Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Väst med Hans Kvick mot Ping Huang och Svante Modigh | ||||||||
1 | 2NTD S-2 | 300 | 18.0 | 100% | 18 | 100.0% | EKn843Kn94K3865 | 107K7653D98D102 |
2 | 3 N= | -140 | 13.0 | 72% | 31 | 86.0% | Kn76EKn84KD7537 | 104D109692KKn965 |
Rond 2, som Öst med Ping Huang mot Lars-Göran Holmberg och Sture Wiman | ||||||||
3 | 3NT N-1 | 50 | 18.0 | 100% | 49 | 90.7% | 97KKn10752D5487 | KD658K1063K932 |
4 | 1NTD Ö-1 | -200 | 0.0 | 0% | 49 | 68.0% | E97272DKn2EDKn7 | K65K638643543 |
Rond 3, som Syd med Laima Rosén mot Ping Huang och Claes Hallström | ||||||||
5 | 4 Ö+1 | -450 | 10.0 | 56% | 59 | 65.6% | D3D2Kn965310932 | Kn76529582ED64 |
6 | 4 N+1 | 450 | 11.0 | 61% | 70 | 64.8% | K832KnKD54E953 | DKn10965E1076736 |
Rond 4, som Nord med Robert Andersson mot Carl Engholm och Kerstin Andersson | ||||||||
7 | 4 Ö-1 | 100 | 15.0 | 83% | 85 | 67.4% | 1064EK10Kn10410976 | D2D73ED976532 |
8 | 4 Ö+3 | -510 | 8.0 | 44% | 93 | 64.5% | 873D98754KD104 | 10425410962E862 |
Rond 5, som Nord med Stefan Scharmer mot Jan Norberg och Eva Kangru | ||||||||
9 | 3NT S+4 | 520 | 10.0 | 56% | 103 | 63.6% | ED1096654E962E | ED3KKn743KD543 |
10 | 4 V-2 | 200 | 11.0 | 61% | 114 | 63.3% | K75Kn87532D877 | EKnE10910532E432 |
Rond 6, som Öst med Tommy Hagström mot Börje Liljekvist och Hans Kvick | ||||||||
11 | 4 Ö+2 | 480 | 5.0 | 28% | 119 | 60.1% | E2E76543E7554 | K5KD2KKn864E102 |
12 | 6NT N+1 | -1470 | 6.0 | 33% | 125 | 57.8% | Kn98610876543D9 | K105D42109852105 |
Rond 7, som Öst med Göran Bernelind mot Lennart Eriksson och Ylva Johansson | ||||||||
13 | 5D N= | -850 | 0.0 | 0% | 125 | 53.4% | E103Kn7525E10975 | 746KKn93Kn86432 |
14 | 3NT Ö+1 | 430 | 7.0 | 39% | 132 | 52.4% | EKEK64E83DKn63 | D109D985Kn75K52 |
Rond 8, som Väst med Kerstin Andersson mot Sven Erick Alm och Jan Norberg | ||||||||
15 | 4 N+1 | -650 | 1.0 | 6% | 133 | 49.3% | D10984D97D94E5 | Kn62E43K1082873 |
16 | 3NTD S-1 | 100 | 18.0 | 100% | 151 | 52.4% | K75765Kn9EKDKn10 | Kn10949321087532 |
Rond 9, som Öst med Lennart Eriksson mot Kerstin Bravo och Marito Karlsson | ||||||||
17 | 3D S-2 | 300 | 13.0 | 72% | 164 | 53.6% | KD8KKn8649K542 | 10654E2K1032E98 |
18 | 3NT V+1 | 430 | 10.0 | 56% | 174 | 53.7% | 64EKn93K5ED1062 | EKD10654D1084K3 |
Rond 10, som Öst med Sture Wiman mot Torgny Svensson och Östen Andersson | ||||||||
19 | 1NT Ö+1 | 120 | 14.0 | 78% | 188 | 55.0% | E5397E105EK652 | D964KKn108764210 |
