Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Öst med Tommy Svensson mot Elsa Persson och Carina Halvorsen | ||||||||
1 | 3NT S+3 | -490 | 1.0 | 8% | 1 | 8.0% | D54D8547E10854 | 861076210952KKn7 |
2 | 4 Ö+2 | 480 | 3.0 | 25% | 4 | 16.5% | EKKn1076EK97D94 | 32Kn10985EK6K52 |
Rond 2, som Syd med Lars Hedén mot Stefan Stolt och Anders Dellien | ||||||||
3 | 4 V-2 | 200 | 9.0 | 75% | 13 | 36.0% | 9652K987ED764 | Kn6532Kn83D6252 |
4 | 3 N+3 | 170 | 4.0 | 33% | 17 | 35.2% | D10871097D4D1096 | EK56EK108532K2 |
Rond 3, som Väst med Eva Glans mot Sylve Larsen och Kjell Glans | ||||||||
5 | 3NT S-3 | 300 | 12.0 | 100% | 29 | 48.2% | 976KKn1073E8462 | 1032E962K109753 |
6 | 4D V-3 | -800 | 0.0 | 0% | 29 | 40.2% | Kn83752Kn964K109 | D9652K96KD825 |
Rond 4, som Öst med Frank Andersson mot och | ||||||||
7 | - | 5.6 | 47% | 34.6 | 41.1% | K6ED972Kn109Kn85 | 54K8653K721032 | |
8 | - | 5.6 | 47% | 40.2 | 41.9% | KDKn765EK910785 | 4Kn876538631032 | |
Rond 5, som Nord med Anders Dellien mot HÃ¥kan Nilsson och Jan Ohlsson | ||||||||
9 | 3NT Ö+2 | -660 | 1.0 | 8% | 41.2 | 38.1% | D8632D4629853 | 5410983ED87D76 |
10 | 4 Ö-2 | 200 | 10.0 | 83% | 51.2 | 42.6% | 832K93932E1093 | ED1010KD10875D76 |
Rond 6, som Väst med Kent Karlsson mot Lennart Lundqvist och Mikael Skön | ||||||||
11 | 3NT Ö+1 | 430 | 11.0 | 92% | 62.2 | 47.1% | D9787K5ED10943 | K85ED542ED647 |
12 | 3NT S= | -600 | 2.0 | 17% | 64.2 | 44.6% | 83EK8652Kn101052 | EK97644867643 |
Rond 7, som Öst med Per Ivarsson mot Kjell Berg och Eva Glans | ||||||||
13 | 2 N-1 | 100 | 8.0 | 67% | 72.2 | 46.3% | K96E107D983K73 | 1073Kn32107D10862 |
14 | 3NT N-1 | 50 | 9.0 | 75% | 81.2 | 48.4% | 8DKn83EKn973K86 | Kn6437654D9742 |
Rond 8, som Väst med Carina Halvorsen mot Eva Glans och Agneta Oppenstam | ||||||||
15 | 1 S-1 | 100 | 10.0 | 83% | 91.2 | 50.7% | K10KKn954Kn96386 | E642108KD510753 |
16 | 4 N-2 | 100 | 0.0 | 0% | 91.2 | 47.5% | KD87531061042KKn | 1062EK87E6D1083 |
Rond 9, som Nord med Kjell Berg mot Gert-Inge Hugosson och Roger Nyman | ||||||||
17 | 4 Ö= | -420 | 10.0 | 83% | 101.2 | 49.6% | 95E1064K987974 | 86498210543ED5 |
18 | 3NT N= | 600 | 6.0 | 50% | 107.2 | 49.6% | 2K1052EKn753KKn9 | EK659K962D654 |
Rond 10, som Väst med Sylve Larsen mot HÃ¥kan Nilsson och LarsGunnar Andersson | ||||||||
19 | 1NT N= | -90 | 11.0 | 92% | 118.2 | 51.8% | Kn83D863EKK863 | D952954Kn963Kn10 |
20 | 3 N-1 | 100 | 8.0 | 67% | 126.2 | 52.6% | DKn1076853Kn6432 | K10863EED106K107 |
Rond 11, som Syd med Gert-Inge Hugosson mot Per Ivarsson och Patrik Ã…man | ||||||||
21 | 2 Ö+1 | -140 | 4.0 | 33% | 130.2 | 51.7% | E9DKn6292K9732 | D6E53KKn8641084 |
