Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Öst med Knut Björkman mot Lennart Holmqvist och Barbro Engström | ||||||||
1 | 4 V+3 | 510 | 8 | 57% | 8 | 57.0% | E9510866EKD832 | 1087EKDKn7397104 |
2 | 4 N+1 | -650 | 4 | 29% | 12 | 43.0% | Kn52D3D7648732 | EK108108583KKn104 |
Rond 2, som Nord med Catarina Skau Olsson mot Barbara Ekendahl och Dan Stenmark | ||||||||
3 | 4 S-2 | -100 | 8 | 57% | 20 | 47.7% | DKn1010752DKn9Kn82 | EK86532473D106 |
4 | 3NT S= | 600 | 14 | 100% | 34 | 60.8% | KnD103DKn32E9432 | K32EK6108764K8 |
Rond 3, som Öst med Sture Helmersson mot Ann-Marie Larsson och Lars Lundgren | ||||||||
5 | 3NT S-1 | 100 | 9 | 64% | 43 | 61.4% | D842Kn1096K53K7 | Kn76KD541062Kn109 |
6 | 3 N-2 | 100 | 9 | 64% | 52 | 61.8% | KKn8432E10EKn7103 | 965KD98965865 |
Rond 4, som Väst med Rigmor Öhlander mot Lennart Holmqvist och Cristiano Messaad | ||||||||
7 | 2 N= | -110 | 5 | 36% | 57 | 58.1% | K105410D9875326 | 32KD94K6D10953 |
8 | 1NT N= | -90 | 4 | 29% | 61 | 54.5% | 10642KD643KDKn6 | K7Kn843E975932 |
Rond 5, som Väst med Torbjörn Lindblom mot Birgitta Kerstis och Bengt-Ã…ke Leskinen | ||||||||
9 | 2 S+1 | -140 | 6 | 43% | 67 | 53.2% | Kn85976Kn85KKn76 | 10742EKD103E1042 |
10 | 1NT S+2 | -150 | 2 | 14% | 69 | 49.3% | ED65E2D10610875 | 102D109534KKn943 |
Rond 6, som Syd med Lars Rydman mot Anders Johansen och Solveig Byström | ||||||||
11 | 5 Ö= | -450 | 13 | 93% | 82 | 53.3% | 3D10764EKn52D106 | 97929843E8754 |
12 | 3NT Ö+2 | -460 | 3 | 21% | 85 | 50.6% | 1010653E107321052 | DKn842K9498643 |
Rond 7, som Nord med Lennart Jonasson mot Birgitta Kerstis och Lars Marjoniemi | ||||||||
13 | 5D N-2 | -500 | 1 | 7% | 86 | 47.2% | K8D10ED54ED1093 | Kn10E9410987Kn542 |
14 | 6NT V-1 | 50 | 10 | 71% | 96 | 48.9% | KD10743KnKn75297 | 62K10987546Kn105 |
Rond 8, som Nord med Thomas Ekendahl mot Jörgen Lundberg och Mikael Eliasson | ||||||||
15 | 3NT Ö+1 | -430 | 5 | 36% | 101 | 48.1% | 10654E982109843 | D864KD864DKn62 |
16 | 4 V= | -620 | 10 | 71% | 111 | 49.5% | 9E109543Kn108D98 | E102Kn2K7653542 |
Rond 9, som Syd med Christer Fransson mot Lars Rydman och Rolf Blomquist | ||||||||
17 | 3NT Ö= | -400 | 9 | 64% | 120 | 50.4% | ED96D3283K643 | Kn8527549762D7 |
18 | 2 V+1 | -140 | 1 | 7% | 121 | 47.9% | E9862109787627 | KD10Kn54EKn10K863 |
Rond 10, som Öst med Rolf Blomquist mot Mikael Eliasson och Bengt-Ã…ke Leskinen | ||||||||