20 | 1NT S-2 | 200 | 17.0 | 94% | 205 | 57.0% | KD6D962E62D62 | 1097K83K5E9853 |
Rond 11, som Syd med Iwe Nilsson mot Lena Westman och Lennart Eriksson | ||||||||
21 | 3 V-1 | 50 | 14.0 | 78% | 219 | 58.0% | KnEK106EDKn98543 | D876878753Kn109 |
22 | 5D N= | 650 | 18.0 | 100% | 237 | 59.9% | 10KKn95643210962 | E7ED108432EDKn7 |
Rond 12, som Öst med Britt-Marie Lindberg mot Marcus Hjelte och Kerstin Andersson | ||||||||
23 | 2 N-1 | 100 | 2.0 | 11% | 239 | 57.7% | 643E52E1082D109 | KDKn2K109694E54 |
24 | 5D N-2 | 300 | 16.0 | 89% | 255 | 59.0% | E102KKn9KD73D102 | KKn543D10649865 |
Rond 13, som Syd med Östen Andersson mot Joakim Möller och Lars-Göran Holmberg | ||||||||
25 | 3NT V+2 | -660 | 11.0 | 61% | 266 | 59.1% | D932D86DKn6262 | E76953109543KKn |
26 | 6 S= | 1430 | 17.0 | 94% | 283 | 60.5% | DKn7643K10410952 | K8E8EKD762ED7 |
Rond 14, som Väst med Eva Kangru mot Anders Blomqvist och Hans Börling | ||||||||
27 | 2 V-1 | -50 | 12.0 | 67% | 295 | 60.7% | K97521053Kn8465 | EKnKKn4E1065Kn983 |
28 | 2 Ö= | 110 | 12.0 | 67% | 307 | 60.9% | 1052E64298Kn752 | KD976Kn95KKn10K3 |
Rond 15, som Syd med Bengt Rosén mot Anne Kleredal Olsson och Torgny Svensson | ||||||||
29 | 3 Ö+1 | -130 | 12.0 | 67% | 319 | 61.1% | E107KKn974Kn96D9 | Kn86510532KKn832 |
30 | 3NT Ö+1 | -430 | 16.0 | 89% | 335 | 62.1% | D108653Kn635428 | 9498ED106Kn9765 |
Rond 16, som Nord med Lars Olsson mot Linnea Edlund och Östen Andersson | ||||||||
31 | 4 N+2 | 680 | 15.0 | 83% | 350 | 62.7% | 1062EKKn1092E772 | ED8363K1043K106 |
32 | 3 N+2 | 150 | 13.0 | 72% | 363 | 63.0% | ED1054KKn9831094 | 63EK10857642E3 |
Rond 17, som Öst med Sven Erick Alm mot Stefan Scharmer och Göran Bernelind | ||||||||
33 | 1NT V-2 | -100 | 0.0 | 0% | 363 | 61.1% | 10865864K842D3 | K74KKnKn1063EK92 |
34 | 4 Ö= | 420 | 14.0 | 78% | 377 | 61.6% | 10KKn8432E862D9 | EK3D107D1074Kn76 |
Rond 18, som Nord med Anne Kleredal Olsson mot Laima Rosén och Sture Wiman | ||||||||
35 | 3 Ö+1 | -170 | 8.0 | 44% | 385 | 61.1% | 643DKn972E10985 | 107E62EK1083KKn4 |
36 | 3NT Ö+1 | -630 | 1.0 | 6% | 386 | 59.6% | ED8421094Kn5365 | 53E8652ED104210 |
Rond 19, som Väst med Gunnar Allard mot Robin Holmqvist och Carl Engholm | ||||||||
37 | 3NT V+2 | 460 | 10.0 | 56% | 396 | 59.5% | D9K102E4KKn9742 | EKKn762Kn64DKn5D |
38 | 4 S-1 | 50 | 1.0 | 6% | 397 | 58.1% | EK9K10976431032 | Kn106EDKn8K73285 |