22 | 3NT V-3 | 300 | 12.0 | 100% | 142.2 | 53.9% | Kn1062ED5Kn98793 | D74KKn104KDKn852 |
Rond 12, som Nord med Lars Hedén mot Mikael Skön och Per Ivarsson | ||||||||
23 | 4D S-1 | -200 | 0.0 | 0% | 142.2 | 51.5% | 107DKn9432108652 | 92EK8ED54KKn107 |
24 | 1 Ö+3 | -170 | 0.0 | 0% | 142.2 | 49.4% | ED43D72D10E853 | 1098K85872D1097 |
Rond 13, som Nord med Leif Martinsson mot Agneta Oppenstam och Birgitta Wilhelmsson | ||||||||
25 | 3NT S+2 | 460 | 6.0 | 50% | 148.2 | 49.4% | KDKn10E85DKD1053 | 7KKn10KKn875EKn96 |
26 | 3NT V+1 | -630 | 8.0 | 67% | 156.2 | 50.1% | D5410K9632EKn102 | 9328642E85765 |
Rond 14, som Nord med Olle Olsson mot LarsGunnar Andersson och Kjell Glans | ||||||||
27 | 3 S-2 | -100 | 3.0 | 25% | 159.2 | 49.1% | Kn95Kn7932D8543 | E83EK2K1084EKn7 |
28 | 1NT V+2 | -150 | 4.0 | 33% | 163.2 | 48.6% | E62EKKn5Kn84976 | Kn75432K968532 |
Rond 15, som Öst med Bengt Karlsson mot Anders Dellien och HÃ¥kan Nilsson | ||||||||
29 | 6 S+1 | -1390 | 3.0 | 25% | 166.2 | 47.8% | EK53D8753109105 | Kn987647498632 |
30 | 2D V-4 | -800 | 0.0 | 0% | 166.2 | 46.2% | 975432Kn1056432 | Kn3ED108686EKn107 |
Rond 16, som Öst med Roger Nyman mot Eva Glans och Tommy Svensson | ||||||||
31 | 4 S-1 | 100 | 11.0 | 92% | 177.2 | 47.6% | 108E3K854DKn864 | K964762106E972 |
32 | 2 S-1 | 50 | 7.0 | 58% | 184.2 | 48.0% | Kn106492974K632 | K9EKn5KKn105ED97 |
Rond 17, som Syd med Kent Karlsson mot Kjell Berg och Eva Glans | ||||||||
33 | 3 Ö-2 | 100 | 10.0 | 83% | 194.2 | 49.0% | E765105210763D5 | 93K87EDKn42E107 |
34 | 2 N+1 | 140 | 12.0 | 100% | 206.2 | 50.5% | KnKn742D1064E753 | 87653ED6EK2104 |
Rond 18, som Väst med Agneta Oppenstam mot och | ||||||||
35 | - | 5.6 | 47% | 211.8 | 50.4% | EKDKn10985EKKn105 | 3973EKD83D872 | |
36 | - | 5.6 | 47% | 217.4 | 50.3% | K10E9D8732D1063 | EKn98642Kn32K109 | |
Rond 19, som Öst med Kjell Berg mot Tommy Svensson och Gert-Inge Hugosson | ||||||||
37 | 4 Ö= | 420 | 1.0 | 8% | 218.4 | 49.2% | KKn95D987523EKn | E864EKKn454D104 |
38 | 2NT V-1 | -100 | 3.0 | 25% | 221.4 | 48.6% | E954D876410764 | D7653E632EKDKn |
Rond 20, som Nord med Ulf Halvorsen mot Per Ivarsson och Anders Dellien | ||||||||
39 | 4 Ö= | -620 | 6.0 | 50% | 227.4 | 48.6% | E73Kn7621042DKn8 | KDKn6493Kn75394 |
40 | 2 V= | -110 | 3.0 | 25% | 230.4 | 48.0% | D625EKn64E6532 | K8E108764K8387 |
Rond 21, som Väst med Gert-Inge Hugosson mot Otto Berntsson och Per Ivarsson | ||||||||
41 | 3NT S+1 | -430 | 2.0 | 17% | 232.4 | 47.2% | KD97498635327 | Kn106D107DKn976KD |
42 | 1NT N+3 | -180 | 3.0 | 25% | 235.4 | 46.7% | 9854E976EKn1076 | E10Kn9652Kn108852 |