Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Syd med Göran Bernelind mot Bengt Rosén och Torsten Andersson | ||||||||
1 | 3NT S= | 400 | 15.0 | 83% | 15 | 83.0% | D2ED82EKn64K97 | K9651010752EKn43 |
2 | 1NT N+3 | 180 | 16.0 | 89% | 31 | 86.0% | D837521086ED82 | EK952K3EKn41043 |
Rond 2, som Väst med Kerstin Andersson mot Anne Kleredal Olsson och Marito Karlsson | ||||||||
3 | 2NT V-2 | -200 | 4.0 | 22% | 35 | 64.7% | KD658K1063K932 | 97KKn10752D5487 |
4 | 2 N= | -110 | 8.0 | 44% | 43 | 59.5% | K65K638643543 | E97272DKn2EDKn7 |
Rond 3, som Syd med Lennart Eriksson mot Britt-Marie Lindberg och Jan Norberg | ||||||||
5 | 4 V+1 | -450 | 10.0 | 56% | 53 | 58.8% | D3D2Kn965310932 | Kn76529582ED64 |
6 | 4 N+1 | 450 | 11.0 | 61% | 64 | 59.2% | K832KnKD54E953 | DKn10965E1076736 |
Rond 4, som Nord med Sture Wiman mot Torgny Svensson och Göran Bernelind | ||||||||
7 | 1NT Ö+3 | -180 | 1.0 | 6% | 65 | 51.6% | 1064EK10Kn10410976 | D2D73ED976532 |
8 | 4 V+2 | -480 | 16.0 | 89% | 81 | 56.2% | 873D98754KD104 | 10425410962E862 |
Rond 5, som Öst med Iwe Nilsson mot Marcus Hjelte och Hans Kvick | ||||||||
9 | 6 S+1 | -940 | 3.0 | 17% | 84 | 51.9% | 842Kn872D510976 | KKn753K109108Kn82 |
10 | 3NT Ö-1 | -100 | 12.0 | 67% | 96 | 53.4% | 862KD6EKKn96108 | D1094344KDKn965 |
Rond 6, som Nord med Britt-Marie Lindberg mot Lena Westman och Robert Andersson | ||||||||
11 | 4 V+3 | -510 | 5.0 | 28% | 101 | 51.1% | Kn98648D10KKn863 | D1073Kn109932D97 |
12 | 6NT N+1 | 1470 | 12.0 | 67% | 113 | 52.4% | E732KKn3K7E864 | D4E9EDKn6KKn732 |
Rond 7, som Väst med Östen Andersson mot Sven Erick Alm och Hans Börling | ||||||||
13 | 4 N-2 | 200 | 17.0 | 94% | 130 | 55.6% | 746KKn93Kn86432 | E103Kn7525E10975 |
14 | 3NT Ö+2 | 460 | 16.0 | 89% | 146 | 58.0% | D109D985Kn75K52 | EKEK64E83DKn63 |
Rond 8, som Nord med Eva Kangru mot Lars Olsson och Lars-Göran Holmberg | ||||||||
15 | 2 V= | -110 | 2.0 | 11% | 148 | 54.9% | K5KKn1065KnDKn1042 | E7382E7653K96 |
16 | 2 S= | 110 | 13.0 | 72% | 161 | 55.9% | 862EK108EK6763 | ED3DKn4D498542 |
Rond 9, som Väst med Bengt Rosén mot Britt-Marie Lindberg och Torgny Svensson | ||||||||
17 | 3NT V-2 | -100 | 7.0 | 39% | 168 | 54.9% | 10654E2K1032E98 | KD8KKn8649K542 |
18 | 4 Ö= | 420 | 5.0 | 28% | 173 | 53.4% | EKD10654D1084K3 | 64EKn93K5ED1062 |
Rond 10, som Väst med Lars Olsson mot Stefan Scharmer och Börje Liljekvist | ||||||||
