Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Bridgeklubben BFR » Sommarbridge 3 2019-06-27 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Sommarbridge 3 2019-06-27

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 24. Medel: 216.0.

Privatprotokoll för Karin Eriksson - Sture Holm

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Bert Hellström - Nils Wänglund
12 V+4 -230 8 44% 8 44.0%KD1052Kn10883D106 E6342Kn9K97532
24 Ö+1 -450 9 50% 17 47.0%D4325KKn8732Kn9 E87E2954D10652
Rond 2, som ÖV mot par 12, Inger Byström - Bo Byléhn
33 N+1 -170 18 100% 35 64.7%KKn1086763E5K97 42Kn104K87310832
44 N= -620 2 11% 37 51.2%EKnKn643KDKn4K95 3ED875E9210863
Rond 3, som NS mot par 19, Ulf Henriksson - Henry Häljeryd
54 N= 620 6 33% 43 47.6%DKn108352EKn9E62 K6542KKn7KDD108
61NT V+2 -150 0 0% 43 39.7%EK2DKn75865497 Kn976K8Kn9K10654
Rond 4, som ÖV mot par 13, Liane Svensson - Birgitta Svensson
74 V= 620 7 39% 50 39.6%D8762E38741082 EKKn95K106D1062E
84 Ö-2 -100 4 22% 54 37.4%DKnEKD74KD5Kn103 109510863832D52
Rond 5, som ÖV mot par 15, Eva Ribbenberg - Anders Jakobsson
93NT N-1 50 8 44% 62 38.1%953EK7Kn10963E10 E1074D43875964
104 N-1 100 18 100% 80 44.3%Kn74K10763KD1082 D9E54E10965253
Rond 6, som NS mot par 8, Renate Rhodin - Ingemar Svensson
114 V-1 50 6 33% 86 43.3%8763KD642ED102 K942Kn105Kn107954
124 V= -420 3 17% 89 41.1%105K7631086Kn1096 D73DKn8Kn2ED754
Rond 7, som ÖV mot par 18, Said Eliasson - Marianne Norström
135 V-1 -100 0 0% 89 37.9%KD104K864K4ED5 72ED7Kn75K10632
144 Ö-1 -50 3 17% 92 36.4%ED5K87EK873D10 Kn7D95422EKn863
Rond 8, som ÖV mot par 2, Barbro Andersson - Marie-Louise Lestander
153 N-1 100 10 56% 102 37.7%K83D532EK6K96 DKn642D973D732
163 S= -140 1 6% 103 35.8%K6EKDKn2D107586 E83108743K32102
Rond 9, som ÖV mot par 16, Gudrun Nordkvist - Gunnel Modig
173NT N+2 -460 5 28% 108 35.3%Kn1063K9722E864 D7651098654Kn105
183NT S+3 -690 4 22% 112 34.6%1085E9765310877 KD93842Kn66543
Rond 10, som NS mot par 6, Ulla Blanck - Poul Steckhahn
193NT S-1 -50 5 28% 117 34.2%9753EKn10867549 EKn104D54D3EKD8
203NT S= 600 12 67% 129 35.9%E432Kn5D5K8763 KDKnD1098EK8794
Rond 11, som ÖV mot par 14, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
215 N-1 100 16 89% 145 38.4%D983Kn94543653 KnKD63762E9874
222 V+1 140 5 28% 150 37.9%1087K10631087E62 EKKn652D8KD987
Rond 12, som ÖV mot par 20, Jan Berggren - Olan Hedström
232 V+1 140 5 28% 155 37.5%KD65K103K93K106 8743E8482EDKn3
242 Ö+3 150 8 44% 163 37.8%EKKn76KDKn109387 102Kn9863E621065