Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Syd med Joakim Möller mot Carl Engholm och Stefan Scharmer | ||||||||
1 | 3NT S+1 | 430 | 18.0 | 100% | 18 | 100.0% | D2ED82EKn64K97 | K9651010752EKn43 |
2 | 2 N= | 110 | 2.0 | 11% | 20 | 55.5% | D837521086ED82 | EK952K3EKn41043 |
Rond 2, som Väst med Torsten Andersson mot Robin Holmqvist och Bengt Rosén | ||||||||
3 | 2NT V-2 | -200 | 4.0 | 22% | 24 | 44.3% | KD658K1063K932 | 97KKn10752D5487 |
4 | 1NT V-1 | -100 | 15.0 | 83% | 39 | 54.0% | K65K638643543 | E97272DKn2EDKn7 |
Rond 3, som Öst med Robin Holmqvist mot Kerstin Andersson och Joakim Nordlindh | ||||||||
5 | 6 Ö-1 | -50 | 0.0 | 0% | 39 | 43.2% | E108E1084D107Kn87 | K94KKn763EK4K5 |
6 | 4 N+1 | -450 | 7.0 | 39% | 46 | 42.5% | 7454EKn862K874 | EKD9832109DKn102 |
Rond 4, som Syd med Anders Blomqvist mot Robin Holmqvist och Sven Erick Alm | ||||||||
7 | 1NT Ö+1 | -120 | 10.0 | 56% | 56 | 44.4% | D2D73ED976532 | 1064EK10Kn10410976 |
8 | 4 Ö+3 | -510 | 8.0 | 44% | 64 | 44.4% | 10425410962E862 | 873D98754KD104 |
Rond 5, som Nord med Kerstin Bravo mot Britt-Marie Lindberg och Kjell Hedman | ||||||||
9 | 6 N+1 | 940 | 15.0 | 83% | 79 | 48.7% | ED1096654E962E | ED3KKn743KD543 |
10 | 4D V-2 | 500 | 16.0 | 89% | 95 | 52.7% | K75Kn87532D877 | EKnE10910532E432 |
Rond 6, som Nord med Hans Börling mot Göran Bernelind och Svante Modigh | ||||||||
11 | 4 Ö+2 | -480 | 13.0 | 72% | 108 | 54.5% | Kn98648D10KKn863 | D1073Kn109932D97 |
12 | 6NT N+1 | 1470 | 12.0 | 67% | 120 | 55.5% | E732KKn3K7E864 | D4E9EDKn6KKn732 |
Rond 7, som Öst med Jan Norberg mot Joakim Möller och Torsten Andersson | ||||||||
13 | 4 N= | -620 | 7.0 | 39% | 127 | 54.2% | E103Kn7525E10975 | 746KKn93Kn86432 |
14 | 3NT Ö= | 400 | 4.0 | 22% | 131 | 51.9% | EKEK64E83DKn63 | D109D985Kn75K52 |
Rond 8, som Öst med Lars-Göran Holmberg mot Gunnar Westermark och Eva Kangru | ||||||||
15 | 2 V= | 110 | 16.0 | 89% | 147 | 54.4% | Kn62E43K1082873 | D10984D97D94E5 |
16 | 2 S= | -110 | 5.0 | 28% | 152 | 52.8% | Kn10949321087532 | K75765Kn9EKDKn10 |
Rond 9, som Väst med Kjell Hedman mot Lena Westman och Göran Bernelind | ||||||||
17 | 4 V-3 | -150 | 2.0 | 11% | 154 | 50.3% | 10654E2K1032E98 | KD8KKn8649K542 |
18 | 3NT V+2 | 460 | 14.0 | 78% | 168 | 51.8% | EKD10654D1084K3 | 64EKn93K5ED1062 |
Rond 10, som Öst med Gunnar Westermark mot Stefan Scharmer och Börje Liljekvist | ||||||||
