Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Sommarbridge 11 2019-08-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Sommarbridge 11 2019-08-22

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Inger Byström - Bo Byléhn

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 9, Lars-Anders Svensson - Yngve Sundberg
13 N+1 -170 3 15% 3 15.0%54KKn76KD93DKn9 Kn710954765EK54
24 Ö= 420 16 80% 19 47.5%EKKn9693KKn9767 7532E28KD10982
Rond 2, som ÖV mot par 4, Ellen Salzberg - Ulla-Britta Renman
33NT V-2 -200 1 5% 20 33.3%EK765ED56EKn63 D10K106K83D10954
44 N-1 100 20 100% 40 50.0%K7647632D85102 32105K1043KKn954
Rond 3, som ÖV mot par 10, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
52 N-3 300 11 55% 51 51.0%KKn1037KKn93EKn32 D85KD85438765
64 S= -420 12 60% 63 52.5%K969439863Kn72 D82DKn5DKn105453
Rond 4, som NS mot par 5, Liane Svensson - Birgitta Svensson
73NT V+1 -630 3 15% 66 47.1%972D10962EKn539 10843Kn754KD1062
83D S= 530 20 100% 86 53.8%10753976Kn75DKn10 EKDKn9410K103842
Rond 5, som ÖV mot par 18, Anneli Sagersten - Björn Backlund
93NT S+1 -430 10 50% 96 53.3%76527657KD874 E1081042EKn985103
104 N+1 -150 12 60% 108 54.0%Kn76296296EKn72 E43DKn10753Kn1086
Rond 6, som NS mot par 16, Henry Häljeryd - Lennart Wiklund
112NT Ö= -120 6 30% 114 51.8%D9832KD9764ED 751063KKn932764
121NT V+2 -150 0 0% 114 47.5%10862D622EK543 E3Kn98D863Kn1072
Rond 7, som ÖV mot par 6, Bert Hellström - Sven-Erik Svedin
133 V+1 170 10 50% 124 47.7%E4DKn5D94KD875 KD1061098764352
143 V-3 -150 1 5% 125 44.6%732Kn95Kn874K54 D84EK64352E82
Rond 8, som NS mot par 1, Liz Callbo - Roger Edholm
156 V-1 50 17 85% 142 47.3%Kn642742K7632D KD7E1083Kn105463
163 N-1 -50 11 55% 153 47.8%106310E97EDKn1032 52DKn983K104365
Rond 9, som ÖV mot par 7, Ulla Blanck - Poul Steckhahn
173 S-1 50 15 75% 168 49.4%765EDKn84102K109 82532EK943Kn75
182 N-2 200 18 90% 186 51.7%Kn983Kn86E76K54 104KD4K52E10863
Rond 10, som NS mot par 2, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
193 S-3 -150 16 80% 202 53.2%86D64E9875964 KDKn53Kn4DKn10853
204 V+1 -650 0 0% 202 50.5%10973KKn42DKn956 4E1088632D8543
Rond 11, som ÖV mot par 8, Margareta Sandberg - Per Sandberg
211NT Ö+3 180 18 90% 220 52.4%EK7KKn610982EKn8 Kn1094397KKn43106
223NT Ö+3 690 11 55% 231 52.5%EDKnK9Kn103K10872 K10967ED985ED6
Rond 12, som ÖV mot par 3, Eva Ribbenberg - Anders Jakobsson
233NT N+3 -690 3 15% 234 50.9%D2D64210654854 Kn94K8DKn987296
244 N= -130 12 60% 246 51.2%KDKKn852E62972 Kn8765276387D3