19 | 3NT Ö-2 | -200 | 1 | 7% | 122 | 45.8% | E32E5EK832873 | 76KKn104374KDKn4 |
20 | 3NT S+1 | -630 | 6 | 43% | 128 | 45.6% | 86542Kn2Kn96485 | K10D1054K83DKn63 |
Rond 11, som Nord med Barbara Ekendahl mot Tommy Petersson och Jörgen Lundberg | ||||||||
21 | 2 S-4 | -400 | 9 | 64% | 137 | 46.5% | E106532K4K9432 | K109764D10983108 |
22 | 5 S= | 450 | 6 | 43% | 143 | 46.4% | KKn92ED1094K862 | ED85427KKn7295 |
Rond 12, som Nord med Dan Stenmark mot Sture Helmersson och Knut Björkman | ||||||||
23 | 3NT Ö-3 | 300 | 12 | 86% | 155 | 48.1% | Kn1028542K762EK | ED975Kn10649743 |
24 | 4D N= | 590 | 14 | 100% | 169 | 50.2% | K10653E108647510 | DD75EKn10432ED9 |
Rond 13, som Öst med Birgitta Kerstis mot Rigmor Öhlander och Lars Gustavsson | ||||||||
25 | 4D S-1 | 100 | 12 | 86% | 181 | 51.7% | 63Kn64EK64D832 | ED984252Kn83K9 |
26 | 1NT V-2 | -200 | 2 | 14% | 183 | 50.2% | Kn965EKn8398275 | EK94ED764D643 |
Rond 14, som Syd med Cristiano Messaad mot Barbara Ekendahl och Christer Fransson | ||||||||
27 | 4D S+1 | 690 | 12 | 86% | 195 | 51.6% | KD7464962EDKn10 | E985EKKn54K854 |
28 | 6 S+1 | 1460 | 12 | 86% | 207 | 52.8% | E83E975438D73 | KD7KDKn8EKD1096 |
Rond 15, som Syd med Ann-Cathrine Hagström-Blomqvist mot Anders Johansen och Thomas Ekendahl | ||||||||
29 | 2 V-1 | 100 | 11 | 79% | 218 | 53.7% | E8Kn10952D32643 | Kn7643DK976DKn5 |
30 | 6NT V= | -990 | 1 | 7% | 219 | 52.1% | KKn8632Kn855343 | 97642K1072Kn865 |
Rond 16, som Väst med Mikael Eliasson mot Torbjörn Lindblom och Lennart Jonasson | ||||||||
31 | 3 Ö= | 140 | 10 | 71% | 229 | 52.7% | 543KKn104KDKn643 | Kn8762EKKn5E879 |
32 | 2 V-1 | -100 | 13 | 93% | 242 | 54.0% | EKKn6326EKn7673 | 104Kn97952E9854 |
Rond 17, som Öst med Ann-Marie Larsson mot Peter Ekendahl och Catarina Skau Olsson | ||||||||
33 | 4 Ö+1 | 450 | 9 | 64% | 251 | 54.3% | E1086D96K85ED5 | D7543EKE46432 |
34 | 3 V= | 110 | 8 | 57% | 259 | 54.4% | D7KD542KKn8564 | 1096297ED1097E2 |
Rond 18, som Väst med Jan Héléne mot Lars Gustavsson och Knut Björkman | ||||||||
35 | 3 Ö-2 | -200 | 1 | 7% | 260 | 53.0% | 72843243D8732 | DKn1098KnEKKn96KKn |
36 | 1NT Ö+2 | 150 | 4 | 29% | 264 | 52.4% | 52K76E9854Kn108 | EKn7ED43KD10696 |
Rond 19, som Väst med Solveig Byström mot Christer Fransson och Mikael Rydstedt | ||||||||
37 | 4 N= | -620 | 2 | 14% | 266 | 51.3% | 1054262109765D7 | 9109EKKn4EKn9542 |
38 | 1NT N= | -90 | 11 | 79% | 277 | 52.1% | 1054KKn10K954KKn3 | K73284876ED92 |