19 | 2 Ö+2 | 130 | 16.0 | 89% | 184 | 53.8% | E5397E105EK652 | D964KKn108764210 |
20 | 2 V+2 | 130 | 11.0 | 61% | 195 | 54.1% | KD6D962E62D62 | 1097K83K5E9853 |
Rond 11, som Öst med Joakim Nordlindh mot Östen Andersson och Ylva Johansson | ||||||||
21 | 2 V= | 110 | 11.0 | 61% | 206 | 54.5% | 10529543106EKD6 | EK943DKn2K4272 |
22 | 4 N+1 | -450 | 8.0 | 44% | 214 | 54.0% | DKn8376Kn1075EK5 | K96542KD98843 |
Rond 12, som Syd med Carl Engholm mot Anne Kleredal Olsson och Gunnar Westermark | ||||||||
23 | 3 V-1 | 100 | 18.0 | 100% | 232 | 56.0% | E9875Kn43KKn873 | 10D87DKn7653K62 |
24 | 5D N-3 | -500 | 0.0 | 0% | 232 | 53.7% | 9E8296542KKn43 | D876753EKn108E7 |
Rond 13, som Öst med Torgny Svensson mot Marito Karlsson och Kjell Hedman | ||||||||
25 | 2NT V+2 | 180 | 0.0 | 0% | 232 | 51.5% | Kn84K487ED9853 | K105EKn1072EK1074 |
26 | 6 S= | -1430 | 1.0 | 6% | 233 | 49.8% | 1057432Kn1083KKn6 | E92DKn96595843 |
Rond 14, som Syd med Ylva Johansson mot Hans Kvick och Kerstin Andersson | ||||||||
27 | 1NT Ö= | -90 | 0.0 | 0% | 233 | 47.9% | D1043D87693E42 | 86E92KD72KD107 |
28 | 4D N-2 | -500 | 0.0 | 0% | 233 | 46.2% | 4KD73764310864 | EKn83108ED52ED9 |
Rond 15, som Väst med Svante Modigh mot Robert Andersson och Tommy Hagström | ||||||||
29 | 5 Ö-1 | -100 | 2.0 | 11% | 235 | 45.0% | KD932D88421054 | 4E6ED10753EK76 |
30 | 3NT Ö+1 | 430 | 2.0 | 11% | 237 | 43.9% | Kn72D74287EK42 | EKEK105KKn93D103 |
Rond 16, som Syd med Peter Swensson mot Linnea Edlund och Östen Andersson | ||||||||
31 | 4 N+2 | 680 | 15.0 | 83% | 252 | 45.1% | ED8363K1043K106 | 1062EKKn1092E772 |
32 | 3 N+2 | 150 | 13.0 | 72% | 265 | 46.0% | 63EK10857642E3 | ED1054KKn9831094 |
Rond 17, som Nord med Claes Hallström mot Gunnar Allard och Ylva Johansson | ||||||||
33 | 1NT V+2 | -150 | 2.0 | 11% | 267 | 44.9% | Kn32D932E75865 | ED9E1075D9Kn1074 |
34 | 3 N-1 | -100 | 8.0 | 44% | 275 | 44.9% | Kn8764965KnE1054 | D952EK953K832 |
Rond 18, som Öst med Lena Westman mot Hans Börling och Lars-Göran Holmberg | ||||||||
35 | 4D V= | 790 | 16.0 | 89% | 291 | 46.1% | KD82KKn1087564D | EKn9543D957632 |
36 | 5 V= | 600 | 10.0 | 56% | 301 | 46.4% | K97KD7K9876D3 | Kn106Kn3EKKn98742 |
Rond 19, som Nord med Linnea Edlund mot Anders Blomqvist och Joakim Nordlindh | ||||||||
37 | 4 Ö+1 | -450 | 14.0 | 78% | 315 | 47.3% | 105ED3K983E653 | 843987510762108 |
38 | 5D S-1 | -100 | 12.0 | 67% | 327 | 47.8% | D85452D1085D94 | 732EKn964EKKn76 |