS mot par 15, Olle Persson - Christina Leander
292 Ö+1 -110 6 43% 161 39.6%D108K85E1095395 7532Kn63KDKnKKn4
304 V+1 -450 5 36% 166 39.5%D42Kn1084D1082D10 10963Kn6E985432