19 | 2 Ö+2 | 130 | 16.0 | 89% | 189 | 55.3% | D964KKn108764210 | E5397E105EK652 |
20 | 2 V+2 | 130 | 11.0 | 61% | 200 | 55.6% | 1097K83K5E9853 | KD6D962E62D62 |
Rond 11, som Öst med Sven Erick Alm mot Linnea Edlund och Kerstin Andersson | ||||||||
21 | 3 V-2 | -100 | 0.0 | 0% | 200 | 53.0% | 10529543106EKD6 | EK943DKn2K4272 |
22 | 5 N= | -450 | 8.0 | 44% | 208 | 52.5% | DKn8376Kn1075EK5 | K96542KD98843 |
Rond 12, som Väst med Anne Kleredal Olsson mot Carl Engholm och Lars Olsson | ||||||||
23 | 3 V-1 | -100 | 0.0 | 0% | 208 | 50.3% | KDKn2K109694E54 | 643E52E1082D109 |
24 | 5D N-3 | 500 | 18.0 | 100% | 226 | 52.3% | KKn543D10649865 | E102KKn9KD73D102 |
Rond 13, som Väst med Gunnar Allard mot Anders Blomqvist och Kerstin Bravo | ||||||||
25 | 3NT V+3 | 690 | 12.0 | 67% | 238 | 52.9% | K105EKn1072EK1074 | Kn84K487ED9853 |
26 | 3NT N+3 | -690 | 4.0 | 22% | 242 | 51.7% | E92DKn96595843 | 1057432Kn1083KKn6 |
Rond 14, som Syd med Marito Karlsson mot Iwe Nilsson och Linnea Edlund | ||||||||
27 | 1NT N+2 | 150 | 17.0 | 94% | 259 | 53.3% | D1043D87693E42 | 86E92KD72KD107 |
28 | 2 Ö-3 | 150 | 17.0 | 94% | 276 | 54.8% | 4KD73764310864 | EKn83108ED52ED9 |
Rond 15, som Syd med Joakim Möller mot Sven Erick Alm och Ylva Johansson | ||||||||
29 | 3 Ö+1 | -130 | 12.0 | 67% | 288 | 55.2% | E107KKn974Kn96D9 | Kn86510532KKn832 |
30 | 3NT Ö+2 | -460 | 9.0 | 50% | 297 | 55.0% | D108653Kn635428 | 9498ED106Kn9765 |
Rond 16, som Nord med Torsten Andersson mot Kjell Hedman och Robin Holmqvist | ||||||||
31 | 4 N+2 | 680 | 15.0 | 83% | 312 | 55.9% | 1062EKKn1092E772 | ED8363K1043K106 |
32 | 3NT N-2 | -100 | 0.0 | 0% | 312 | 54.2% | ED1054KKn9831094 | 63EK10857642E3 |
Rond 17, som Väst med Robin Holmqvist mot Bengt Rosén och Lena Westman | ||||||||
33 | 1NT V+1 | 120 | 14.0 | 78% | 326 | 54.9% | K74KKnKn1063EK92 | 10865864K842D3 |
34 | 4 Ö= | 420 | 14.0 | 78% | 340 | 55.6% | EK3D107D1074Kn76 | 10KKn8432E862D9 |
Rond 18, som Öst med Anders Blomqvist mot Joakim Nordlindh och Robin Holmqvist | ||||||||
35 | 5 N+1 | -420 | 0.0 | 0% | 340 | 54.0% | KD82KKn1087564D | EKn9543D957632 |
36 | 3 V+2 | 150 | 2.0 | 11% | 342 | 52.8% | K97KD7K9876D3 | Kn106Kn3EKKn98742 |
Rond 19, som Nord med Kerstin Bravo mot Börje Liljekvist och Eva Kangru | ||||||||
37 | 5 Ö= | -450 | 14.0 | 78% | 356 | 53.5% | 105ED3K983E653 | 843987510762108 |
38 | 4 V+1 | -650 | 2.0 | 11% | 358 | 52.3% | D85452D1085D94 | 732EKn964EKKn76 |