Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Björken » Tisdag 12.00 (barometer) 2019-10-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Björken

Tisdag 12.00 (barometer) 2019-10-08

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Barbro Isaksson - Erik-O Sandström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 23, Christina Lidström-Nordin - Peter Frost
12 Ö+1 110 20.0 100% 20 100.0%D82964K106EK52 E975KKn973D1094
24 V= 420 11.0 55% 31 77.5%6D2ED873Kn8543 KDKn9743K6EK72
Rond 2, som ÖV mot par 24, Linnea Lundqvist - Louise Lundström
32 V+1 110 18.0 90% 49 81.7%KKn9863762K982 1082Kn52EKKn983E
43 Ö+1 130 14.0 70% 63 78.8%D7KKn73EK10E642 E48659432K987
Rond 3, som NS mot par 4, Einar Lestander - Ulf Folkesson
53 Ö-3 150 18.0 90% 81 81.0%K654E1081093243 10DKnDKn7EK109762
64 Ö+2 -680 8.0 40% 89 74.2%8243D9843Kn1087 EKn8752K1062D95
Rond 4, som NS mot par 6, Ingemar Lindgren - Fred Östling
73NT N+1 630 14.0 70% 103 73.6%KDKn6109710653K6 E43DKn2KKn9EDKn7
82NT Ö-1 50 6.0 30% 109 68.1%E764Kn10843K982 KKn108109753D5Kn4
Rond 5, som NS mot par 8, Britt Lundquist - Marianne Laitinen
93NT Ö+1 -630 3.0 15% 112 62.2%864E10842KKn492 DKn79310953D743
101NT S+1 120 19.0 95% 131 65.5%85D10757DKn9752 D106EKnEKD1043E8
Rond 6, som NS mot par 10, Anders Åström - John-Elof Oskarsson
113NT S= 400 17.0 85% 148 67.3%Kn6DKn95EK96K83 EK7543Kn542ED5
123 S= 110 11.0 55% 159 66.2%9410953E8EKn1097 1076EKKDKn106554
Rond 7, som ÖV mot par 12, Bengt Hahne - Hans-Olov Gustafsson
133NT V+2 660 19.0 95% 178 68.5%EDED876328654 Kn94Kn64E9EKDKn3
144 S-1 50 9.0 45% 187 66.8%3E1042E97541096 D1087KnD8632D72
Rond 8, som NS mot par 14, Seppo Larvia - Laila Cederqvist
156 S= 1370 19.0 95% 206 68.7%KKn10263D2EKn1096 EK97E5KD87542
164 S= 420 18.0 90% 224 70.0%7E102E1092EK653 98542KnD53D742
Rond 9, som ÖV mot par 16, Britt-Louise Lovén - Kinna Lundin
174 Ö-1 -50 8.0 40% 232 68.2%63KD109432KD97 D9765KD487E52
185 S-2 200 20.0 100% 252 70.0%DKn93965296Kn53 E62EKn74D109864
Rond 10, som NS mot par 18, Gunilla Bohman - Britt-Inger Norberg
193 V-2 200 15.0 75% 267 70.3%EKn9536K8EKn874 K104K7Kn10765462
203NT S+1 630 16.0 80% 283 70.8%E27EKn98643DKn3 K104D852KEK985
Rond 11, som NS mot par 20, Gun Ivarsson - Inger Oscarsson
211NT Ö-1 50 17.0 85% 300 71.4%KKn54543D1095K4 E976EKn24210973
225 S+2 440 20.0 100% 320 72.7%8EDKn92EK761084 E1043Kn10542ED97
Rond 12, som ÖV mot par 22, Göran Olsson - Bo Lundin
231NT N+2 -150 4.0 20% 324 70.4%EKn10710E642K982 642Kn8642Kn3D106
244 Ö= 130 19.0 95% 343 71.5%EE3E105432Kn1043 KD842742Kn9865